Kurzemes Vārds

23:33 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Starp bērnudārzu un autonovietni

Kirils Bobrovs

Līdz 28.jūlijam sabiedrībā vēl spriedīs par detālplānojuma pirmo redakciju teritorijai starp Liedaga, Klaipēdas, Siguldas ielu un kāpu zonu. Šim jautājumam bija veltīta arī tikšanās, kas šajās dienās notika Pilsētas domē. Sabiedrības "Reģionālie projekti" izstrādāto projektu klātesošajiem prezentēja četri speciālisti un pilsētas galvenā arhitekte Iveta Ansone.

Minētās teritorijas liktenis visu laiku bija neskaidrs, par to jau sen vajadzēja pieņemt konkrētus lēmumus. Droši vien tagad tam pienācis īstais brīdis. Kopumā ņemot, šajā vietā paredzēta sabiedriska rakstura apbūve. Šeit jau ir vairākas būves, piemēram, veikals "Sala XL" un nepabeigts daudzstāvu dzīvojamais nams, kas, starp citu, degradē visu apkārtni. Kaut gan nav sakopta arī tālākā teritorija un jānodrošina izbrauktuve Siguldas ielas virzienā. Tāpēc plānojumā zonas ziemeļu daļā ir paredzēta jauna iela uz rietumiem no Klaipēdas ielas, tāpat arī jānodrošina satiksme starp Liedaga un Siguldas ielu.

Pilsētai ir vajadzīgi zemes gabali bērnudārzu celtniecībai. Tāda vieta atrasta starp veikalu un nepabeigto māju. Taču nepieciešama kaut vai neliela autonovietne tiem, kas dodas uz pludmali, un tādu stāvvietu varētu izveidot Liedaga ielas galā. Diemžēl tā ir gaužām maza – par to pārliecinājās visi, kas to aplūkoja uz lielā ekrāna. Turklāt nedrīkst aizmirst arī par tādu jēdzienu kā apbūves blīvums: pusei visas teritorijas ir jāpaliek brīvai. Tāpēc ne jau katru labu ieceri iespējams īstenot.

Protams, visiem, kas bija atnākuši uz diskusiju ar speciālistiem, bija kāda sava interese, izskanēja arī provokatīvi jautājumi. Tikai diskusijas dalībnieku nebija daudz. Un tas īpaši nepārsteidz, jo tā ir jau tāda kā tradīcija. Mazināt satraukumu vajadzētu tam, ka kāpu zonā plānoti tikai nelieli paviljoni atpūtnieku apkalpošanai, nekas cits. Taču uzreiz no zāles atskanēja dusmīga replika:

– Un pēc tam tur deviņstāvu ēkas uzslies!
Strīdēties, noraidīt? Diez vai ir vērts. Vēl viena replika:
– Pirms būvdarbiem atkal kokus nocirtīs!
– Tagadējā autostāvvietā koku nav.
– Melnalkšņi ir aizsargājami koki, bet pie mums tos cērt nost.
– Tas taču neattiecas uz tematu.
– Vai ceļa dēļ nesamazināsies bērnudārza teritorija?
– Nē. Tagadējo kvartālu robežas netiks mainītas, bet citus nogabalus neapbūvēs.
– Kas notiks ar teritoriju līdzās Palangas ielai?
– Atnāciet uz Būvvaldi, ielūkosimies plānā.
– Vai tomēr ir saprātīgi likvidēt tagadējās stāvvietas?
– Ir mašīnu īpašnieku iesniegumi, ka šī stāvvieta tiem neesot vajadzīga, tā ir maksas novietne.
– Taču vienalga mašīnas kaut kur vajadzēs novietot, bet it visur tāda šaurība.
– Runa ir par bērnudārzu. Tāpēc izvērtēsim, kas ir svarīgāks – bērni vai kaut kādi dzelži. Turklāt stāvvietas iekļautas citos plānos.

Dzelži? Vai tāds izteiciens neapvaino automašīnu īpašniekus? Sekoja norādes par to, ka stāvvietu jautājums tagad aktuāls visai pilsētai. Iekškvartālu šaurajos celiņos vietu nav, autovadītāji aizvien biežāk mašīnas novieto zaļajā zonā, un viņus par to vairs pat nesoda. Gluži vai bezizejas situācija. Un, ja runa ir par citiem projektiem (šoreiz tematu, kas nebija darbakārtībā, ierosināja paši arhitekti), tad paveiksies tiem biezajiem autovadītājiem, kas nopirks dzīvokļus tagad būvējamās modernajās mājās, jo tām būs pazemes garāžas.

Runāja arī Izglītības pārvaldes priekšniece Ludmila Molčanova. Viņas atgādināja, ka aizvien lielāks ir vietu pieprasījums pirmsskolas iestādēs, un nosauca skaitļus par dažādiem mikrorajoniem. Patiešām, bērnudārzs Liedaga ielā ir vajadzīgs. Tas būs domāts aptuveni 150 bērniem. Taču nepabeigto māju, ko daži dēvē par monstru un vēl kaut kā, arī vajag pabeigt un iekārtot.

Mūsu arhitektiem nav viegli. Taču labs ir tas, ka labi beidzas.