Kurzemes Vārds

17:33 Piektdiena, 21. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Jaunieši medaļas sadalījuši
Miks Kuncītis

Noslēdzies Liepājas rajona Sporta skolas un Liepājas Kompleksās sporta skolas atklātais čempionāts pludmales volejbolā jauniešiem, kurā šoreiz uzvarētāji tika noskaidroti pēc diviem posmiem.

Sacensību tiesnesis Dainis Zombergs pastāstīja, ka kopā sacensībās piedalījušās 102 komandas no vairākām Kurzemes pilsētām. Uzvarētāji tika noskaidroti četrās vecuma grupās, viskuplāk pārstāvēta bija 1993.–1994.gadā dzimušo meiteņu grupa, taču lielāku aktivitāti tieši no Liepājas zēniem un meitenēm organizatori vēlētos sagaidīt pašās jaunākajās vecuma grupās.

30.jūlijā Kuldīgā norisināsies Latvijas čempionāts pludmales volejbolā jauniešiem, bet tepat Liepājas pludmalē jau šosestdien notiks "Vega 1" kausa izcīņa jauniešiem un Kurzemes novada čempionāts pludmales volejbolā, kurā aicināts piedalīties ikviens. Dalības maksa – divi lati no viena cilvēka.

Čempionāta uzvarētāji:

1989.–1990.g.dz.
Rūta Ruperte/Ieva Vīksna (Liepāja)
Artis Zombergs/Aleksandrs Poļevs (Liepāja)

1991.–1992.g.dz.
Inga Brēmere/Krista Kapūna (Liepāja)
Māris Grīnbergs/Jānis Linde (Kuldīga)

1993.–1994.g.dz.
Klinta Linde/Kristīne Kautiniece (Skrunda)
Armīns Eversons/Rolands Balodis (Aizpute)

1995.–1996.g.dz.
Eva Tjurina/Zane Kapūna (Liepāja)
Tomass Einbergs (Ventspils)/Toms Veldre (Kuldīga)


Laurim Freibergam slimības lapa
Miks Kuncītis

Mūspuses labākais motosportists grobiņnieks Lauris Freibergs jau kopš pagājušās nedēļas ir spiests uz kādu laiku aizmirst motosportu. Iemesls – Lažas trasē treniņos gūtās traumas, kas viņam liegs kāpt uz moča vismaz sešas nedēļas.

Pagājušajā nedēļā Lažas trasē Aizputē notika "Moto–X" organizētie treniņi Andra Bārbaļa vadībā, kuros piedalījās vairāki Latvijas vadošie un mazāk zināmie motosportisti. "Pirmajā dienā treniņi par spīti dubļiem aizritēja labi, daudz strādājām pie līkumu izbraukšanas tehnikas, bet dienu vēlāk, kad trase bija apžuvusi, braucām pa visu trasi. Pēc tramplīna tieši pirms finiša piezemējoties piedzīvoju smagu kritienu. It kā jau piezemēšanās nebija ne šķība, ne greiza, tikai mazliet par daudz biju atstiepienā atpakaļ, varbūt par daudz biju uzgāzējis. Motocikls izrāvās no rokām, un es nokritu," stāsta Lauris Freibergs, piebilstot, ka savas 20 gadu ilgās karjeras laikā vēl nebija piedzīvojis tāda veida kritienu.

"Pēc kritiena it kā viss bija kārtībā, bet jutos kā dulla muša un galva arī īsti nekustējās. Tad nu uzreiz mani nogādāja Kuldīgas slimnīcā. Pēc rentgena uzņēmuma apskates ārsti teica, ka plaukstas locītava tikai pastiepta, ribas tikai sasistas, bet mugurkaula sestais skriemelis apskādēts un saites un muskuļi ap to arī. Ar šo informāciju tad devos uz Rīgu pie daktera Kaspara Ruka. Operēt nevajadzēja. Skriemelim radziņš nolūzis, un abās malās ir kaula lāpstiņas, kas skriemeli stabilizē. Viena no tām arī ir lūzusi. Divas dienas pavadīju Rīgas slimnīcā, teica Freibergs. Tagad jau grobiņnieks, cik nu spēj, ievēro gultas režīmu, bet ap kaklu aplikts plastmasas sargs, kas ierobežo galvas un kakla kustību. Vismaz sešas nedēļas Lauris būs spiests iztikt bez treniņiem, par sacensībām nemaz nerunājot, taču pats sportists cer, ka pēdējos divos pasaules čempionāta posmos "MX1" klasē viņš varēs startēt.


