Kurzemes Vārds

11:02 Otrdiena, 18. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Saules apmirdzētās sporta kaislības

Miks Kuncītis

Sestdien Liepājā risinājās Sporta pārvaldes rīkotā "Sporta nedēļas nogale", kas veidojas par tradīciju. Ikvienam pilsētniekam un viesim bija iespēja pārbaudīt savus spēkus dažādos sporta veidos, bet tie, kas nevēlējas izlocīt kaulus, varēja vienkārši pabūt sportiskā gaisotnē.

Vismaz puse no veiksmīgas pasākuma norises slēpjas laika apstākļos, kas šoreiz patiesi lutināja "Sporta nedēļas nogales" dalībniekus, jo visas dienas garumā spīdēja saule un pūta maigs ziemeļu vējš, kas sportistiem kaut nedaudz palīdzēja cīnīties ar svelmi. Tiesa, teju vai visas sportiskās aktivitātes notika jūras tuvumā, tā ka pārdegušie ātri varēja aizskriet un iemesties ūdenī.

Piedāvāto sporta veidu klāsts šoreiz mazliet atšķīrās no iepriekšējiem – nenotika sacensības pludmales volejbolā, taču bija viens jauninājums. Pirmo gadu Latvijā norisinās ielu futbola turnīrs, kas jau izpelnījies aktīvistu plašu atzinību. Liepājas posmu gan par īstu ielu futbolu nenosauksi, jo tas nenotika sākotnēji iecerētājā vietā – Jūras ielas galā, bet gan "Daugavas" stadiona rezerves laukumā. Varbūt pat tā ir labāk, jo, skatoties no malas, šis sports izskatījās visai ass, un daudzi dalībnieki nepalika bez nobrāzumiem. Par ierastu šajā pasākumā kļuvusi pludmales cīņa, kas, jāsaka gan, ir visai specifiska un, lai nodarbotos ar to, ir nepieciešamas iemaņas. Tādēļ ar cīkstēšanos smiltīs nodarbojās tikai sporta skolu audzēkņi. Šoreiz pludmales cīņā pārbaudīt savus spēkus bija ieradušies arī mūsu kaimiņi lietuvieši.

Spriežot pēc visai ievērojamā dalībnieku skaita, pilsētai šis pasākums noteikti ir nepieciešams. Derētu vēl padomāt, kā "Sporta nedēļas nogali" padarīt vēl vērienīgāku, piesaistot lielākā skaitā tuvākus un tālākus viesus.

Lielu interesi šajās sacensībās izpelnījās ielu futbols, kas Latvijā ir, tā teikt, jaunievedums. Kaut arī sacensību vieta tika mainīta un cīņas norisinājās uz "Daugavas" stadiona mākslīgā seguma, kopumā turnīrā piedalījās vairāk nekā 30 komandu ne tikai no Liepājas. Bērnu konkurencē uzvarēja komanda "Dārzeņi", aiz sevis atstājot komandas "Real Liepāja" un "Renegāti". Jauniešiem labākie futbolisti bija "Dejojošie mākoņi", otrie palika "A6" futbolisti, bet trešo vietu ieguva vienība "4 promiles". Visbeidzot pieaugušo konkurencē, kurā ritēja vissīvākās cīņas, triumfēja "Classics" futbolisti, sudrabs tika komandas "Spartak Moscow" vīriem, bet bronza – "Hotel Kolumbs" pārstāvjiem.

Jau tradicionāli pasākuma laikā norisinājās pludmales cīņa un, kā atzina viens no turnīra rīkotājiem Viktors Livdāns, tajā savus spēkus pamēģinājuši arī lietuvieši, kuriem mūsu pludmale iepatikusies. Lielākā daļa medaļu gan palika tepat Liepājā, zelta godalgas pieaugušo un jauiešu vecuma grupās no mūsējiem izcīnīja Jevgēņijs Dideļuks (līdz 80 kg), Alvis Zabītis (līdz 50 kg), Aleksejs Andrijanovs (līdz 60 kg), Artūrs Kamliks (līdz 70 kg), Maksims Habibuļins (līdz 40 kg) un Māris Štāls (līdz 60 kg).

"Sporta nedēļas nogalē" bija arī florbols zem klajas debess, turklāt šajos mačos atkal startēja jauktās komandas, tātad arī meitenes. Par turnīra uzvarētājiem šoreiz kļuva SK "Tušņi", kuri finālā ar minimālu rezultātu 5:4 pārspēja "Aļākus", bet trešo vietu pēdējā sekundē ar sekmīgi realizētu soda metienu izrāva "Hektors".

Sportiska gaisotne valdīja arī Jūrmalas parka minigolfa laukumos, kuros par balvām cīnījās bērni, bet pieaugušie tikai tagad plāno noskaidrot stiprākos.