Kurzemes Vārds

23:08 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunieši izdara savu izvēli

Daina Meistere

Vakar mūsu valsts augstskolās sāka pieņemt dokumentus no jaunajiem studēt gribētājiem. No paša rīta rosība bija vērojama gaitenī pie Liepājas Universitātes Uzņemšanas komisijas durvīm.

Bija skaidrs, ka ieradušies puiši un meitenes, kuri skaidri zina, ko izvēlējušies un kāpēc dodas iesniegt dokumentus attiecīgajā studiju programmā. "Gribu studēt par sociālo darbinieci," ar pārliecību sacīja Inga Mijevska. Viņa beigusi Mūzikas vidusskolu, taču uzskata, ka īstā vieta būs sociālā joma. Kā alternatīvu Inga izvēlējusies sociālā pedagoga specialitāti. Ar tādu pašu pārliecību par savu izvēli – studēt pirmsskolas pedagoģiju – runā 7.vidusskolas absolvente Aļona Karacjuba. Meitene jau mazliet iepazinusi darbu ar bērniem un uzskata, ka vēlas šajā profesijā strādāt. Andris Krūms no Nīcas nodomājis kļūt par vēstures un sociālo zinību skolotāju. Uz jautājumu, vai tam ir kāda nozīme, ka viņš iesāks studijas nu jau Liepājas Universitātē, jaunietis atbild, ka nosaukumam viņš neesot pievērsis tik lielu nozīmi, svarīgāka, viņaprāt, ir studiju programmas kvalitāte.

"Domāju, nebūt nav mazsvarīgi, ka beidzēji saņems universitātes diplomu," sacīja Liepājas Universitātes rektors Oskars Zīds. Neraugoties uz savu atvaļinājumu, viņš atnācis, lai palūkotos, kā sokas dokumentu pieņemšana un cik liela ir nākamo studentu interese par augstskolu. Pašlaik valstī ir situācija, ka studēt dodas pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu pašās beigās dzimušie. Un tobrīd, kā zināms, valstī bija zems demogrāfiskais līmenis. Tomēr universitātes rektors un pārējie mācībspēki optimistiski prognozē, ka studēt gribētāju nebūs mazāk kā pērn.

Jau pirmajā dienā dokumentus iesniedza ne tikai Liepājas skolu absolventi, ne tikai jaunieši no reģiona, bet arī no tālākiem Latvijas novadiem, arī no galvaspilsētas. Rektors Zīds to skaidroja gan ar jauniešu vēlmēm pēc patstāvības, gan ar pievilcīgām studiju programmām, gan ar to, ka Liepājā dzīve un pašas studijas iznāk lētāk.

Liepājas Universitātē iespējams apgūt 30 pamatstudiju programmas un 17 augstākā līmeņa studiju programmas (papildu kvalifikācijas, maģistrantūra un doktorantūra). Universitāte piedāvā apgūt sociālās zinātnes un uzņēmējdarbību, humanitārās zinātnes un mākslu, dabaszinātnes, matemātiku un informācijas tehnoloģijas, pedagogu izglītību un izglītības zinātnes, sociālo labklājību pamatstudiju līmenī, maģistrantūrā un doktorantūrā. Tāpat kā citus gadus, arī šovasar pieteikumus studijām pieņems ne tikai Liepājā, bet arī tuvāk potenciālo studentu dzīvesvietai – Ventspilī, Saldū, Talsos, Rīgā, Jelgavā un Kuldīgā.