Kurzemes Vārds

15:37 Pirmdiena, 30. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Ūdens vietā nopērk samazgas

Plāni klājies kādam liepājniekam, kurš veikalā "Maxima" Cukura ielā iegādājies pusotra litra tilpuma dzeramā ūdens pudeli. Izejot no veikala, dienas gaismā vīrietis pamanījis, ka pudelē kaut kas peld. Ieskatoties ciešāk, viņš sapratis, ka ūdens ir netīrs, ar tumši brūnām nogulsnēm - gluži kā no grāvja pasmelts.

Neveiksmīgais pircējs ar visu guvumu devies taisnā ceļā uz Pārtikas un veterināro dienestu, lai speciālisti noskaidrotu, ko tad īsti par naudu pērkam veikalā: tīru un kvalitatīvu dzeramo ūdeni vai no grāvja pasmeltu žurgu?

Pārtikas un veterinārā dienesta Liepājas pārvaldes vadītāja Iveta Eglija "Kurzemes Vārdam" apstiprināja, ka vīrieša nopirktā pudele saņemta un PVD sākusi noskaidrot notikušo. Inspektors pārbaudījis veikalu "Maxima" Cukura ielā. Kad viņš tur ieradies, veikala vadītāji visu ūdens partiju jau bija aizvākuši no tirdzniecības vietas. Taču, ja PVD saņemšot informāciju, ka vēl kāds šo ūdeni nopircis, tikšot veiktas analīzes, lai noskaidrotu, vai šķidrums nav kaitīgs cilvēka veselībai.

Dzērājšoferi izraisa avārijas

Trešdien mūspusē notikuši divi satiksmes negadījumi, ko izraisījuši dzērājšoferi, pastāstīja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Administratīvā biroja 1.nodaļas priekšnieks Guntis Gēbelis. 1959.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu Sakā pa vietējās nozīmes ceļu no Ievleju mājām uz Sakaslejas baznīcu, kunga prātā iestūrējis grāvī. Pēc avārijas izrādījies, ka auto vadīts 3,56 promiļu dzērumā.

Otrs dzērājbraucējs negadījumu izraisījis Liepājā. Vadot automašīnu "Peugeot 407" pa Ganību ielu, 1949.gadā dzimušais vīrietis pie 175./177. nama skurbulī nebija spējis izvēlēties drošu distanci, tādēļ taranējis automašīnu "Opel Astra", ko tās vadītājs bija apturējis pie pārejas, lai ielu varētu šķērsot gājēji. Šis šoferis nogādāts Reģionālajā slimnīcā, lai veiktu ekspertīzi.

Zem grīdas atrod pistoli

Valsts policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz kādu namu K.Ūliha ielā, kur remontdarbu laikā strādnieki zem grīdas atraduši pistolei līdzīgu priekšmetu. Apskatot to vērīgāk, tas izrādījies brauniņš ar aptveri, kurā ir septiņas patronas. Policija uzsākusi pārbaudi, lai noskaidrotu, kam ierocis pieder.

Kaujas jaunieši

Ziedu ielā pie 5.nama 1994.gadā dzimušu jaunieti piekāvis par viņu divus gadus vecāks puisis. Cietušajam nodarīti miesas bojājumi - galvas sasitumi un smadzeņu satricinājums.

Izēd dzīvokli

Valsts policija saņēmusi sūdzību, ka Priekulē, Zāļu ielā, pagaidām nezināmi ļaundari no mājokļa izzaguši pārtikas produktus. Saimnieks vēl aprēķina skādi, bet policija uzsākusi kriminālprocesu.

Spēkojas "Audi"

Automašīnas "Audi A4" vadītājs, braucot pa Kuršu ielu un izdarot labo pagriezienu, nebija palaidis garām lielo brāli - "Audi A6". Sadursmē cilvēki, par laimi, nav cietuši.

Nevarēs makšķerēt, klausoties mūziku

Veikalā "RIMI", Kārļa Zāles laukumā 8, aizturēts 1979.gadā dzimis vīrietis, kurš tirdzniecības vietā nozadzis trīs DVD diskus un pludiņu 2,17 latu vērtībā.

Atkal deg siens

Jau otro reizi šonedēļ dedzis siens. Naktī uz trešdienu ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Priekules pagasta Muceniekiem, pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektors Edgars Rubenbergs. Šķūnī sadeguši siena ruļļi 50 kvadrātmetru platībā. Aizdegšanās iemesls, visticamāk, bijusi neuzmanīga rīcība ar uguni, taču to vēl pārbauda Valsts policija.

Izraida no ūdens

Pludmales glābšanas dienesta darbinieki uzmana, lai bērni nedotos jūrā bez pieaugušo uzraudzības. Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute informēja, ka otrdien no jūras glābēji izraidījuši 29 nepilngadīgos, kuri peldējušies bez vecāku klātbūtnes.

I.Mikute uzsver, ka pēc Liepājas pilsētas jaunajiem administratīvās atbildības noteikumiem, kas stājās spēkā ar šā gada 9.jūliju, vecākiem, kuru bērns, kas nav sasniedzis 12 gadu vecumu, viens peldas jūrā, ir piemērojams naudassods līdz 250 latiem.

Likvidē lapsenes

Glābēji turpina atsvabināt liepājniekus no lapsenēm. Dzintara ielā 91 negantie kukaiņi pūzni bija ierīkojuši kāda otrā stāva dzīvokļa balkonā. Ugunsdzēsēji ar aerosolu "Cobra" ļaudis no kukaiņiem atbrīvojuši.

Lamā dāmu

Valsts policija saņēmusi sūdzību, ka Bunkas pagastā kādā privātmājā vīrietis (dzimis 1971. gadā) kunga dūšā necenzēti lamājis 1969.gadā dzimušu sievieti. Nekauņam noformēts protokols par sīko huligānismu.