Kurzemes Vārds

17:35 Piektdiena, 21. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 24. jūlijā

1928.
Kapteiņa Cīruļa vadītais Liepājas divmastu burinieks "Fridrihs" un Pāvilostas burinieks "Normal" ar planku kravu izbrauc no Pāvilostas uz Liepāju. Ceļā kuģus pārsteidz stipra dienvidrietumu vētra. "Normal", kurš ceļā devies nedaudz ātrāk, laimīgi sasniedz krastu, bet "Fridriham" vētra saplosa buras, ielauž mastu. Tad burinieks iegūst sūces, un "kuģa komanda liekas pie pumpja. Lai gan stundām pumpē ūdeni, tas plūst kuģī arvien vairāk, un burinieks sāk grimt. Izmērot atrod, ka pa sūcēm kuģī ieplūdis ūdens piecu pēdu dziļumā". "Fridrihs" turpina grimt, taču no pilnīgas nogrimšanas to izglābj planku krava. Tā kā stiprā pretvēja dēļ uz Liepāju braukt nav iespējams un Pāvilostā ieiet vētras dēļ arī nevar, kapteinis pieņem lēmumu "laisties ar vēju uz Ventspili". Pēc vairāku stundu ilga dramatiska brauciena kuģim izdodas to sasniegt. Tā kā ne burinieks, ne krava nav apdrošināti, tad ievērojami zaudējumi sagādāti to īpašniekiem – kapteinim Cīrulim un kādam koktirgotājam.

1938.
Latvijas Piensaimniecības centrālā savienība par labāko eksporta sviestu 1937.gadā augstāko godalgu – ceļojošo sudraba kausu – piešķīrusi Liepājas Piensaimnieku sabiedrībai. Dienā tā spēj pārstrādāt 90000 kilogramu piena, jūnijā apmierinājusi gan vietējo pieprasījumu, gan spējusi nodot 1000 muciņu sviesta eksportam. Paredzēts, ka savā turpmākajā darbībā uzņēmums gadā varēs pārstrādāt 20 miljonus kilogramu piena. Liepājas Piensaimnieku sabiedrība pašlaik ceļ arī jaunu ēku, kurā būs apspriežu zāle un internāts, kur par nelielu atlīdzību varēs dzīvot sabiedrības darbinieki.

Jānis Vilms savā desu darbnīcā Apšu ielā 28 gatavojis cilvēku uzturam nederīgas desas, piejaucot svaigai gaļai klāt bojātu. Apgabaltiesa viņam piespriež 75 latus lielu sodu vai trīs nedēļas arestā.

1948.
Piena kombināta administrācija kolektīvā līguma saistībās apņēmās šā gada būvsezonā izremontēt vairākus savu strādnieku dzīvokļus. Pašlaik kombināta mūrnieki un krāsotāji sākuši strādāt Jaunliepājā, kur namā, Ūdens ielā 28, jau izlabojuši krāsnis un plītis, kā arī paveikuši citus remontdarbus. Arī saistības par kurināmā apgādi administrācija jau izpildījusi par aptuveni 80%. Lielākā daļa strādājošo ar uzņēmuma starpniecību iegādājusies 2 sterus malkas un 0,5 tonnas ogļu.