Kurzemes Vārds

23:49 Pirmdiena, 3. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Tūristi pamazām apceļo Kurzemi

Anda Pūce

Pirmie Kurzemes apceļotāji jau pabijuši visos akcijas "Apceļo Kurzemi" 18 objektos, apskatot tos un saņemot zīmogu nospiedumus dalībnieku kartēs, informēja Kurzemes Tūrisma asociācijas izpilddirektore Jana Bergmane. Liepājas reģiona Tūrisma informācijas birojā stāsta, ka tūristu interese par akciju nav liela, bet pa kādam interesentam esot.

Atgādinām, ka Kurzemes Tūrisma asociācija šogad uzsāka īstenot jaunu akciju "Apceļo Kurzemi", kuras galvenais mērķis ir popularizēt jaunus tūrisma produktus Kurzemē, kā arī veicināt vietējā reģiona tūrisma attīstību. Akcija, kas turpināsies līdz 30.septembrim, dod iespēju 18 tūrisma objektiem no Kurzemes reģiona iepazīstināt ceļotājus ar savu piedāvājumu. Liepājas pilsētā un rajonā akcijā tiek piedāvāts iepazīt Akmeņraga bāku, Embūtes dabas parku un Svētās Annas baznīcu Liepājā.

Lai piedalītos akcijā, Kurzemes tūrisma informācijas centros Kuldīgā, Liepājā, Saldū, Talsos, Tukumā un Ventspilī jāsaņem dalībnieka kartes, kurās jāsavāc zīmogu nospiedumi katrā norādītajā objektā. Aktīvākie Kurzemes apceļotāji piedalīsies izlozē par projekta atbalstītāju – degvielas uzpildes stacijas "Sumata", prāmju kompānijas "SFC Ferries" un lidsabiedrības "Air Baltic", kā arī Kurzemes reģiona lielāko tūrisma informācijas centru – piešķirtajām balvām. Tās pasniegs 29.novembrī Ventspilī pasākumā "Lielais Jēkabs".

Liepājas reģiona Tūrisma informācijas birojā "Kurzemes Vārds" uzzināja, ka ceļotāji neizrāda lielu interesi par akciju "Apceļo Kurzemi", tomēr pa kādam interesentam esot un regulāri kādu karti tūristi birojā saņem. Par to, cik daudz akcijas dalībnieku no citām pašvaldībām ierodas Liepājas objektos, arī birojā datu nebija, jo tas esot zināms pašiem objektu saimniekiem, tomēr neoficiālā informācija ir tāda, ka katru nedēļas nogali mūspusē ieklīst kāds akcijas dalībnieks, turklāt to lielāks pieplūdums esot gaidāms tieši šonedēļ.

Caurules nomainītas

SIA "Liepājas enerģija" pabeigusi darbus vēl vienā savā šās vasaras objektā. Tā bija siltumtrases cauruļu nomaiņa apmēram 200 metru garumā Autoru un Jelgavas ielas apkaimē, kur, tāpat kā visur, ieguldītas jau rūpnieciski izolētas caurules. Tagad palikusi ielas seguma darbietilpīgā atjaunošana, ko vēlams paveikt līdz šās nedēļas beigām. Darbus sarežģī tas, ka šeit ir bruģa segums, taču daļu darba uzņēmušies pilsētas komunālie darbinieki, jo līdzās esošo laukumu perspektīvā paredzēts izmantot autostāvvietām.

Kultūras dialogs un lasītprasme

Lasītprasme kā kritiskās domāšanas veicināšanas un attīstīšanas pamats vienmēr bijusi un arī tagad – automatizācijas un informatīvo resursu attīstības laikmetā – ir nozīmīgs aspekts visu bibliotēku darbā ar bērniem un jauniešiem viņu lasītprasmes nostiprināšanā un tālāku iemaņu veidošanā. Tāpēc ļoti būtiski ir gūt jaunas atziņas, dzirdēt un ieklausīties mūsu, kā arī ārzemju ekspertu pieredzē par lasīšanas kultūru un dialoga veidošanu ar lasītāju, uzdot jautājumus, diskutēt. Par to visu Rīgā divas dienas Pirmajā nacionālajā Latvijas Lasīšanas asociācijas konferencē, ko organizējusi biedrība "Izglītības attīstības centrs" sadarbībā ar Starptautisko lasīšanas asociāciju, Nacionālo bibliotēku, Grāmatnieku ģildi un citām organizācijām, runās pētnieki un izglītības eksperti no 33 valstīm un Latvijas. Centrālās zinātniskās bibliotēkas direktores vietniece Aina Krauče informēja, ka no Liepājas konferencē piedalīsies CZB filiāles – bērnu bibliotēkas "Vecliepājas Rūķis" vadītāja Inga Jurgeviča.

