Kurzemes Vārds

23:22 Pirmdiena, 3. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Liepājā un rajonā atrod spridzekļus

Otrdien pēc četriem pēcpusdienā Nacionālie bruņotie spēki no Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes saņēmuši informāciju par to, ka bijušajā Liepājas Cukurfabrikas teritorijā atrasti divi sprādzienbīstami priekšmeti, informēja NBS komandiera personīgā štāba Preses daļas virsnieks kapteinis Normunds Stafeckis. Uz notikuma vietu devās Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas sapieri, kas atrastos priekšmetus identificēja un nogādāja drošā vietā neitralizēšanai.

Dunikas pagastā divu dienu laikā trīs reizes atrasti spridzekļi. Meža masīvā atrasti 10 nesprāguši lādiņi. Ceļu būves laikā atrasta viena prettanku mīna. Bet mežā atrasti vēl nesprāgusi ložmetēju munīcija. Par visiem sprādzienbīstamajiem atradumiem paziņots Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas sapieriem, kas bumbas aiztransportējuši neitralizēšanai.

NBS atkārtoti lūdz iedzīvotājus būt uzmanīgiem un atrastos sprādzienbīstamos priekšmetus neaiztikt un nepārvietot. Vieta, kurā priekšmeti atrasti, iespēju robežās jānožogo, jāiezīmē un par atrastajiem sprādzienbīstamiem priekšmetiem nekavējoties jāziņo tuvākajā Valsts policijas nodaļā vai arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam pa tālruni 112. Pēc informācijas saņemšanas uz notikuma vietu dosies NMN vienība, kas atrastos priekšmetus neitralizēs. Iedzīvotājiem un uzņēmējiem par atrasto sprādzienbīstamo priekšmetu neitralizēšanu nav jāmaksā.

Bojā gājušais strādnieks bijis tikai 21 gadu vecs

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka traģisks negadījums darba vietā 28.jūlijā notika Lielajā ielā 4, kur no trešā stāva nokrita un no gūtajām traumām nelaimes vietā mira celtnieks. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Administratīvā biroja 1.nodaļas priekšnieks Guntis Gēbelis pastāstīja, ka nelaimes gadījums noticis pusdivos dienā nama pagalmā. Veicot biroju ēkas rekonstrukcijas darbus, 1987.gadā dzimušais puisis nokritis. Viņš bijis SIA "Jassman Būve" strādnieks. Policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13.nodaļas – par noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību. Izmeklēšanu policija veic sadarbībā ar Valsts darba inspekciju.

Šķēdes ielā atrastais vēl nav atpazīts

Jau informējām, ka pirmdienas pievakarē Šķēdes ielā atrasts līķis. Valsts policijā noskaidrojām, ka aptuveni 40 līdz 60 gadu vecā vīrieša mirstīgās atliekas atrastas neapsaimniekotā laukumā netālu no Šķēdes ielas 15.nama. Vardarbīgas nāves pazīmes nav konstatētas, taču līķis ir sadalīšanās stadijā, kas liek secināt, ka vīrietis gājis bojā pirms ilgāka laika. Mirstīgās atliekas nogādātas Tiesu medicīnas ekspertīzei. Mirušais pagaidām vēl nav identificēts. Likumsargi pieļauj, ka bojāgājušais varētu būt bezpajumtnieks. Lai rastu atbildes uz daudzajiem jautājumiem, ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13.nodaļas – par noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību.

Apzog celtniekus

Turaidas ielā 20 konstatēts, ka uzlauzts SIA "Hercogs L" piederošs celtnieku vagoniņš un nozagti dažādi elektroinstrumenti – skrūvgrieži, perforators, zāģi, slīpmašīna, elektriskā ēvele u.c. Pazudušo mantu saimnieki vēl aprēķina zaudējumus. Policijā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175.panta 3.daļas – par zādzību ar ielaušanos.

Demolē luksoforu

Valsts policijas darbinieki naktī uz otrdienu saņēmuši izsaukumu uz O.Kalpaka un Siļķu ielas krustojumu, kur luksoforam bija izsisti stikli. Notikuma vietā likumsargi atrada arī vainīgos – divus iereibušus jauniešus. Vandaļiem būs jāatbild ne tikai par sabojāto luksoforu, viņiem noformēti arī administratīvā pārkāpuma protokoli par atrašanos sabiedriskā vietā tik stiprā dzērumā, kas aizskar cilvēka cieņu.

Sūdzas par kaimiņu

Valsts policijā ar kārtējo sūdzību ieradies kāds vīrietis no Kurzemes ielas 8/8a. Šoreiz viņš astoņus gadus par sevi jaunāko kaimiņu apsūdz piekaušanā. Policija noskaidro notikušo. Jāpiebilst, ka minētais vīrietis ar dažādām sūdzībām policijā vēršas regulāri – te kāds sabojājis viņa pagrabu, te kaimiņš nodarījis pāri, bet te viņam pāri nodarījuši paši policisti.