Kurzemes Vārds

01:41 Trešdiena, 5. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Kārtējie krāpnieku upuri

Vēl vairāki liepājnieki kļuvuši par krāpnieku upuriem, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Administratīvā biroja 1.nodaļas priekšnieks Guntis Gēbelis. Galvenokārt tās ir gados vecas sievietes. Piemēram, 18.jūlijā dzīvoklī Kuldīgas ielā no 1947.gadā dzimušas kundzes nepazīstams vīrietis izkrāpis 500 latu. Bet dzīvoklī Siguldas ielā no 1923.gadā dzimušas sirmgalves vīrietis izkrāpis 440 latu. Divas dienas vēlāk dzīvoklī Strazdu ielā divi svešinieki 1936.gadā dzimušai sievietei izkrāpuši 500 latu.

Situācija visos gadījumos ir vienāda. Svešinieks piezvana sirmgalvei pa tālruni un stāsta, ka viņas dēls, vīrs vai znots izraisījis autoavāriju vai kā citādi nodarījis kādam zaudējumus. Lai atpirktos, ir nepieciešams samaksāt. Līdzīgais krāpnieku rokraksts policijas darbiniekiem liek domāt, ka visus krāpšanas gadījumus, visticamāk, pastrādājusi vienu ļaundaru grupa.

Likumsargi atkārtoti aicina iedzīvotājus nebūt lētticīgiem un neuzķerties uz krāpnieku makšķeres. Likumsargi lūdz nevis akli uzticētos svešiniekiem, bet zvanīt policijai un ziņot par krāpniekiem: par viņu izskatu, apģērbu, transportlīdzekļiem, lai tiesībsargi varētu ļaundarus aizturēt un saukt pie atbildības.

Turpina meklēt aculieciniekus

Valsts policija atkārtoti lūdz atsaukties personas, kuras naktī uz 6.jūliju atradušās 1.rokkafejnīcā un redzējušas tur notikušo konfliktu, kurā bija iesaistīti autosportisti un policijas darbinieki. Policija aculieciniekus lūdz zvanīt pa tālruni 3404529, 02 vai 112 vai vērsties personīgi pārvaldē.

Šo lietu turpina izmeklēt. Liepājas Policijas pārvaldes Administratīvā biroja 1.nodaļas priekšnieks Guntis Gēbelis atzina, ka jaunu pavērsienu pagaidām neesot – papildu lieciniekus nav izdevies atrast, ar iesniegumiem policijā nav vērsušies arī cilvēki, kuri interneta portālos anonīmi sevi uzdod par cietušajiem.

Sabojā tankštelli

Vairākos gadījumos avāriju izraisītāji aizbēguši no negadījuma vietas. Vērgales ielā pagaidām nenoskaidrots vadītājs ar nezināmu transportlīdzekli kāda nama pagalmā taranējis stāvošu automašīnu "Chrusler Vayoger". Vainīgais nelaimes vietu pametis. Degvielas uzpildes stacijā "Statoil", Cukura ielā 3, pagaidām nenoskaidrots braucējs pēc degvielas iepildīšanas transportlīdzeklī nav nolicis vietā pistoli – uzsācis kustību ar to bākas atverē, kādēļ sabojājis uzpildes automātu. Kuršu ielā pie 32.nama pagaidām nenoskaidrots vadītājs ar nezināmu transportlīdzekli uzbraucis stāvošai automašīnai "Ford Focus" un no nelaimes vietas aizbēdzis. Policija meklē vainīgos.

Kaujas trepēs

Valsts policijā saņemts iesniegums, ka Pāvilostas ielā kāda nama kāpņu telpā pagaidām nenoskaidrotas personas nodarījušas miesas bojājumus kādam vīrietim – tam lauzts deguna kauls, kā arī pārsista galva.

Pazūd divritenis

Valsts policija saņēmusi iesniegumu, ka Ventspils ielā kāda privātnama pagalmā nozagts divritenis. Pazudušais ir "BMX" tipa velosipēds brūni oranžā krāsā.

