Kurzemes Vārds

16:45 Piektdiena, 21. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Noasfaltēts Dzērves ielas posms

Tikko ekspluatācijā nodots noasfaltētais Dzērves ielas posms starp Lauku un Salmu ielu, kas līdz šim bija grantēts. Līdz ar to Ezerkrasta mikrorajons dažu mēnešu laikā ieguvis sakārtotu ielu infrastruktūru, kļuvis ērtāks autovadītājiem un gājējiem. Pirms divām nedēļām pabeigta E.Tisē ielas asfaltēšana. Šā iela kopā ar Dzērves ielu veido mikrorajona ielu pamattīklu. Papildus noasfaltēts grantētais ielas posms no Lauku ielas līdz uzņēmuma "Latvijas gāze" iecirknim. Dzērves ielas asfaltēšanu 353 metru garumā veica SIA "Aizputes ceļinieks". Papildus izbūvētas nomales, grantēti celiņi gājējiem, atjaunoti piebraucamie ceļi, atjaunota lietus ūdens novadīšanas sistēma u.c. Darbus veica atbilstoši Liepājas asfaltbetona seguma ielu renovācijas un rekonstrukcijas programmai 2008.gadam. Šogad pirmo reizi kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas pilsētas mikrorajonos paredzēts noasfaltēt grantēto ielu posmus par kopējo summu 827 560 latu. Vēl šovasar asfaltēs Mežu, Vidusceļa, Stārķu, E.Veidenbauma, Palangas, K.Ukstiņa un Bernātu ielas posmus. Tad šīs ielas labāk kalpos transporta kustībai un ļaus samazināt satiksmes intensitāti pilsētas maģistrālajās ielās.

Ūdens patēriņa normas

Līdz ar dzīvokļu ūdensmērītāju ieviešanu vienkāršojusies patērētā ūdens uzskaite. Taču joprojām ir tādi cilvēki, kas nevēlas ierīkot šīs mērierīces. Un tādiem paredzēti attiecīgi normatīvi. Nesen ziņoja, ka Liepājas dome pieņēmusi saistošos noteikumus par ūdensvada un kanalizācijas lietošanu. Šim dokumentam pievienotas ūdens patēriņa normas litros diennaktī pilsētas iedzīvotājiem, taču tās daudzējādā ziņā atkārto Latvijas PSR Komunālās saimniecības ministrijas noteiktās vecās norādes. Minimālā norma – 33 litri diennaktī tiem, kas ūdeni iegūst ārpus dzīvokļa. Labiekārtotajos daudzdzīvokļu namos noteikumi pieļauj 105 litrus karstā ūdens vienam cilvēkam un tikpat daudz aukstā ūdens. Maksu par to aprēķina neatkarīgi no faktiski patērētā daudzuma. Ja pazeminās labiekārtojuma līmenis, arī norma tiek samazināta.

Pārsūdz spriedumu biedrības "[email protected]" lietā

Liepājas dome otrdien ir nosūtījusi Administratīvajai apgabaltiesai pārsūdzību biedrības "Kultūras un informācijas centrs "[email protected]"" prasībā par privatizācijas priekšlikumiem. Kā jau ziņots, Administratīvā rajona tiesa apmierināja biedrības prasību un nosprieda, ka Liepājas domei četros mēnešos jāpieņem lēmums par biedrības iesniegtajiem privatizācijas ierosinājumiem. Taču spriedums ir pārsūdzēts, jo "esam konstatējuši vairākas pretrunas un nepilnības tiesas spriedumā," sacīja domes Nekustamā īpašuma pārvaldes priekšnieks Mārtiņš Tīdens. Biedrības vadītājs Karls Bjoršmarks pārsūdzību nevarēja komentēt, jo neesot ar to iepazinies, bet iepriekš viņš teica, ka pašvaldībai "turpināt tiesas procesu par nodokļu maksātāju naudu būtu bezjēdzīgi un tā ir līdzekļu izšķērdēšana".

Zirņu ielas iedzīvotāji nav vienaldzīgi

Zirņu ielas rekonstrukcijas plāni iedzīvotājiem nav bijuši vienaldzīgi. Pavisam saņemtas 238 atsauksmes ar 785 parakstiem, "Kurzemes Vārds" uzzināja Liepājas domē. Sabiedriskās apspriešanas laikā 245 cilvēki pauduši atbalstu izstrādātajam plānojumam, bet 301 to noraidījis. Sabiedriskā apspriešana ilga no 15.maija līdz 1.jūlijam. Pēc tam vēl saņemtas pozitīvas atsauksmes ar 155 parakstiem. Vairāk nekā 70 gadījumos paraksti atkārtojušies divas reizes – šie paraksti ņemti vērā tikai vienreiz. Par Zirņu ielas pārbūves projektu lems domes Attīstības komiteja.

