Kurzemes Vārds

14:23 Otrdiena, 7. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 22. jūlijā

1928.
Par nepakļaušanos priekšniecības rīkojumiem Ostas valde atbrīvo no amata prāmja Nr.21 kapteini Kristapšteinu un prāmja Nr.23 kapteini Kronbušu. Abi pretojušies Ostas valdes rīkojumam doties jūrā. Kad ieradies valdes ierēdnis, kapteiņi nav bijuši savās vietās, vēlāk ieradušies iereibuši un izlamājuši priekšniecību. Atlaišana notiek nekavējoties. Viņiem atņem kuģa žurnālus. Kad prāmis dodas ostā, Kristapšteins pēdējā brīdī cenšas uz tā uzlēkt, taču iekrīt kanālā.

Ar katru dienu palielinās vēžu eksports. Šajās dienās uz Karalaučiem un Berlīni vietējie tirgotāji nosūtījuši ap 6000 prāvu vēžu. Vēžu ir tik daudz, ka tie par pieņemamām cenām parādījušies arī vietējā tirgū.

1938.
"Tosmares" darbnīcas pērn Somijā nopirka vecu divmastu pasažieru tvaikoni "Marienhamn". Kuģis iebrauca kanālā pie darbnīcām. Pēc muitas formalitāšu nokārtošanas sākās tā noārdīšana vecos dzelžos. Kādu nakti, kad kuģa virsdaļa jau bija noplēsta, pēkšņā vētra kanālā sacēla augstus viļņus, piešļācot "Marienhamn" ar ūdeni. Otrā rītā to atrada nogrimušu. Virs ūdens rēgojās tikai masti un vēl nenoārdītais komandtiltiņš. 180 tonnu smago tvaikoni bez saspridzināšanas nevar izcelt. Tagad spridzināšanas darbus ar ūdenslīdēja palīdzību veicis vecākais tehniķis spridzinātājs Čežis. Saspridzinātās daļas palīdz izcelt Liepājas ostas celtnis "Titāns". Jau izcelts tvaikakatls, mašīnas daļas un kuģa sāni. No "Marienhamn" paredzēts iegūt ap 150 tonnu dzelzs, čuguna un dažādu citu materiālu. Mašīnas ir samērā labā stāvoklī, taču tehniski novecojušas, tāpēc arī tās sagriezīs dzelžos.

1948.
Lai pienācīgi sagatavotos nākamajam mācību gadam, pilsētas 4.nepilnās vidusskolas vadītāji un saimnieciskie darbinieki jau ilgāku laiku rūpējās par remontam nepieciešamo materiālu sagādi. Tagad skolai jau ir vajadzīgā daudzumā sagādāti gan kaļķis, gan kokmateriāli un krāsas. Arī kurināmais nākamajai sezonai jau sarūpēts – 110 steru malkas un 45 tonnas ogļu. Remontā lielu palīdzību sniedz skolas šefi – pilsētas kokapstrādāšanas rūpniecības kombināts, kura strādnieki jau pārkrāsojuši solus, bet tagad uzsāks labot un krāsot telpas.