Kurzemes Vārds

08:07 Piektdiena, 14. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 20. un 21. jūlijā

1928.
Beidzot izdevies vienoties ar franču firmu jautājumā par elektriskās fabrikas pārņemšanu. Franči izpirkšanas maksu samazinājuši līdz 80 miljoniem rubļu. Fabriku pārņemt pilsētas rīcībā, kā paredzams, sāks novembra sākumā.

Helmaņa restorānā Malkas ielā kāds vīrietis pasūta degvīnu un četras pudeles alus. Visu izdzēris, viņš, rēķinu nesamaksājot, izskrien pa durvīm. Bēgli izdodas aizturēt un nogādāt Kriminālpolicijā. Noskaidro, ka tas ir Edgars Liepiņš, kuru Rīgā meklē par vairākām zādzībām un krāpniecību. Pat dažās dienās, kuras viņš uzturas Liepājā, Liepiņš jau paspējis gan apkrāpt, gan apzagt.

1938.
Pilsētas valdes sēdē pieņemti vairāki lēmumi. Latvijas aerokluba Liepājas nodaļai piešķirti 200 latu aviācijas svētku sarīkošanai 31.jūlijā. Tautas konservatorija saņem 500 latu lielo šā gada budžetā paredzēto pabalstu. Pilsētas saimniecības "Sauldruvas" vajadzībām nolemts "Tosmares" darbnīcās iegādāties transporta ratus ar gumijas riepām. Marijas Šupstiķes augļu un saldējumu veikalam Bodes ielā 3 piešķirtas konditorejas tiesības, bet Jānis Cinovskis saņem atļauju Annas tirgus laikā 4.augusta vakarā sarīkot sporta priekšnesumus.

Pēdējās dienās policija aiztur vairākus lauciniekus, kuri iebrauc Liepājā ar velosipēdiem bez numura. Viņi nespēj uzrādīt arī attiecīgās atļaujas. Tiek sastādīti protokoli par satiksmes noteikumu pārkāpšanu. Vēlreiz visus aicina "ievērot, ka no 1.jūlija aizliegts braukt ar velosipēdiem bez".

1948.
Latvijas Arodbiedrību centrālā padome, rūpējoties par arodbiedrību aktīva izglītības līmeņa celšanu, sarīkojusi Liepājā trīs mēnešu kursus fabriku, rūpnīcu un vietējo komiteju priekšsēdētājiem. Tos pabeidz 34 kursanti, no tiem pieci ar teicamām atzīmēm visos priekšmetos. Pilsētas rūpniecības kombināta strādnieku klubā notiek kursu izlaiduma akts, kurā piedalās kursanti, lektori, Latvijas ACP, LK(b)P Liepājas pilsētas komitejas un Liepājas Izpildkomitejas pārstāvji.

Cenkones ielā, kas ir 46.namu pārvaldes pārziņā, jau ilgāku laiku stāv neapdzīvotas divas nelielas mājiņas. Tām nepieciešams tikai neliels remonts, taču namu pārvaldes pārvaldnieks "neatrod par vajadzīgu minēto ēku stāvokli darīt zināmu Dzīvokļu nodaļai, jo tur par tām vispār neko nezina. Šāda attieksme, kad dzīvokļu jautājums mūsu pilsēta ir viens no visvairāk sasāpējušiem, ir tiešām nesaprotama".