Kurzemes Vārds

02:07 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Autostāvvietas vietā – kārtējā biroju ēka

Juris Aizezers sola, ka bezmaksas autostāvvieta šeit tomēr būs.

Sarmīte Pelcmane

Blakus Rajona padomes namam, laukumā Graudu un Jūras ielas stūrī, kur daudzus gadus bija saglabājusies viena no retajām bezmaksas autostāvvietām pilsētā, pašlaik uzsākti vērienīgas būvniecības sagatavošanas darbi.

Būvprojekts "Biroju un veikalu ēka Jūras ielā 25/29" paredz daudzfunkcionālas darījuma iestāžu ēkas ar pazemes autostāvvietām būvniecību. Tās ierosinātāja ir SIA "Biroja centrs", par kuras vienīgo īpašnieku kļuvis kādreizējais ilggadējais Rajona padomes priekšsēdētājs Juris Aizezers un kuras juridiskā adrese ir Graudu ielā 27/29 – turpat Rajona padomes ēkā. Būvprojektu izstrādājusi un papildinājusi firma "A–Projekts".

Kā teikts projekta materiālos, ēku paredzēts būvēt ar telpisku apjoma akcentu uz Graudu un Jūras ielas pusi, fasāžu apdarei iecerēts izmantot materiālus, kas kalpos par vienojošu elementu šajā rajonā esošajai mūra un koka apbūvei – dekoratīvo ķieģeļu mūri, stiklu un koka paneļus.

Ēkas pirmajā stāvā plānots ierīkot telpas tirdzniecībai un pakalpojumiem, augšējos stāvos – biroju telpas un dienesta dzīvokļus.

Kaut arī sabiedriskās apspriešanas laikā, vērtējot būvniecības ieceri, netika saņemti iedzīvotāju iebildumi, projektu vairākkārt izskatīja pilsētas Būvniecības konsultatīvajā padomē, rosinot izdarīt dažādas izmaiņas. Kā iepriekš atzīmēja arhitekts Uģis Kaugurs: "Pilsētas centrā ir izteikts autostāvvietu trūkums. Šajā stāvvietā varēja izvietot ap 80 automašīnu, bet birojiem vajadzēs vēl. Kā tas tiks atrisināts?" Viņš arī atgādināja, ka savulaik pašvaldība šo zemi bija atvēlējusi pirmām kārtām VZD Dienvidkurzemes Reģionālās nodaļas nodrošināšanai ar autostāvvietām.

Uzklausot iebildes, būvniecības pasūtītājs Juris Aizezers Būvniecības konsultatīvās padomes sēdē solīja, ka tikšot darīts viss, lai tiktu nodrošinātas nepieciešamās autostāvvietas. Tās izbūvēšot ēkas pagrabstāvā ar iebrauktuvi no austrumu puses. Projektētā pazemes stāvvieta būšot bezmaksas tāpat kā līdz šim laukumā izvietotā virszemes stāvvieta. Teritorijas austrumu daļā paredzēts izveidot koku stādījumus.

Jūras ielā 25/29 uzceltās ēkas jānodod ekspluatācijā kā patstāvīgi īpašuma objekti līdz 2011.gada 1.jūnijam.

Pilsētas dome ar SIA "Biroju centrs" slēgs zemes nomas līgumu par zemes gabala Jūras ielā 25/29 nomu (uz 12 gadiem). Tādējādi pašvaldība saņems zemes gabala nomas maksu 1,5 procentu apmērā no LR Valsts zemes dienesta 2007.gada 1.novembrī privatizācijas vajadzībām noteiktās vērtības (201894 lati), tātad –3028,41 latu gadā.