Kurzemes Vārds

01:36 Trešdiena, 27. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Politika

Liepājas domes deputātu viedokļi par referendumu

Nora Driķe

Privāta tēma

Uldis Sesks (Liepājas partija):
– Tā ir privāta tēma. Nevienu negribu ietekmēt, katram pilsonim privāti jāizlemj, tāpēc nekomentēšu.

– Vai jūs gribētu sev tiesības atlaist Saeimu?
– Tas jau nav atkarīgs no vienas balss. Saeimai tā jāstrādā, lai ņemtu vērā iedzīvotāju intereses. Biežāk tās tiek ņemtas vērā. Man ir svarīgi, lai valsts virzītos stratēģiski un mērķus izvērtētu stratēģiski.

"Nevēlos valsti lemt saplosīšanai"

Silva Golde (Tautas partija):
– Es noteikti neiešu uz referendumu. Man tas nav aktuāli. Es vēlos, lai valstij būtu radīta pēctecība un drošība, nevis jāpakļauj valsts saplosīšanai. Svarīgākais ir izraudzīt ideālākos kandidātus Saeimai, lai pēc tam nebūtu par Saeimas atlaišanu jādomā. Mēs pašlaik pārāk spēlējamies paši ar sevi.

Vai ir ētisks Tautas partijas aicinājums referendumu ignorēt? Jūs taču varētu piedalīties, bet balsot pret?
– Par to es vēl padomāšu.

Veids, kā ietekmēt valsti

Ivars Ķervis ("Jaunais laiks"):
– Obligāti uz referendumu iešu. Vai tad cilvēki Latvijā dzīvo labi un viegli? Ticība politiķiem ir zudusi. Tas ir ļoti skumji, tāpat kā tas, ka cilvēki labāk burkšķ kaut ko aizkrāsnē, nekā kaut ko dara, lai patiešām ko mainītu.

Es neesmu ne pārāk liels "Jaunā laika", ne Tautas partijas fans. Pašlaik valdība un Saeima funkcionē atsevišķi no tautas, nav viens organisms ar tautu, kā tam vajadzētu būt. Referendums ir viens paņēmiens, kā cilvēks var iegūt cerību, ka arī viņš var ietekmēt valstī notiekošo, panākt kaut izmaiņas. Es tā domāju gan kā cilvēks, gan kā politiķis.

Valdošie būs sarūgtināti

Elita Kosaka ("Saskaņas centrs"):
– Noteikti iešu un, protams, balsošu par. Šodienas situācija parāda attieksmi pret sabiedrību un tautu no valdošās koalīcijas puses. Ja viņi domā, ka var darīt ar tautu visu, ko vēlas, tad viņi būs ļoti sarūgtināti. Esmu pārliecināta, ka iznākums būs par labu tautai. Tauta balsos par Satversmes grozījumiem.

"Varbūt aiziešu"

Āris Ozoliņš ("Liepājas attīstībai"):
– Es domāju, ka varbūt aiziešu uz referendumu. Tas būtu normāls lēmums, ja tautai būtu tiesības atlaist Saeimu, kad Saeima nedara tā, kā tautai vajag.

"Man tagad sapulce"

Aigars Kesenfelds ("TB"/LNNK):
– Piedodiet, man tagad sapulce, tāpēc nevaru runāt. Bet referendumā noteikti piedalīšos.

Vismazāk vajadzīgs haoss

Uldis Pīlēns (Tautas partija):
– Nē, es neiešu uz referendumu. Tas ir attieksmes jautājums. Šodienas situācijā es neuzskatu par prioritāru jautājumu par izmaiņām Satversmē. Izmaiņas vienā vai otrā atsevišķā Satversmes punktā labumu nedos. Jā, pasaule ir pārmainījusies, un modernai valstij ir vajadzīgs moderns konstitucionāls ietvars, diskusija par prezidenta pilnvaru apjomu, par Saeimas pilnvarojumiem, par konstitucionālo ietvaru kopumā. Bet tas ir jāskata kompleksi. Mūsu valstij pašlaik vismazāk ir vajadzīgs haoss.

Es akceptēju pilsoņu tiesības gan iet, gan neiet uz referendumu, balsot gan par, gan pret.

Grozījumu piedāvājums nav reāls

Gunārs Ansiņš (Liepājas partija):
– Katram pilsonim pašam jāizlemj, vai viņš piedalās referendumā vai ne, un ar savu lēmumu nevēlos ietekmēt citus. Manuprāt, Saeimai četri gadi ir pietiekami īss posms. Pragmatiski sarēķinot Saeimas atlaišanas procedūras ilgumu, nekas pārāk reāls Satversmes grozījumos nav piedāvāts.

Grozījumi nepārdomāti

Tālivaldis Vēsmiņš (Latvijas Pirmā partija):
– Es domāju, ka uz referendumu neiešu. Domāju, ka tas, par ko referendums notiek, pozitīvu rezultātu nevar dot. Principā tas, ka tautai būtu iespēja atlaist Saeimu, būtu pozitīvi. Bet, neizstrādājot kritērijus, tikai izteikt tautai neapmierinātību bez reāliem rezultātiem – tam nebūs jēgas. Satversmē plānotie grozījumi ir nepārdomāti.

"Neesmu domājis"

Krieviņš Guntars (Liepājas partija):
– Vēl nezinu, vai iešu uz referendumu. Pašlaik neesmu par to domājis.