Kurzemes Vārds

02:13 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Lai būtu kvalitāte, ir jāiegulda

Kādēļ Liepājas pludmale un Jūrmalas parks šodien ir tāds, kāds tas ir? Kādēļ tur ik dienas neplūst kā vietējo atpūtnieku tūkstoši, tā no visas pasaules atbraukušo tūristu straumes, lai baudītu lielisko pludmali, lai pasēdētu un izklaidētos elegantās kafejnīcās un citās interesantās atpūtas vietās? Kādēļ Liepāju nevar dēvēt par kūrorta pilsētu, kurā dzīve kūsā un izklaidi alkstošie atpūtnieki ļoti labprāt atstāj savu naudu? Kādēļ daudz liepājnieku brauc atpūsties uz Palangu un citviet, nevis brīvdienas bauda Liepājas pludmalē? Ir daudz jautājumu, kas prasa atbildes. Klusībā šīs atbildes zinām.

Manuprāt, tikai tad par Liepāju varēs runāt kā par lielisku atpūtas vietu, ja šeit atpūtas un pludmales zonas attīstībā ieguldīs pietiekami daudz līdzekļu. Ja būs skaidra koncepcija, ko gribam redzēt. Ieguldīts – domājot ilgtermiņā, nevis lai uz pāris mēnešiem izīrētu vietu plastmasas teltīm, kurās saimnieko ar plastmasas traukiem. Mans uzskats – pludmales teritorijā kafejnīcām nav jābūt, taču, ja ir vēlme redzēt ko kūrortam līdzīgu, tās varētu būt Jūrmalas parkā kā stabilas, kvalitatīvi celtas būves. Taču katrai šādai kafejnīcai vajag gan ūdensvadu, gan normālu kanalizācijas sistēmu, gan elektrību un daudz ko citu, lai tiktu ievēroti sanitārie noteikumi un vispār varētu strādāt. Kurš uzņēmējs ieguldīs savu naudu, ja līgums ar viņu par kafejnīcas izveidi tiek slēgts tikai uz vienu gadu? Kurš uzņēmējs tērēs tūkstošus, lai cauri Jūrmalas parkam pie savas kafejnīcas ierīkotu kanalizāciju, ūdenvadu u.c. komunikācijas, nezinot, cik ilgi viņam konkrētajā vietā ļaus saimniekot? Tas nav reāli! Tādēļ vispirms jau pašvaldībai pašai jātiek skaidrībā, ko tā grib redzēt Liepājas jūrmalā, bet ko – parkā. Ja ne, tad vēl gadiem ilgi būs tāpat kā līdz šim.

Ja tomēr grib pilsētniekiem un viesiem piedāvāt kvalitatīvu atpūtu, ēdināšanu, izklaidi, t.i., to, ko sauc par kūrortu, tad tieši pašvaldībai jārada visi apstākļi, lai vietējie uzņēmēji varētu strādāt, attīstot kūrorta ideju. Proti, vispirms jau par pašvaldības līdzekļiem jānodrošina visu nepieciešamo komunikāciju izbūve.

Esmu pārliecināts, ka pašvaldība kā iedzīvotāju, tā vietējo uzņēmēju atbalstu iegūs tikai tad, ja tā daudz ieinteresētāk rūpēsies par savējiem, nevis par svešu biznesu. Vietējie dzīvo, strādā, iegulda un grib pelnīt šeit – Liepājā, bet svešajiem, ko tik cienīgi mēdz dēvēt par investoriem, plāni mēdz būt gaužām savtīgi un pilsētas labklājība viņus maz interesē. Tikai pašu maki. Uzskatāms piemērs – neīstenotais izklaides un atpūtas kompleksa "Baltijas Jūras parks" projekts.

Tā kā, manuprāt, nav skaidrības par mūsu pludmales un tās tuvumā esošo atpūtas zonu attīstību ilgtermiņā, tad viss tiek balstīts uz pagaidu būvēm, pagaidu izklaidi un ātru peļņu. Un viss ir tā, kā to redzam šodien. Ja ar to pietiek, tad jau viss kārtībā.

Edmunds Miļevskis,
uzņēmējs, kafejnīcas "Doka pica" īpašnieks