Kurzemes Vārds

08:00 Svētdiena, 8. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Nedēļa sportā
Jāsāk strādāt
Miks Kuncītis

Atvaļinājumu mēnesis – jūlijs – sportā ir laiks, kad jaunajai sezonai sāk gatavoties visi mūsu komandu sporta veidu pārstāvji, izņemot futbolistus, kuriem tagad vajadzētu būt vislabākajā sportiskajā formā.

Pirmie tā sauktos sausos treniņus sāka mūsu hokejisti, kuriem šovasar jātrenējas ar papildu sparu ne tikai tāpēc, ka drīzumā būs jāsāk aizstāvēt Latvijas čempionu tituls, bet galvenokārt jau tāpēc, ka "Liepājas metalurga" komanda atgriezīsies Baltkrievijas čempionāta apritē un, kā zināms, šī valsts pašmāju čempionāta līmeņa ziņā mūs apsteidz krietni. Pagaidām Liepājas kluba galvenais treneris Vladimirs Golubovičs sastāvu vēl nav nokomplektējis, un pārbaudes spēļu arī nav bijis. Tiesa, pirmo secinājumu var izdarīt – liela daļa spēlētāju no pērnā gada zelta sastāva ir palikuši, bet vai ar šo vīru spējām un nelielu papildinājumu būs gana, lai cīnītos cienīgi un pēc hokeja izsalkušajiem līdzjutējiem sagādātu daudz patīkamu brīžu? To uzzināsim tikai pēc pirmajām spēlēm Baltkrievijas čempionātā. Pagājušās nedēļas sākumā metalurgi sāka trenēties uz ledus, bet šā mēneša beigās jau paredzētas pirmās pārbaudes spēles.

Jaunās sporta halles gaidās pēc brīvdienām cerīgi fizisko formu atsvaidzināt sāk arī BK "Liepājas lauvas" un "Liepājas metalurga" dāmas. Jāatzīst gan, ka sakarā ar garo sezonu un jūnijā notikušo Latvijas olimpiādi basketbolistiem atpūta šoreiz bija stipri nosacīta un, kā izteicās paši sportisti, viņi sportisko formu centušies uzturēt visas vasaras garumā. Tagad jau vairs slinkot atļauties nevar un nākamajā sezonā basketbolistiem būs jānes zināma atbildības nasta – jo tagad groza bumbas meistariem būs pienācīga sporta zāle ar daudzām skatītāju vietām. Droši vien sezonas sākumā tās pat varētu būt puslīdz aizpildītas, taču, zinot Liepājas publiku, basketbolistiem būs stipri jānopūlas, lai tā tas arī paliktu.

BK "Liepājas lauvas" gaidāmajā sezonā atkal spēlēs divos turnīros – SEB BBL Izaicinājuma kausa izcīņā, kā arī LBL pirmajā divīzijā. Pēc neveiksmīgās pērnās sezonas komandā būs jauns galvenais treneris, visdrīzāk, krievu speciālists Oļegs Okulovs, kuram patīkot ātrs basketbols. Šķiet, izjucis Baltijas Sieviešu basketbola līgas projekts, kas tā arī palicis tikai sarunu līmenī, un gaidāmajā sezonā metalurģes turpinās spēlēt LSBL.

Tāpat Latvijas virslīgas čempionātam briest florbola klubs "Kurši", bet "LPA" florbolistes gatavojas cīņām sieviešu pirmajā līgā. Savukārt FK "Liepājā" joprojām spēlēs vīriešu otrajā līgā.


Jauno sezonu gaidot
Andris Sudmalis

Šās nedēļas sākumā Liepājas galda tenisists Matīss Burģis atsāks treniņus savā Vācijas bundeslīgas klubā "Zugbrucke Grenzau". "Kurzemes Vārds" aicināja grobiņnieku uz sarunu par aizvadīto sezonu, atvaļinājuma laikā paveikto, kā arī nākamās sezonas plāniem.

Matīss, cik garš tev sanāca atvaļinājums?
– Aptuveni pusotra mēneša, bet jau 21.jūlijā sāksies kluba treniņnometne. Bundeslīgas komandas pirmā spēle paredzēta augusta beigās, otrajai komandai pirmais mačs būs 7.septembrī.

Pirmajai komandai ir palikuši trīs spēlētāji, un es būšu ceturtais, tātad arī tikšu pie regulāras spēlēšanas, bet ar kluba otro vienību iekļuvām otrajā bundeslīgā, spēlēšu arī tur.

Ko sadarīji atvaļinājuma laikā?
– Pie manis ciemos bija atbraucis kluba biedrs Zoltans Feiers–Konerts, kurš pēc tautības ir ungārs, bet jau sen dzīvo Vācijā un ilgus gadus spēlējis arī Vācijas izlasē un tagad pēc smagas traumas atsāka spēlēt, viņš ir arī izlases kandidātos. Vēl arī kārtoju saistības ar skolu, tad vēl mācījos autoskolā. Brīvajā laikā gāju uz pludmali, uzspēlēju volejbolu, gāju arī uz ballītēm, lai mazliet izklaidētos. Pēdējās nedēļās gan sporta zālē aktīvāk sāku gatavoties jaunajai sezonai.

