Kurzemes Vārds

08:10 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Laikrakstu piegādes kvalitāte

Lai arī to nav patīkami apzināties, taču preses izdevējiem jārēķinās, ka laikraksti un žurnāli nav pirmās nepieciešamības prece, un, ja šajos arvien spiedīgākajos ekonomiskajos apstākļos cilvēkiem no kaut kā nākas atsacīties, tad diemžēl upurēta tiek arī preses izdevumu abonēšana.

Visā Latvijā laikrakstu un žurnālu abonētāju skaits jūlijā salīdzinājumā ar jūniju samazinājās par vairāk nekā 8 tūkstošiem. Uz abonētāju kopējā fona – vairāk nekā 700 tūkstošu – šis kritums nekas dramatisks nav. Un tā galu galā ir bijis gadiem ilgi, ka vasaras vidū ir mazāk gribētāju laikrakstus un žurnālus saņemt savās pastkastītēs, bet augustā šis skaits sāk pakāpeniski palielināties un augstāko punktu sasniedz gada sākumā.

Jācer, ka tā būs arī šogad, un viens otrs nacionālā mēroga laikraksts un žurnāls atgūs jūlijā zaudētos pusotra vai pat divus tūkstošus abonentu, bet reģionālais laikraksts 300 vai 400 zaudēto. Mums šis kritums nav tik būtisks, "Kurzemes Vārds" abonentu ziņā saglabājis vietu visā Latvijā izdoto laikrakstu pirmajā desmitā, un tomēr minētā tendence mums garām arī nav gājusi.

Šādās reizēs izdevēji dažkārt mēģina glābt situāciju, piedāvājot savus laikrakstus abonēt gan par lētāku cenu, taču tikai uz dažiem mēnešiem, gan arī abonēt tos tikai atsevišķas dienas nedēļā. "Kurzemes Vārds" nekad nav mēģinājis iekārdināt lasītājus tādā veidā. Jo tas nenodrošina stabilitāti – pēc šiem lētajiem mēnešiem atgriežoties parastajai cenai, kritums mēdz būt iespaidīgs.

Mūsu princips vienmēr bijis censties saglabāt abonentus ar laikraksta kvalitāti, bet kopš gada sākuma, kad savā pārziņā pārņēmām abonēšanas centru "Diena", arī ar piegādes kvalitāti. Un, ja arvien vairāk abonētāju dod priekšroku "Kurzemes Vārda" abonēšanas centram, nevis "Latvijas pastam", tad acīmredzot apmierina tas, ka mūsu centrs piedāvā lielākajai daļai presi saņemt starp pulksten sešiem un septiņiem rītā. Kā arī to, ka, lai "Kurzemes Vārdu" saņemtu mājās pie brokastu galda, pietiek aiziet abonēt iepriekšējā dienā.

"Kurzemes Vārda" abonēšanas centra kvalitāti novērtējuši arī citi izdevēji, un, ja vēl nesen šajā centrā varēja abonēt vairāk nekā 70 dažādu izdevumu, tad tagad šis skaits gandrīz dubultojies.

Andžils Remess