Kurzemes Vārds

02:01 Piektdiena, 22. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Avarējusī lidmašīna startējusi Liepājā

Netālu no Pērnavas lidostas avarējusī mācību lidmašīna "Piper–28", kas veikusi mācību lidojumu no Latvijas uz Pērnavu, izrādās, ir pacēlusies gaisā no Liepājas.

Civilās aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs informējis, ka lidaparāts pacēlies no Liepājas lidostas un tas esot reģistrēts Zviedrijā. Igaunijā jau sākta izmeklēšana, un, pēc lidojuma plānā pieejamajiem datiem spriežot, pilots esot no Skandināvijas.

Jau rakstījām, ka avārija notikusi pulksten 15.18 (pēc vietējā un Latvijas laika). Lidaparātā atradies tikai tā pilots, kas negadījumā zaudējis dzīvību. Pēc avārijas sācies ugunsgrēks, un lidmašīna esot stipri cietusi.

Pazudušais atgriezies

Atradies 6.jūlija pēcpusdienā pazudušais Andrejs Šicins (1975), kurš bija aizgājis no garāžu kooperatīva "Sever 77", Pulvera ielā 4, un pazudis bez vēsts. Vīrietis 9.jūlijā pats atgriezies mājās.

Apcietināts viens no laupītājiem

"Kurzemes Vārds" jau informēja par negadījumu Ventspils un Mežu ielas krustojumā, kur trīs svešinieki uzbruka 1972.gadā dzimušam vīrietim un viņu aplaupīja. Pateicoties cietušā operativitātei, vainīgos netālu no nozieguma izdarīšanas vietas, pie dzelzceļa stacijas, likumsargiem izdevies aizturēt. Pašlaik viens no laupītājiem atrodas apcietinājumā. Pārējiem diviem piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Meklē konflikta aculieciniekus

Valsts policija lūdz atsaukties personas, kas naktī no uz 6.jūliju atradās Rokkafejnīcā un bija liecinieki tur notikušajam konfliktam, kurā bija iesaistīti autosportisti un policijas darbinieki. Policija notikušā incidenta aculieciniekus lūdz zvanīt pa tālruni 3404529, 02 vai 112 vai vērsties personīgi policijā.

Šajā lietā joprojām turpinās izmeklēšana. Sākta arī dienesta pārbaude, lai noskaidrotu, vai policisti, kas mēģināja novērst "Latvijas Mobilā telefona rallija komandas" pārstāvju tēva un dēlu Neikšānu izraisītu kautiņu Rokkafejnīcā, nav pārsnieguši savas pilnvaras. Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību biroja priekšniece Ieva Rekšņa aģentūrai LETA pastāstījusi, ka kopumā šajā lietā aizturēti pieci cilvēki: trīs administratīvā kārtā, bet divi – kriminālprocesa kārtībā. Tas, ka policisti kautiņa novēršanā pielietojuši spēku un speclīdzekļus, netiek noliegts, pretējā gadījumā policisti būtu cietuši vēl vairāk. Tomēr dienesta pārbaudē noskaidros, vai policisti nav pārsnieguši savas pilnvaras.

Atrod kaimiņu rajonā nozagtu auto

Liepājas policija saņēmusi informāciju, ka Kuldīgas rajona Laidu pagastā no privātmājas garāžas nozagta automašīna "Opel Omega", informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Administratīvā biroja 1.nodaļas priekšnieks Guntis Gēbelis. Spēkratu mūsu likumsargi drīz vien atraduši Kazdangā, Liepu gatvē. Diemžēl auto avarējis. Policijā noskaidro notikušo un meklē auto zagli.

Ar gaiseni iešauj kājā

Liepājā, Kurzemes ielā, kāds 1995.gadā dzimis jaunietis guvis virspusēju šautu brūci kreisās kājas apakšstilbā. Viņam Liepājas Reģionālajā slimnīcā sniegta medicīniskā palīdzība. Policija, uzsākot izmeklēt negadījuma, noskaidrojusi, ka puisim kājā iešauts ar pneimatisko ieroci. Šāviens raidīts no kādas mājas loga. Vēl jānoskaidro, kas un tieši no kurienes šāvis, kā arī iemesls.

Ielaužas pagrabā un garāžā

Policija pa pastu saņēmusi sūdzību, ka Krūmu ielā 28 apzagts daudzdzīvokļu mājas pagrabs. Pazudis krūmgriezis un figūrzāģis, nodarot zaudējumus 125 latu apmērā. Zemnieku ielā 30a garnadži paviesojušies vienā no garāžu kooperatīva "Sports" garāžām. Ļaundari caur jumtu iekļuvuši novietnē un nozaguši dažādas mantas: akumulatoru, atslēgas, putekļu sūcēju, automašīnas "Mercedes Benz" izpūtēju u.c., kā arī, transportējot prom guvumu, sabojājuši automobiļa virsbūvi. Policijā uzsākts kriminālprocess. Noskaidrotas aizdomās turamās personas. Tie ir 1992. un 1995. gadā dzimuši jaunieši.

Taranē šķēršļus

Kravas auto atkal ietriecies barjerā. Transportlīdzekļa "Scania R124" vadītājs, stūrējot spēkratu pa Brīvostas ielu, pirms ostas kontrolpunkta bija ignorējis ceļa zīmi "Bez atstāšanās tālāk braukt aizliegts", kādēļ ietriecies aizvērtā barjerā, to bojājot.

Virpuļviesulis postījumus nav radījis

Trešdien no rīta Liepājā un rajonā novērotais virpuļviesulis nekādus postījumus nav nodarījis, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva. Virpuļviesulis, kas ap pulksten pusdeviņiem izveidojies virs Baltijas jūras, 15 minūtes virzījies krasta virzienā un to sasniedzis starp Pērkoni un Bernātiem. Sasniedzot krastu, virpuļviesulis sadalījies un tālāk zemes iekšienē nav virzījies.