Kurzemes Vārds

15:51 Trešdiena, 19. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Braucot dzērumā un bez tiesībām, nogalē sievu

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja par traģisko avāriju Durbes novadā, Rīgas – Liepājas šosejas 172.kilometrā, kur grāvī iekūleņoja automašīna "Mazda 626" un bojā gāja 1960.gadā dzimusi sieviete. Policijā par notikušo uzsāka kriminālprocesu un izmeklēšanu. Ja sākotnēji likumsargi vēl šaubījās, kurš no abiem mašīnā braukušajiem – bojā gājusī sieviete, vai viņas piedzērušais vīrs – sēdējis pie auto stūres avārijas brīdī, tagad noskaidrots, ka auto stūrējis dzīvesbiedrs Romutis. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Administratīvā biroja priekšnieks Modris Janeks informēja, ka skurbulī esošais braucējs nav spējis izlīdzināt auto gaitu, kādēļ "Mazda" nobraukusi no ceļa grāvī un apgāzusies. Pats Romutis nav cietis. Pēc avārijas izrādījies, ka viņš auto stūrējis 2,22 promiļu reibumā (atkārtotā pārbaude) un bez vadītāja apliecības.

Pazudušo vīrieti atrod noslīkušu

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka tuvinieki un policija lūdz iedzīvotāju palīdzību 1975.gadā dzimušā Ģirta Šimkus meklēšanā. Vīrietis 11.jūlija rītā bija izgājis no mājām Krūmu ielā un pazudis bez vēsts. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Administratīvā biroja priekšnieks Modris Janeks informēja, ka Melnupītē aiz Cietokšņa salas atrasts vīrieša līķis. Mirušajam kabatā bijusi ģimenes ārsta karte uz meklētā vārda. Arī piederīgie viņu atpazinuši. Ārēji redzamas vardarbīgas nāves pazīmes nav konstatētas. Mirstīgās atliekas nogādātas uz Tiesu medicīnas ekspertīzi, lai noskaidrotu nāves cēloni.

Apdedzinās ar pulveri

Netālu no Ventspils un Mežu ielas krustojuma pie parkā augošiem kokiem cietis kāds vīrietis, kurš uzvedies gluži kā puika. Viņš aizdedzinājis šaujampulveri un guvis abu roku apdegumus. Likumsargiem cietušais skaidrojis, ka atradis patronas, no tām izbēris pulveri un aizdedzinājis. Policija vēl cenšas izdibināt, kur vīrietis ņēmis patronas.

Salauž degunu

Valsts policija saņēmusi sūdzību par kautiņu Karostā. Pie veikala "KESS", Katedrāles ielā 9, kādam vīrietim izcēlies konflikts ar vairākiem nepazīstamiem vīriešiem. Kautiņa laikā vīrietim salauzts deguns un vaiga kauls. Cietušais nogādāts Liepājas Reģionālajā slimnīcā, policija izmeklē notikušo.

Ātrums pieviļ

Satiksmes negadījums ar cietušajiem noticis Nīcas pagastā. Vadot automašīnu "Renault 19" pa Nīcas – Sikšņu autoceļu, braucēja nepareizi izvēlējusies ātrumu, nobraukusi no ceļa grāvī un apgāzusies. Pati vadītāja nav cietusi, bet viņas pasažiere nogādāta Liepājas Reģionālajā slimnīcā.

Reibumā guļ uz šosejas

Medzes pagastā vairākas dāmas pārdzērušas jēgu, un viena pat apdraudējusi ne tikai sevi, bet arī citus. 1953.gadā dzimusī sieviete naktī uz trešdienu atrasta dzērumā guļam uz Ventspils – Grobiņas šosejas pie pagrieziena uz Kapsēdes pamatskolu. Otra, piecus gadus jaunāka sieviete pārlieku lielā skurbulī iemaldījusies dārzā, to izbradājusi un turpat dobē aizmigusi. Abas vispirms nogādātas atskurbtuvē dulluma izgulēšanai, bet pēc tam sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli par atrašanos sabiedriskā vietā tik lielā reibumā, kas aizskar cilvēka cieņu. Nedienas ar vella dziras lietotājiem bijušas arī Liepājā. Lielajā ielā pie viesnīcas "Līva" likumsargi savākuši divus jēgu pārdzērušus pusaudžus.

Soda par noteikumu neievērošanu

22.jūlijā pludmales glābšanas dienesta darbinieki izraidījuši no jūras 18 pusaudžu, kas peldējušies laikā, kad peldvietas mastā bijis uzvilkts sarkanais karogs, kas aizliedz doties ūdenī. Nepilngadīgajiem un viņu vecākiem sastādīti protokoli. Atgādināsim, ka sods par šādu pārkāpumu ir līdz 200 latiem. Tāpat jāatgādina, ka dzeltensarkans karogs atļauj peldēties, dzeltens brīdina par bīstamību, sarkans aizliedz doties jūrā, bet melnbalts informē, ka minētajā vietā vispār aizliegts peldēties.

Uz robežas aiztur narkokurjerus

Valsts ieņēmumu dienesta Muitas Kriminālpārvaldes darbinieki netālu no Lietuvas robežas aizturējuši automašīnu, kurā atraduši nepilnus 65 gramus kokaīna un nelielu daudzumu marihuānas.

Automašīna, kurā bija divi Latvijas pilsoņi – vadītājs un viens pasažieris –, Latvijā iebraukusi ap pusnakti, šķērsojot Rucavas –Būtiņģes kontaktpunktu, bet drīz pēc robežas šķērsošanas to apturējuši VID darbinieki. Muitas kontroles laikā automašīnas salonā zem priekšējā labās puses sēdekļa atrada polietilēna maisiņā ievietotu ar baltu pulverveida vielu pildītu stikla burku, kuras tilpums bija 150 līdz 200 mililitru. Turpinot pārbaudi un pārmeklējot arī abas aizturētās personas, pasažiera ādas jakas kabatās atrasti divi polietilēna iepakojumi ar zaļganbrūnu augu izcelsmes vielu. Ekspertīzē noskaidrots, ka stikla traukā esošā viela ir kokaīns, savukārt zaļganbrūnā augu masa – marihuāna.

Tas ir šogad otrs lielākais kokaīna aizturēšanas gadījums uz robežas, informēja VID Komunikācijas daļā. Narkotiku kopējā vērtība ir ne mazāka par 3000 latu. Pēc VID Muitas Kriminālpārvaldes izmeklētāju informācijas, narkotikas Latvijā ievestas no Lietuvas, lai tās, iespējams, realizētu nedēļas nogalē Liepājā gaidāmā pasākuma "Baltic Beach Party" laikā.

Par notikušo sākts kriminālprocess pret divām personām pēc Krimināllikuma 1901.panta 2.daļas – par narkotisko vai psihotropo vielu pārvietošanu lielā apmērā pāri Latvijas Republikas valsts robežai nelikumīgā veidā, ko izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, kā arī pēc 253.panta 2.daļas – par narkotisko vai psihotropo vielu iegādāšanos, glabāšanu un pārvadāšanu lielā apmērā, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

Saskaņā ar Krimināllikumu par šādu noziedzīgu nodarījumu paredzētais sods ir brīvības atņemšana no 5 līdz 12 gadiem. Abām minētajām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Abi savu vainu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā ir atzinuši.