Tirdziņš plus kioski

Karostā šajā vietā – Ģenerāļa Baloža un Pulkveža Brieža ielas krustojumā – aktīvākie tirgotāji jau agrāk mēģināja organizēt tirdziņu. Tagad tas notiek kārtējo reizi, un šeit vērojama burzma. Pircēju pieplūdumu veicina arī tas viss, ko vēl nesen piedāvāja Jaunliepājā, Annas tirgus laukumā. No turienes padzītie tirgotāji pārcēlušies uz šo vietu Karostā, jo te ir nojumes. Vietas pietiks visiem. Turklāt atsevišķos paviljonos šeit piedāvā lietotu apģērbu, ziedus un vēl daudz citu lētu preču. Vienīgais trūkums – aizkavēšanās ar izgriežamā tilta atjaunošanu.

Meklēs kaislīgāko pārīti

Portāla liepajniekiem.lv sadaļa "Aktīvā zona" šā gada karstākajā festivālā – "Tele2 Baltic Beach Party" – meklēs kaislīgāko, atraktīvāko, saderīgāko un interesantāko pludmales pārīti. Rīt, festivāla pirmajā dienā, dodoties uz notikuma vietu, festivāla dalībnieki varēs apmeklēt "Aktīvās zonas" telti, kur kopā ar savu draugu vai draudzeni, sievu vai vīru pārīti nofotografēs portāla fotogrāfs. Nākamās dienas laikā tiks izvēlēts visatbilstošākais pāris titulam "Pludmales pārītis", kas savā īpašumā iegūs ne tikai piemiņas balvas no portāla liepajniekiem.lv, bet arī romantisku vakaru restorānā "Piano". Jāuzsver, ka tikai titula ieguvēju rīcībā šajā vakarā būs restorāna šefpavārs, kas sagatavos ekskluzīvu ēdienkarti, kāda ikdienā nav pieejama citiem restorāna apmeklētājiem.

Atvērti vēlēšanu iecirkņi

Vakar darbu sāka vēlēšanu iecirkņi, kuros var iepazīties ar informatīvajiem materiāliem par gaidāmo referendumu, kas notiks 2.augustā. Atgādināsim, ka tautas nobalsošanai nododamais Satversmes grozījumu projekts paredz grozīt Satversmes 78. un 79. pantu, nosakot, ka ne mazāk kā vienai desmitajai daļai vēlētāju ir tiesības rosināt Saeimas atlaišanu. Iecirkņu skaits pilsētā ir tāds pats kā iepriekšējā referenduma laikā – 20, un tie atrodas tajās pašās vietās, kur iepriekš. Pa diviem iecirkņiem ierīkoti Latviešu biedrības namā, 8.vidusskolā un 2.vidusskolā. Vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevarēs ierasties uz referendumu, un viņu aprūpētāji var pieteikt balsošanu dzīvesvietā, uzrakstot iesniegumu un nogādājot to tuvākajā vēlēšanu iecirknī.

Atmīnētāji saņem diplomus
Ita Cērmane

Ūdenslīdēju skolā ar izlaidumu beidzies ūdenslīdēju– atmīnētāju kurss. Diplomus saņēmuši četri puiši no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Jūras spēku Mācību centra Ūdenslīdēju skolas Atmīnēšanas nodaļas priekšnieks Onils Marcinkus "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka šis ir jau septītais ūdenslīdēju–atmīnētāju kurss, kas ilga četrus mēnešus. Kursa mācību valoda bija angļu valoda. Kursanti apguva gan teorētiskas zināšanas, gan praktiskas iemaņas. Mācības uzsāka pieci ūdenslīdēji. Četri kursanti, kuru starpā bija viens puisis no Igaunijas, divi no Lietuvas un viens no Latvijas, saņēma diplomus. Diemžēl lietuviešu ūdenslīdējs diplomu nesaņēma veselības dēļ.

Nākamais ūdenslīdēju–atmīnētāju kurss Ūdenslīdēju skolā sāksies nākamajā pavasarī. "Šādus kursus organizē reizi gadā," skaidroja O.Marcinkus.

