Kurzemes Vārds

02:54 Otrdiena, 4. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Eksports palīdzējis audzēt apgrozījumu

Anda Pūce

Holdings "UPB" šā gada pirmajos sešos mēnešos sasniedzis 36,8 miljonus latu lielu apgrozījumu, kas ir par 4 procentiem vairāk nekā pagājušā gada pirmajos sešos mēnešos, informēja uzņēmuma Mārketinga un sabiedrisko attiecību departaments. Apgrozījuma pieaugums panākts galvenokārt ar nozīmīgu projektu realizāciju eksportā.

Nupat pabeigts darbs pie līdz šim apjomīgākā eksporta objekta – Upsalas universitātes jaunā korpusa Zviedrijā. "UPB" ēkai kompleksi piegādāja un montēja metāla un pilnsaliekamā dzelzsbetona konstrukcijas par 5,8 miljoniem eiro. Tāpat alumīnija un alumīnija/koka stiklotās konstrukcijas, kā arī metāla un dzelzsbetona konstrukcijas dažādās kombinācijās tiek piegādātas un montētas vairākos objektos – dzīvojamās ēkās, skolās, biroju ēkās, tirdzniecības centros, sporta kompleksos, autobusu depo, noliktavu kompleksos un citās būvēs – Īslandē, Norvēģijā, Zviedrijā un Dānijā.

"Izskatās, ka pasaules ekonomika un arī Latvijas ekonomika iezīmējas ar lielām strukturālām pārmaiņām, kas pilnīgi noteikti jau skar un vēl vairāk skars nekustamā īpašuma nozares attīstību un tai pakārtoto būvniecības nozari, kopumā mazinot pieprasījumu. Tāpēc ir patiess prieks, ka mūsu ilgtermiņa iestrādes eksporta attīstībā un risku diversifikācijā ar plusa zīmi parādās pirmā pusgada konsolidētajā bilancē. "UPB" turpinās restrukturēties uz starptautisku industriālu koncernu ar plašu uzņēmumu struktūru Skandināvijas telpā un bijušajās NVS valstīs," situāciju komentē "UPB" prezidents Uldis Pīlēns.

Viņš norāda, ka saskaņā ar uzņēmuma stratēģisko plānu, neskatoties uz kopējo ekonomisko situāciju valstī, attīstība turpinās visās holdinga uzņēmumu grupās. Piemēram, "UPB Energy" grupa turpina aktīvu darbību koģenerācijas staciju ražošanas jomā. Tikko pabeigtas divas īpašas koģenerācijas stacijas, ko darbina ar sintētisko gāzi. Viena no tām nogādāta Svindonā, Lielbritānijā, bet otra eksportēta uz ASV Tenesijas štatu. Latvijā šogad uzstādītas divas stacijas – Vecaucē un Liepājas Reģionālajā slimnīcā.

Iepriekš uzsāktajos un jaunajos, nozīmīgajos būvniecības projektos visā Latvijā iesaistījušies un turpina aktīvi darboties arī "UPB Nams" un "Aile" grupu uzņēmumi. Savukārt "MB Betons" grupa savā desmitajā jubilejas gadā jūlijā atklājusi jaunu ražotni Ventspilī un turpina transportbetona ražotnes būvniecību Ādažos. Līdz ar abu jauno rūpnīcu atvēršanu grupa būs aptvērusi visus Latvijas reģionus, turklāt līdztekus tiek aktivizēts arī darbs transportbetona piegādē pasūtītājiem Lietuvā.

"Paplašinot inerto materiālu karjeru tīklu, šogad izveidots un darbu uzsācis uzņēmums "IMS Vidzeme" ar jaunu un modernu grantskarjeru izstrādes tehnoloģiju. Bet viens no jaunākajiem "UPB" uzņēmumiem "Vīna studija" apmeklētājiem durvis vērs jūlija beigās un darbosies jaunā nozarē, kas apvienos vīna tirdzniecības, vīna bāra, interneta tirdzniecības un vīna skolas konceptu," piebilst "UPB" Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta pārstāvji.