Dublieru nometnē sportiskā krīzē
Miks Kuncītis

Latvijas futbola dublieru čempionātā kārtējo spēli aizvadījuši "Liepājas metalurga" futbolisti, kas izbraukumā ar 0:5 (0:2) cieta smagāko sagrāvi sezonā, piekāpjoties "Vindavas" futbolistiem.

Liepājnieku treneris Viktors Lukins pastāstīja, ka komanda esot sportiskajā bedrē jau kādu laiku un tādēļ arī pēdējos trijos mačos sniegums bijis tik blāvs. "Droši vien iespaidu uz spēlētāju sportisko formu atstājis saspringtais jūnijs, kad mēs spēlējām ne tikai dublieru čempionātā, bet arī Latvijas olimpiādē," teica Lukins, piebilstot, ka tagad redzamas sekas. Tagad dublieri treniņus aizvada bez īpašām fiziskām slodzēm, un treneris cer, ka drīz viņi atkal būs, tā teikt, uz kājām.

Uz Ventspili kopā ar komandu devās arī trīs Krievijas futbolisti, kuri cerēja uz iekļūšanu galvenās komandas sastāvā, taču pēc cīņas ar "Vindavu" viņi jau aizsūtīti mājās. Pēc vairāk nekā neveiksmīgā mača savā laukumā ar galvenajiem konkurentiem "Ventspils" futbolistiem (liepājnieki zaudēja ar 0:4) mūsējie arī šoreiz nespēja atrast spēles pavedienu. Momenti pie pretinieku vārtiem it kā tika radīti, taču pietrūka paša galvenā – precīza noslēdzošā sitiena. Ventspilnieki savā laukumā spēlēja labi un savas iespējas garām nepalaida, varbūt šī cīņa nebija tā veiksmīgākā arī mūsu vārtsargam Maksimam Vitkovskim, kurš divreiz varēja nospēlēt labāk.

Jau svētdien metalurgus gaida vēl viena smaga spēle – savā laukumā jātiekas ar "Rīgas" futbolistiem.


Vieglatlētikas skrejceļa atklāšana aizkavēsies
Miks Kuncītis

Nesen mūsu laikrakstā varējāt lasīt, ka pavisam drīz tiks atklāts "Daugavas" stadiona jaunais vieglatlētikas skrejceļš, kas atbildīs IAAF otrās kategorijas standartiem. Pagaidām stadionā darbs ir apstājies. Bet kāpēc?

Vieglatlētikas skrejceļš jau ir pabeigts, taču strādnieku plānos palikuši vēl tādi sīkumi kā tāllēkšanas bedre, lodes grūšanas sektors un skrejceļa līnijas. Tiesa, jau labu laiku stadionā "Daugava" darbs ir apstājies. Vakar Liepājā esot viesojušies Latvijas Vieglatlētikas savienības pārstāvji, kuri atzinuši, ka mūsu stadiona jaunais skrejceļš esot starptautiskiem standartiem neatbilstošs, jo esot nelielas nobīdes. Liepājas Sporta pārvaldes priekšnieks Artis Lagzdiņš atzina, ka stadiona rekonstrukcijā ir ieguldītas ievērojamas investīcijas (apmēram 700 tūkstoši latu), tādēļ noteikti mēs pastāvēsim uz to, ka stadiona skrejceļš beigu beigās tiktu pabeigts, kā mēs to vēlējāmies. "Tuvākajā laikā aicināsim vācu būvfirmas "Polytan" pārstāvjus un centīsimies atrisināt šo problēmu," teica A.Lagzdiņš, piebilstot, ka līdz ar to, protams, stadiona skrejceļa atklāšana aizkavēsies.