Atsavina ļergu

Grobiņā, Otaņķu ielā, 1971.gadā dzimusī Saīda pieķerta, glabājam nelegālo alkoholu. Sievietei sastādīts protokols, dzira konfiscēta. Arī Pašvaldības policijas darbinieki pieķēruši nelegālās dziras glabātāju. Preses sekretāre Ineta Mikute pastāstīja, ka E.Veidenbauma ielā Analītiskā dienesta darbinieki konstatējuši, ka 1939.gadā dzimušais Jānis dzīvoklī uzglabā ļergu. Arī pret viņu uzsākta administratīvā lietvedība.

Dauza logus

Valsts policijā vairāki liepājnieki vērsušies ar sūdzību, ka viņu mājokļiem izsisti logi. Imantas ielā dzīvoklim izsists pakešlogs. Vainīgais nav zināms, likumsargi to meklē. O.Kalpaka ielā kāds vīrietis ar akmeni izsitis dzīvokļa pakešlogu. Peldu un K.Ūliha ielas krustojumā kāds vīrietis ar akmeni iemetis 5.maršruta taksometram, nodarot transportlīdzeklim bojājumus.

Iekāro šņabi

Klaipēdas ielā 62 aizturēts 1988.gadā dzimis puisis, kurš veikalā "Maxima" mēģinājis nozagt degvīnu 7,55 latu vērtībā. Šņabis palicis veikalā.

Nodeg trīs dārza mājiņas

Slimnīcas ielā 3 plosījies sarkanais gailis. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka nodegušas trīs dārza mājiņas pavisam 52 kvadrātmetru platībā. Aizdegšanās iemeslu noskaidro Valsts policija.

Pagājušās nedēļas nogalē ugunsdzēsēji saņēmuši arī vairākus izsaukumus dzēst gružus. Mežu ielā 51 aizdedzies atkritumu konteiners, bet E.Tisē ielā 67 deguši gruži mājas palīgtelpā.

Palīdz ekskursantiem

Pagājušās nedēļas nogalē mūsu ugunsdzēsēju palīdzība bijusi nepieciešama tūristiem no Lietuvas. Viestura ielā bija iestidzis smiltīs autobuss ar pasažieriem, kuriem ir īpašas vajadzības un kuri bija devušies apskatīt Ziemeļu fortus. Glābēji ar vinču izvilkuši iestigušo autobusu, un lietuvieši varējuši turpināt ceļu.

Sabrauc velosipēdistu

Traģiskais satiksmes negadījums ap pusdienas laiku noticis Rīgas – Liepājas šosejā netālu no Durbes. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas priekšnieka vietnieks Ingus Ukstiņš "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka kravas automašīna notriekusi velosipēdistu, kas no gūtajām traumām negadījuma vietā miris. Viņš vēl nav identificēts. Kravas mašīnas vadītājs no notikuma vietas aizbraucis, par negadījumu neziņojot. Policija viņu meklē.

Pazudis cilvēks

"Kurzemes Vārds" saņēmis kādas liepājnieces palīgā saucienu – bez vēsts pazudis viņas brālis. Sieviete stāstīja, ka 1975.gadā dzimušais Ģirts Šimkus vēl 11.jūlijā pulksten 4.40 izgājis no savas dzīvesvietas Krūmu ielā 38 un nav atgriezies.

Līdzi vīrietis neko no personiskajām mantām neesot paņēmis – gan dokumenti, gan nauda un mobilais telefons palicis mājās. Tuvinieki domā, ka ar Ģirtu varētu būt noticis kas nelāgs, ka viņš devies ar kādu tikties un tas viņam nodarījis pāri. Iepriekšējā dienā vīrietim kāds zvanījis, pēc tam viņš kļuvis manāmi nervozs, kā arī ātrāk atprasījies no darba.

Piederīgie vērsušies ne tikai policijā, bet lūguši arī gaišreģu palīdzību. Diemžēl meklējumi pagaidām nav vainagojušies ar panākumiem.

Tuvinieki lūdz iedzīvotājus palīdzēt sameklēt vīrieti. Viņa pazīmes: augums 175 cm, kalsnas miesas būves, tumšiem īsiem matiem, ar ūsām. Visus, kam ir informācija par iespējamo pazudušā atrašanās vietu, tuvinieki lūdz ziņot policijai, zvanot pa tālruni 03 vai 112 vai personīgi vēršoties policijā.