Kurzemes Vārds

00:06 Otrdiena, 4. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Skatiens

Vai svarīgākais ir dzērāju uzskaite?

Inita Gūtmane

Lai arī šogad festivāls "Tele2 Baltic Beach Party" nepārsniedza pagājušā gada apmeklētāju rekordu – 62 tūkstošus, arī 55 tūkstoši ir liels skaitlis, un pludmales ballīte vēl joprojām saglabā līderpozīcijas Latvijā kā pats plašākais pasākums. Tāpēc ir loģiski, ka televīzijā, laikrakstos un internetā parādījās apskats par tā gaitu.

Katru gadu, rakstot par festivāla norisēm, vajadzējis lauzīt galvu, kā par tām pastāstīt lasītājiem dažās laikraksta lappusēs, kā viņiem radīt priekšstatu, kas vērienīgajā sarīkojumā noticis. Un vairākus hektārus lielajā festivāla norises vietā ar katru gadu visa kā notiek arvien vairāk, sākot ar slavenu zvaigžņu uzstāšanos un beidzot ar izpriecām karuseļos. Taču lielākā daļa mediju no citām Latvijas vietām akcentējuši to, cik apmeklētāju un to, kas atradās aiz žoga, nogādāti atskurbtuvē, cik pieķerti lietojam vai pie sevis glabājam narkotikas un cik aizpeldējuši pārāk tālu jūrā un par viņiem vajadzējis parūpēties glābšanas dienestam.

Tas ne vienam vien radījis priekšstatu, ka pludmales festivāls ir viens vienīgs bardaks ar iereibušiem cilvēkiem galvenajās lomās. Šis gads īpaši gards kumosiņš bijis dzeltenās krāsas medijiem, jo parādījās ziņa, ka Liepājas pludmales festivālā aizturēts arī kāds dīdžejs, TV raidījuma vadītājs, pie kura atrasti 0,3 grami zaļganas masas, iespējams, marihuāna. Viela un pati persona bija nosūtīta uz ekspertīzi. Žurnālisti ātri caurskatīja dīdžeju sarakstu un secināja, ka tas nav neviens cits kā Eduards Švāns.

Jā, šogad pludmales festivāla dienās pie sešām personām atrastas narkotiskās vielas. Jā, īslaicīgās aizturēšanas izolatorā ievietoti vairāk nekā puse simta pārmēru iereibušo. Bet, minot šos skaitļus, noteikti būtu jāuzsver arī tas, ka šogad bija krietni vairāk Valsts policijas un Pašvaldības policijas darbinieku, kuri parūpējās par tiem, kuru skatiens bija aizplīvurots, kuri pa pludmali meta līkumu līkumus vai kuri uzskatīja izslavētās Liepājas jūrmalas smiltis pa labu guļvietu. Jāņem vērā arī tas, ka festivālu apmeklēja ļoti daudz cilvēku. Pat ieejot kādā naktsklubā, mēs varētu saskaitīt ne vienu vien desmitu pārāk iereibušo.

Esmu apmeklējusi teju visus pludmales festivālus un ikreiz pievērsusi uzmanību arī to apmeklētājiem. Kad sestdienas naktī pārlaidu skatienu pie lielās skatuves stāvošajiem, biju mazliet pārsteigta – daudz skaidru seju. Bija cītīgi jāmeklē, lai atrastu tādu, kas uz krūts uzņēmis tik daudz, ka prātīgāk būtu viņu izvadīt laukā un ieteikt doties kārtīgi izgulēties. Lai arī šogad festivāla organizatori bija uzaicinājuši mūziķus, kuri patiktu arī vidējai paaudzei, tas pulcēja tieši vairāk jauniešu. Iespējams, tas arī bija viens no iemesliem, kāpēc iereibušo nebija vēl vairāk. Jo, kā atzina daudzi aptaujātie jaunieši, viņiem pietrūcis naudas, lai iegādātos grādīgos dzērienus. Jo vecāku iedotā vai pašu nopelnītā naudiņa pirms tam notērēta kādā citā festivālā, par to iegādāta biļete uz pludmales ballīti vai tā atlikta transportam, lai nokļūtu mājup. Lai gan lētāk, protams, alkoholu bija iegādāties ārpus teritorijas, daži teica, ka nevēloties tērēt naudu par aproci vai negribot pazaudēt laiku, staigājot apkārt un tādējādi nokavējot savu mīļāko apvienību uzstāšanos.

Lai gan brāļiem Mediņiem internetā pārmet, ka viņi ar savu festivālu nodzirda jaunatni, ka daudzi uz to dodas, tikai lai kārtīgi izburzītos grādīgo dzērienu ietekmē, tomēr es gribētu oponēt. Jo, pirmkārt, neviens ar varu neko mutē nelej. Otrkārt, šogad festivāla laikā notika arī akcija "Festivāls pret narkotikām", kas apmeklētājiem atgādināja par atkarību izraisošu vielu negatīvajām sekām. Tāpat pludmales festivāla apmeklētāji varēja pirms došanās mājup pārbaudīt alkohola daudzumu izelpā. Šo izdevību izmantoja vairāk nekā 1000 cilvēku.

Dažs iesaka, ka vajadzētu atcelt šādu pludmales festivālu, kas degradē jaunatni. Bet neviens man neiesaistīs, ka tāpēc uz pasaules paliks mazāk cilvēku, kuri lieto alkoholu.