Kurzemes Vārds

19:58 Otrdiena, 4. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Interneta uzvedības kodekss

Austrālijā publicēts jauns uzvedības kodekss, kas regulēs interneta un mobilo tālruņu saturu un klasificēs to tāpat kā kinofilmas, paziņoja valdības pārstāvis. Visu to saturu, ko novērtēs kā piemērotu tikai par 15 gadiem vecākiem interneta un mobilo tālruņu lietotājiem, būs nepieciešams novērtēt un klasificēt atbilstoši kodeksam, informēja Austrālijas Sakaru un mediju valsts aģentūra. "Šis kodekss palīdz gan bērniem, gan viņu vecākiem izdarīt apzinātu izvēli, kas ir vai nav piemērots skatīšanai internetā vai mobilajā telefonā," teikts paziņojumā.

Lietošanas kodeksu izstrādājusi Interneta industrijas apvienība – organizācija, kas pārstāv lielāko daļu vadošo Austrālijas interneta satura piegādātāju. Tas ietekmē tikai interneta saturu, kas radīts Austrālijā. Aģentūras pārstāvis sacīja, ka tas būs saistošs visiem apvienības biedriem.

Igauņi gatavojas vēlēšanām ar mobilo tālruni

Ja parlaments pieņems likumu par m–balsošanu, Igaunijas pilsoņi varēs jau nākamā gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās balsot ar saviem mobilajiem tālruņiem, raksta avīze "Postimees". Likumdošanas procesa augstākie līmeņi noteiks, vai Tieslietu ministrijas izstrādātais likumprojekts padarīs Igauniju par pirmo valsti pasaulē, kurā pilsoņi varēs nobalsot par savu izraudzīto kandidātu, izmantojot mobilo telefonu.

Papildus tam, ka šis likumdošanas ierosinājums atļaus elektroniskajā balsošanā lietot mobilo ID līdz ar ID kartēm, tas arī pagarinās e–balsošanas posmu vēlēšanu laikā. Līdz šim e–balsošana notika tikai trīs dienas pirms vēlēšanām, turpretī tuvākajā nākotnē šis posms būs desmit dienas – no 13.dienas pirms vēlēšanām līdz ceturtajai. Balsot varēs jebkur – būs vajadzīgs vienīgi interneta pieslēgums.

M–balsošanas sistēma ir līdzīga balsošanai, izmantojot datoru un ID karti, vienīgi ID kartes nolasītāju aizstāj mobilais telefons, caur kuru vēlētājs ieiet e–balsošanas sistēmā. Vēlētājam vienkārši būs jāaktivizē saka telefona SIM kartei piešķirtie sertifikāti. Likumprojekts paredz, ka vienai personai vienlaikus var būt tikai viens mobilais ID sertifikāts, un tādējādi tiks novērsts drošības risks. Jaunās sistēmas mērķis ir palielināt vēlētāju aktivitāti un izvairīties no rindām vēlēšanu iecirkņos.

"iPhone 3G" uz izķeršanu!

ASV informācijas tehnoloģiju kompānija "Apple Inc." pirmās nedēļas nogalē pārdevusi vienu miljonu jauno daudzfunkcionālo mobilo telefonu "iPhone 3G", teikts "Apple" paziņojumā. ""iPhone 3G" piedzīvojis satriecošu pirmo nedēļas nogali," paziņoja "Apple" vadītājs Stīvs Džobss. "Lai miljons vienībās pārdotu pirmo "iPhone" versiju, bija nepieciešamas 74 dienas, tādējādi "iPhone 3G" visā pasaulē debitējis lieliski," viņš piebilda. Mobila telefona "iPhone" jaunās versijas "iPhone 3G" tirdzniecību 21 pasaules valstī uzsāka 11.jūlijā. Ar astoņu gigabaitu atmiņu aprīkotais "iPhone 3G" maksā 199 dolārus, bet 16 gigabaitu modelis – 299 dolārus. Kā ziņots, "iPhone 3G" ir paredzēts trešās paaudzes mobilo sakaru tīkliem, un tas ļauj ātrāk veikt lejupielādēšanu no interneta, runāt ilgāk, kā arī, izmantojot jauno operētājsistēmu, būs atvieglota globālās pozicionēšanas sistēmas izmantošana. Daudzfunkcionālo mobilo telefonu "iPhone" tirgū laida 2007.gada 29.jūnijā, un līdz šim pārdoti seši miljoni šo aparātu. "Apple" plāno līdz gada beigām pārdot 10 miljonus "iPhone".

Sagatavojis Pauls Kaufmanis