Kurā vietā "Grenazau" finišēja pērn?
– Tikai 5.vietā, un tas šim klubam ir slikts rezultāts. Jāņem gan vērā, ka klubs atlaida vienu Ķīnas spēlētāju, līdz ar to vairāk nācās spēlēt jaunajiem. Ja ķīnietis būtu palicis, mēs stabili būtu trijniekā. Bet viņš totalizatoros lika likmes uz sevi un zaudēja, kas Vācijā ir ļoti nopietns pārkāpums.

Kāda tev pašam izvērtās iepriekšējā sezona?
– Savu pirmo gadu pieaugušo konkurencē vērtēju par labu. Par aptuveni 150–200 vietām progresēju pasaules rangā, uzveicu daudzus labus spēlētājus – kādus četrus vai piecus no pasaules pirmā simtnieka, bet agrāk labi ja vinnēju pasaules 300.spēlētāju. Piedalījos "Pro Tour" sacensībās, arī olimpiskajā kvalifikācijā, kur pietrūka vienas uzaras, lai tiktu uz Pekinu.

Vēl jau uzvarēji arī Latvijas olimpiādē.
– Jā, bet tur nopietnas konkurences nebija – uzvarēju, lai gan pirms sacensībām biju diezgan maz trenējies. Un tomēr man bija patīkami startēt Ventspilī, jo bija laba atmosfēra un daudz dalībnieku, arī tādu, kurus iepriekš nebiju redzējis.

Kuros elementos visvairāk progresēji un kas vēl ir jāuzlabo?
– Diezgan daudz strādāju pie sitiena no kreisās puses, pie tā man vēl ir daudz jāstrādā, bet uzlabojumi ir. Tad vēl treneris palīdzēja uzlabot kāju darbību, arī servi un serves uzņemšanu. Tas viss kopā deva arī rezultātu.

Ko sagaidi no nākamās sezonas?
– Ideāls būs variants, ka savā klubā spēlēšu gan pirmās, gan otrās bundeslīgas komandās, tikai jāskatās, lai kalendārs nebūtu pārāk noslogots, jo vēl plānoju piedalīties "Pro Tour" sacensībās, kā arī dažas reizes aizbraukt uz Ķīnu patrenēties. Iespējams, ka izdosies vienoties par treniņnometnēm kopā ar Ķīnas vai Honkongas izlasi. Lielos vilcienos gaidu labākus rezultātus, sava snieguma progresu, kāpumu pasaules rangā – ceru tikt līdz apmēram 150.vietai (jūlijā Matīss pasaules rangā atrodas 279.pozīcijā – A.S.). Augstāka vieta rangā nozīme veiksmīgāku izlozi un labākas izredzes lielajos turnīros, kas savukārt atkal ļaus cerēt uz kāpumu rangā.


Viktors Dobrecovs atgriezies Liepājā
Miks Kuncītis

"Liepājas metalurga" futbola komandas ilggadējais kapteinis un uzbrukuma līderis Viktors Dobrecovs lauzis līgumu ar Daugavpils klubu "Daugava" un atgriezies Liepājā. Pašlaik 31 gadu vecais futbolists trenējas kopā ar mūsu pilsētas komandu, taču tikai trenējas...

Kā tas nākas, ka sezonas vidū lauzi līgumu?
– "Daugavas" komandā jau labu laiku biju sēdējis tikai uz rezervistu soliņa, un kluba attieksme pret mani bija vienkārši ignorējoša. Arī tādās situācijās, kad pārējie komandas uzbrucēji nebija gatavi spēlēt, uz mani kā potenciālo aizvietotāju pat neskatījās. Lai kā es strādātu treniņos un izrādītu vēlmi tikt sastāvā, man nedeva iespēju. Nevienam taču nepatīk sildīt rezervistu soliņu, tādēļ arī lauzu līgumu.

Pēdējā virslīgas mačā pret "Liepājas metalurgu" izgāji laukumā.
– Jā, bet tās bija spēles pēdējās minūtes, tas bija tāds kā atvadu mačs man, jo jau tobrīd bija skaidrs, ka šajā komandā vairs nespēlēšu.

Vai bija vēl kādi iemesli šādai rīcībai?
– Mana ģimene bieži apciemoja mani, taču mūsu mājas visu laiku ir bijušas Liepājā, kas kā pilsēta ir nesalīdzināmi pievilcīga par Daugavpili. Zināju, ka pēc futbolista karjeras beigām atgriezīšos pilsētā skaistās jūras.