Dzeja skanēs uz kuģa

Dzejas dienu sarīkojumu un notikumu šūpoles jau uzsākušas savu kustību laikā. Pagājušās nedēļas nogalē Dzejas dienu sarīkojumu organizētāju pārstāves – Centrālās zinātniskās bibliotēkas direktores vietniece Aina Krauče un Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas vadītāja Sandra Vensko tikās ar Jūras spēku pārstāvjiem – mīnukuģu eskadras bocmani Ivaru Zvirgzdiņu un radiotehniskās komandas komandieri Mārtiņu Bergsonu, lai vienotos par sarīkojuma norisi Dzejas dienās uz kāda no kuģiem. Tikšanās dalībnieki atzina – ir patīkami, ka šādas sarunas ar dzejniekiem Dzejas dienās uz kuģa jau kļuvušas par tradīciju. Šogad, iespējams, pašmāju un Rīgas dzejniekiem pievienosies arī viesi no Klaipēdas un Vācijas.

Uzzina, kā veido māla podus, kā drukā avīzi, un citas labas lietas

Daina Meistere

Svētā Meinarda baznīcas svētdienas skolas dalībniekiem tagad notiek vasaras svētdienas skolas nometne. Diena iesākas ar svētbrīdi, bet tālāk audzinātājas mazajiem sarūpējušas dažādas nodarbības, lai viņi dabūtu gan izskrieties, gan iegūtu jaunas prasmes un zināšanas. Ir mākslas nodarbības, un ir ekskursijas. Zēni un meitenes ar prieku pastāstīja, kā viņi gājuši uz Liepājas muzeja filiāli "Liepāja okupāciju režīmos", kur apskatījuši senās fotogrāfijas un vecos fotoaparātus, tikpat interesanti viņiem bijis arī Amatnieku namā, kur redzējuši, kā taisa māla podus. Liels pārdzīvojums vasaras nometnes dalībniekiem bijis nejauši atrastā, bojā gājušā putniņa bēres. Bērni viesojās arī "Kurzemes Vārda" redakcijā, kur darbinieks Juris Raķis viņiem pastāstīja, kā sākas rakstīta vārda ceļš līdz avīzei, un parādīja tipogrāfiju, kur laikraksts tiek drukāts.

Apģērbi un aksesuāri jauniešiem

E.Veidenbauma ielā atvērts jauns apģērbu un aksesuāru veikals "Ice Cream". Tajā ir ne tikai hiphopa un RnB stila apģērbs jauniešiem, bet arī aksesuāri – auskari, pulksteņi, kā arī jostu sprādzes un daudz kas cits. Tieši par aksesuāriem cilvēki parasti izrādot lielāko interesi. Veikals lepojas ar tādām firmas zīmēm "NBA", "Pellepelle", "Karl Kani", "Tribal" u.c. Jau esošo piedāvājumu plānots papildināt ar precēm no pazīstamām apģērba firmām "Wu–wear", "Rockawear", "Joker" un "DADA". Sola, ka drīzumā būs iespēja iegādāties arī apģērbu sievietēm.

Ierobežota satiksme Kūrmājas prospektā

Pēc uzņēmuma "Liepājas ūdens" pasūtījuma akciju sabiedrība "UPB" Kūrmājas prospektā veic kanalizācijas spiedvada rekonstrukciju. Tās dēļ pašlaik ir ierobežota satiksme. Spiedvada nomaiņa notiks posmā līdz Kuģinieku ielai, tādēļ autovadītājiem un citiem satiksmes dalībniekiem līdz pat novembrim jārēķinās ar zināmām neērtībām.