Kurzemes Vārds

18:07 Piektdiena, 21. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Cementu pārkrauj, bet gaisā nenonāk pat mazākais puteklītis

Pēteris Jaunzems

Šonedēļ akciju sabiedrības "Liepājas osta LM" cementa pārkraušanas terminālī piestāja kuģis "Cembay". No Polijas Gdiņas pilsētas tas bija atvedis 4000 tonnu lielu cementa kravu, ko, izmantojot spēcīgus kompresorus, pārsūknēja jaunuzcelto dvīņu torņu tvertnēs. Kuģa izkraušana noritēja bez aizķeršanās, turklāt atmosfērā nenonāca neviens cementa puteklītis.

Speciālās ekonomiskās zonas uzņēmuma – akciju sabiedrības "Liepājas osta LM" valdes priekšsēdētājs Pēteris Iesalnieks "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka tas jau ir otrais kuģis, kas atvedis kravu, ko saskaņā ar līgumu bija paredzēts izkraut eksperimentālā kārtībā, gatavojoties firmas "Cemex" termināla oficiālajai atklāšanai. "Pirms parakstām būves nodošanas un pieņemšanas dokumentus, ir nepieciešams vispusīgi pārbaudīt, kā objekts funkcionē," viņš sacīja.

Sīkāku informāciju par kuģa izkraušanas gaitu sniedza kompānijas ražošanas direktors Aleksandrs Nazarovs. Viņš uzsvēra, ka viss ražošanas process ir mehanizēts. Cementu no kuģa tilpnēm uz termināla tvertnēm ar jaudīgiem kompresoriem pārsūknē pa hermētiski noslēgtiem cauruļvadiem. Stundā iespējams izkraut ap180 tonnu kravas. Kuģa izkraušana noritējusi bez aizķeršanās un ostiniekiem prasījusi nepilnu diennakti. Cements atvests celtniecības vajadzībām mūsu valsts būvobjektos. No ostas patērētājiem to paredzēts nogādāt ar speciālu autotransportu, taču ar to vairs nenodarbojas stividori.

Šā vasara, salīdzinot ar citiem gadiem, kompānijai "Liepājas osta LM" esot neparasti saspringta, jo kuģi pienākot cits pēc cita, un kravu pārkraušanas laukumos darbs kūsāt kūsā. Visvairāk tiekot iekrauts metāllūžņu, ko ved uz Ziemeļāfrikas valstīm, kā arī akciju sabiedrības "Liepājas metalurgs" velmējumu, kurus sūta pat uz Peru. Tuvākajās dienās pie dziļūdens piestātnēm pietauvosies smagsvara "Panamax" tipa kuģis, kas no Dienvidamerikas atvedīs 31 tūkstoti tonnu sojas spraukumu, ko novietos firmas "Dan Store" noliktavās.