Tas nozīmē, ka grasies beigt futbolista karjeru?
– Tāda iespēja pastāv, taču viss kļūs skaidrs tuvākās nedēļas laikā. Vēl jau gribētu uzspēlēt, taču tad tikai Liepājā. Ja nē, tad mana futbolista karjera būs beigusies.

Kādas ir tavas izredzes vēl uzspēlēt "Liepājas metalurgā"?
– Esmu runājis ar kluba prezidentu Sergeju Zaharjinu un treneri Vladimiru Osipovu, bet konkrētu atbildi vēl neesmu saņēmis. Saprotu, ka komandā uzbrucēju netrūkst. Pašlaik trenējos kopā ar Liepājas komandu, taču par spēlēšanu tajā neko nevaru pateikt.

Cik noprotu, tad jebkurā gadījumā paliksi Liepājā?
– Noteikti. Kā jau teicu, Liepāja ir manas īstās mājas, un arī ģimenei šeit patīk.


Latvietēm sestā vieta Eiropas čempionātā
Miks Kuncītis

Vakar vēlu vakarā Itālijā beidzās Eiropas U–20 čempionāts basketbolā, kurā Latvijas izlase izcīnīja sesto vietu. Vispirms mūsu meitenes pārspēja Lietuvas vienaudzes – 83:73, bet vēlāk ar 59:80 zaudēja Ukrainai. Abās spēlēs teicami izlasē atkal spēlēja liepājniece Sabīne Niedola.

Lai turpinātu cīņu par piekto vietu, mūsu basketbolistēm vispirms bija jātiek galā ar lietuvietēm, kas nebūt nebija viegls uzdevums. Spēles pirmajā pusē vadībā atradās Lietuvas basketbolistes, taču rezultāta starpība nebija liela. Otrajā ceturtdaļā pretiniecēm vienubrīd izdevās panākt desmit punktu pārsvaru, taču drīz vien, lielā mērā pateicoties arī liepājnieces Sabīnes Niedolas pūlēm, spēles gaita atkal līdzsvarojās, tiesa, pēc neveiksmīgi nospēlētām pēdējām divām pirmā puslaika minūtēm atpūtā latvietēm tomēr nācās doties zaudētāju lomā – 31:39. Arī spēles turpinājumā mūsējām bija problēmas cīņā zem groziem un lietuvietes vēl vairāk nostiprināja vadību, tomēr Aivara Vīnberga vadītā komanda balto karogu neizkāra. Drīz vien pēc diviem veiksmīgiem izrāvieniem (10:0 un 8:0) Latvijas izlase jau bija vadībā, bet pirms izšķirošās ceturtdaļas rezultāts uz tablo bija neizšķirts – 53:53. Arī galotnē mūsu meiteņu sniegums gan nebija stabils, taču ar vairākām pēc kārtas veiksmīgi nospēlētām epizodēm pamatlaiks arī noslēdzās neizšķirti, kaut arī latvietēm bija labas iespējas uzvarēt. Pagarinājumā mūsējās izvirzījās priekšgalā un vadības grožus tā arī neatdeva. Rezultatīvākā Latvijas izlasē kārtējo reizi bija Sabīne Niedola, kura komandas panākumu kaldināja ar 21 gūtu punktu un 22 atlēkušajām bumbām.

Mačā par piekto vietu mūsu meitenēm bija jātiekas ar ukrainietēm, kuras dienu iepriekš bija pieveikušas turcietes. Pirmās ceturtdaļas sākums Latvijas izlasei izdevās ļoti veiksmīgs – trīs minūšu laikā mūsējās guva astoņus punktus, kamēr ukrainietes vēl rezultātu nebija atklājušas. Tūlīt pēc tam gan cīņas gaita mainījās un pretinieces straujiem soļiem pietuvojās rezultātā, un pirmā ceturtdaļa, tāpat kā puslaiks, beidzās tikai ar minimālu Latvijas izlases pārākumu. Diemžēl pēc pārtraukuma spēle ievirzījās mūsējām pavisam nelabvēlīgā gultnē – ne tikai pašas nespēja gūt punktus, bet arī neprata apturēt Ukrainas izlases līderes, galvenokārt jau Sambrusku, kura trijās ceturtdaļās jau bija pamanījusies gūt 25 punktus. Pretinieču pārsvars turpināja augt, un pirms izšķirošās ceturtdaļas bija skaidrs, ka atspēlēties no 20 punktu deficīta neizdosies. Pēdējās desmit minūtēs nekas būtiski arī nemainījās un, šķiet, mūsējās jau bija samierinājušās ar sesto vietu, kas jebkurā gadījumā ir ļoti labs sasniegums, ņemot vērā to, ka lielākā daļa izlases spēlētāju ir gados krietni jaunākas par atļauto vecumu.

Arī Eiropas čempionāta pēdējā mačā rezultatīvākā Latvijas valstsvienības rindās bija Sabīne Niedola, kura guva 14 punktus un izcīnīja sešas atlēkušās bumbas.