Kurzemes Vārds

10:27 Pirmdiena, 24. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Festivāls – gada kārtības eksāmens
Ģirts Reinbergs, SIA "Komunālā pārvalde" valdes priekšsēdētājs

Nevaru teikt, ka ar dižu prieku gaidu Liepājas pludmales festivālu "Tele2 Beach Party". Tas no mums prasa gan stiprus nervus, gan diezgan lielu organizatorisko darbu, lai savāktu visu bardaku, lai pastāvīgi tiktu strādāts un kontrolēta kārtība. No pilsētas uzkopšanas viedokļa tas mums noteikti ir gada galvenais pārbaudījums – otrs lielākais eksāmens ir uzkopšana pēc Jaungada sagaidīšanas, taču tad jārūpējas par stipri mazāku teritoriju. Taču šogad mēs uzmanību pievērsīsim daudz lielākai apkārtnei – no Jūrmalas parka līdz pat Klaipēdas ielai un uz otru pusi līdz pilsētas centram.

Parka un apkārtnes uzkopšanā iesaistīsim sētniekus arī no citiem pilsētas rajoniem – viņi rūpēsies par tīrību gan no rīta, gan pusdienlaikā, gan vakarā. Pavisam darbam šajās dienās esam mobilizējuši ap četrdesmit cilvēku, kuriem tā būs diezgan liela slodze. Viņi savas brīvdienas varēs izbaudīt citā reizē. Ir pagādāti atkritumu konteineri, papildu sabiedriskās pārvietojamās tualetes, no piektdienas līdz svētdienai strādās ielu slaucīšanas mašīnas. Domāju, ka visu esam tā noorganizējuši, ka problēmām nevajadzētu rasties.

Nevaru apsolīt, ka pilsēta netiks apgāzta, taču par uzkopšanu mēs parūpēsimies. Tomēr ir bažas, ka starp daudzajiem festivāla apmeklētāju tūkstošiem būs arī mežoņi. Pērn kāds sētnieks, kas uzkopa teritoriju, pat tika piekauts, ar paša ratiņiem dabūja pa muguru. Mēs jau nevaram sētniekus sūtīt vilku barā! Esam piedzīvojuši, ka pēc lielajiem sarīkojumiem atrodam kaut ko izdemolētu vai sadauzītu, arī atkritumu konteinerus Gulbju dīķī, noliektas ceļa zīmes, izsistus stiklus luksoforiem – visādus brīnumus.

Pats uz festivālu diez vai došos, taču novēlu gan liepājniekiem, gan viesiem labu atpūtu un būt apzinīgiem. Jo par visu, kas tiek iznīcināts un jāatjauno, ir jāmaksā no tās pašas nodokļu maksātāju naudas, par kuras tērēšanu tik bieži paši uztraucamies.