Kurzemes Vārds

03:12 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Ekspresintervija

Vai akmeņi dziedē un nes laimi?

Cilvēki izsenis ticējuši un pārliecinājušies, ka akmeņi, kristāli un minerāli spēj ietekmēt viņu dzīvi, nesot laimi, aizsargājot, dodot spēku, enerģiju utt. Akmeņi un kristāli gadu tūkstošiem savu skaistumu apliecinājuši kā sieviešu, tā vīriešu rotās un noderējuši telpu rotāšanai, masāžai. Ko par akmeņiem zina salonstudijas "Delica" vadītāja Inga Poimanova?

Kāpēc cilvēkiem patīk akmeņi?
– Jo tie ir ļoti dažādi un katrs ar savām spējām, stiprajām pusēm. Vairums no mums zina, ka ir tādi minerāli, kurus sauc ahāts, oniks, opāls, ametists, jašma, malahīts, tirkīzs u.c. Bet ir arī obsidiāns, žads, angelīts, turmalīns, labradorīts, nebula, selenīts, petersīts, celestīns, karneols un ļoti daudzi citi.

Kā tie izmantojami?
– Ir speciālā literatūra, kurā aprakstīta akmeņu ietekme uz cilvēkiem, taču latviešu valodā šādas informācijas ir ļoti maz.

Pastāstiet par kādu akmeni!
– Jūnijā, eksāmenu laikā, daudzi meklēja un iegādājās fluarītu, kas palīdz koncentrēties mācībām, uzlabo un aktivizē atmiņu. Populārs ir rozā kvarcs, ko dēvē par mīlestības akmeni. Tas stiprina attiecības, draudzību. Ametists pasargā no sliktas acs un tāpat kā citrīns nes veiksmi. Arī biznesā. Granāts stiprina enerģiju. Tā varētu turpināt ilgi.

Kā rīkoties, lai kādam noteiktam mērķim iegādātais minerāls tiešām darbotos?
– Nepietiks, ja to iemetīs kabatā vai somā un aizmirsīs. Akmeņiem patīk, ja ar tiem parunājas, ja par tiem sajūsminās un pievērš tiem uzmanību. Lai gūtu maksimālo efektu, akmenim jāsaskaras ar ādu. Ne velti ir speciāli masāžai domāti akmeņi.

Katrai horoskopa zīmei esot savs piemērotākais akmens.
– Jā, bet gadās tā, ka klients ienāk mūsu salonā ar nolūku iegādāties savas horoskopa zīmes akmeni, taču, apskatot piedāvājumu, viņam iepatīkas pavisam kas cits. Tas nozīmē, ka pašlaik cilvēkam vajadzīgs tas, ko spēj dot šis akmens, nevis horoskopam piemērotais.

Kādu akmeni nēsājat jūs?
– Pašlaik manējais ir dūmkvarcs. Tas iestrādāts manos auskaros un gredzenā.

Daiga Lutere