Kurzemes Vārds

03:10 Otrdiena, 4. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 30. jūlijā

1928.

Notikusi Pilsētas domes sēde, kurā vienbalsīgi, atturoties vienīgi namsaimnieku blokam, apstiprināja elektriskās fabrikas izpirkšanas līgumu. Bez tam dome nolēma lūgt valdību gādāt par to, lai Krievijas pasūtījumu par ledus vagonu būvi nodotu Karostas darbnīcām.

Izplatījušās baumas, ka nākamajā sezonā Liepājā operas vairs nebūs, jo tai nepieciešamais pabalsts ieskaitīts Kultūras fonda rezerves summās. Taču šīs runas ir pārspīlētas, jo zināms, ka Kultūras fonds Liepājas operas darbību augstu vērtē un atzinīgi par to izsakās. Šajās dienās Liepājas Latviešu biedrība aizsūtījusi savu operas budžeta projektu gadījumā, ja pabalsts tiktu piešķirts.

Pēdējā laikā vietējā tirgū parādījušās arī Liepājā ražotas tekstilpreces. Ir atvērtas vairākas austuves, kurās strādā ar elektriskiem dzinējiem un mehāniskām stellēm. Tajās izmanto kā vietējo, tā Austrālijas aitu vilnu.

1938.

Zinātniskā ceļojumā uz Itāliju devies Valsts darbinieku sanatorijas Vaiņodē direktors Dr.F.Vallis. Kā Itālijas valdības stipendiāts viņš trīs mēnešus uzturēsies Forlanini institūtā Romā, pilnveidojot un paplašinot savas zināšanas plaušu slimību ārstniecībā.

Dzelzceļa virsvaldes darbinieki pašlaik pārņem valsts īpašumā Liepājas – Aizputes dzelzceļu, kas līdz šim piederēja kādai privātai akciju sabiedrībai. Tiek pārbaudīts arī šīs 50 kilometru garās līnijas ritošais sastāvs, staciju un citu ēku stāvoklis, precizēta to vērtība. Visus pārņemšanas darbus pabeigs jau līdz 1.augustam.

1948.

Fricis Vipulis, strādājot Liepājas Miltu un maizes kombināta dzirnavās Nr.1 par brigadiera palīgu, jūlijā nozadzis četrus maisus bīdelēto kviešu miltu, pavisam 270 kilogramu. Zagtos miltus viņam palīdzējis pārdot to pašu dzirnavu strādnieks Ādolfs Šuķis. Liepājas pilsētas 2.iecirkņa tautas tiesa soda valsts īpašuma izlaupītājus ar ieslodzījumu labošanas darbu nometnē: Vipuli – uz desmit gadiem, Šuķi – uz septiņiem.

Pilsētas Metālizstrādājumu rūpniecības kombinātā sagatavoti veidņi skrūvspīļu korpusu atliešanai. Jau nākamajā nedēļā tālākai apstrādei tos nodos kombināta 5.darbnīcai. Katru mēnesi izgatavos vairākus desmitus skrūvspīļu.