Pludmales festivāla laikā ierobežos satiksmi

Festivāla "Tele2 Baltic Beach Party" laikā, 25. un 26. jūlijā, Liepājā būs noteikti vairāki satiksmes ierobežojumi, informēja domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Ierobežojumi skaršot galvenokārt pasākuma norises vietu un Jūrmalas parka apkārtni, tāpēc pašvaldība un policija aicina autovadītājus pievērst īpašu uzmanību no jauna izvietotajām ceļa zīmēm. No 25.jūlija pulksten 10 līdz 26.jūlija vakaram satiksmei būs slēgta Zvejnieku aleja (no K.Ūliha ielas un Kūrmājas prospekta krustojuma). Transporta kustība būs ierobežota arī pa labi no šā krustojuma – pa K.Ūliha ielu virzienā uz Zvejnieku alejas pusi un Peldu ielā aiz "Dzintara boulinga". Arī automašīnu stāvlaukums Sporta ielā pie Zvejnieku alejas būs slēgts. Īpašu uzmanību autovadītāji aicināti pievērst mazajās ieliņās ap Jūrmalas parku izvietotajām ceļa zīmēm "Apstāties aizliegts", jo šeit transportu drīkstēs novietot tikai brauktuves vienā pusē.

Sarīkojuma apmeklētāji aicināti savas automašīnas novietot speciāli ierīkotās autostāvvietās, kas atradīsies pie Pērkones kanāla, netālu no tramvaja galapunkta, un Autobusa parka teritorijā (iebraucot pilsētā no Rīgas puses). No Pērkones kanāla autostāvvietas uz festivāla norises vietu varēs nokļūt ar tramvaju, kas ar pusstundas intervālu kursēs arī naktī līdz pulksten 4.30. Bet no autostāvvietas pie Liepājas Autobusu parka uz pilsētu kursēs mikroautobuss.

Lai festivāla viesi varētu nokļūt mājās Karostā, naktī kursēs arī viens 3.maršruta taksometrs. Pārējie maršruta taksometri kursēs ierastajā režīmā.

Piešķir līdzekļus sporta būvēm

Ministru kabinetā apstiprināti Aizsardzības ministrijas izstrādātie rīkojumi "Par līdzfinansējumu pašvaldību sporta būvju būvniecībai, rekonstrukcijai un pilnveidošanai". Valsts šā gada budžeta programmas "Valsts aizsardzība, drošība un integrācija NATO" ietvaros no AM budžeta līdzekļiem piešķirs līdzfinansējumu vairākām sporta būvēm, informēja AM Sabiedrisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente Vineta Kleine. Divas no tām ir mūsu rajonā. Priekules domei Priekules vidusskolas daudzfunkcionālās sporta zāles būvniecības pabeigšanai piešķirti 200 tūkstoši latu, bet Grobiņas domei Grobiņas vidusskolas sporta zāles būvniecības pabeigšanai – 350 tūkstoši latu.

Atklās Annas Heinrihsones izstādi

Rīt pulksten 17, UPB galerijā, Dzintara ielā 19, atklās Annas Heinrihsones izstādi "Lakrima", informēja uzņēmuma viceprezidente Ilze Freimane. Klāt būs arī pati māksliniece un viņas talanta cienītāji. Personālizstādē pārstāvētas mākslinieces trīs radošās izpausmes – glezniecība, zīmējumi un telpiskais. Anna Heinrihsone par savu izstādi "Lacrima" saka: "Ar katru dienu kļūst nozīmīgāks PĀRDZIVOJUMS, pēc kura seko personīgas atklāsmes. Tās ir tik intīmas, ka ir neaptverami lielākas par jebkuru globālu noslēpumu. To iespaidā sarežģītas situācijas atkailinās, nometot problēmu slāņus, un viss kļūst skaudri saprotams. Es jūtos bez aizsargslāņa – ādas, paliek mani muskuļi, kas reaģē uz tīru emociju. Gleznas ir punkts secinājumam vai komats pirms nākamā satraucošā piedzīvojuma. Bet lacrima – asara, ir prieks par iespēju just."

Muzicēs klarnetistu kvartets

Sestdien pulksten 16 Latviešu biedrības namā koncertu ciklā "Mūzika vasaras elpai" uzstāsies klarnetistu kvartets "Quattro Differente". Tas dibināts 1999.gadā un šajos gandrīz desmit pastāvēšanas gados kļuvis par starptautisko konkursu laureātu, koncertējis visā Latvijā, kā arī ārzemēs. Daudzveidīgais repertuārs, kas pilnībā atklāj klarnetes praktiski neierobežotās skaņas un izteiksmīguma robežas, kļuvis par ansambļa vizītkarti. Kvartets sadarbojies ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, mūzikas aģentūru "Latvijas koncerti", Mazo ģildi, Latvijas Komponistu savienību, Latvijas Mūzikas akadēmiju un daudzām citām organizācijām, uzņēmumiem un personībām. "Quattro Differente" spēlē gan oriģinālskaņdarbus klarnešu kvartetam, gan pārlikumus, ko daļēji veic arī paši ansambļa dalībnieki. Īpaša vieta ierādīta latviešu komponistu daiļradei, liela daļa no tiem ir komponējuši skaņdarbus tieši kvartetam.