Kurzemes Vārds

03:36 Trešdiena, 27. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Uztraukumam atlicis īss brīdis

Inita Gūtmane

Sākotnēji grupas "Return to Surface" dalībnieki raizējušies, vai viņu pirmajam festivālam pieteiksies daudz dalībnieku. Jo līdz pieteikuma iesniegšanas beigām bija atlikušas tikai dažas dienas, bet par interesi uzstāties bija izrādījušas tikai sešas grupas. Taču, kā ierasts, mūziķi sarosījās pēdējā brīdī, un festivāla rīkotājiem vajadzēja no 21 apvienības izvēlēties septiņas, kas rītvakar kāps uz kluba "Fontaine Palace" skatuves.

Liepājas jaunās grupas "Return to Surface" menedžere un festivāla rīkotāja Liena Dāvida pauda nožēlu, ka viņi nav varējuši uzaicināt visas 21 grupas. Viņa domā, ka nākamgad, ja pašiem, mūziķiem un skatītājiem būs interese, festivālu varētu rīkot divu dienu garumā, un tad iespēja muzicēt būtu daudz lielākam pulkam jauno mākslinieku. Grupas "Return to Surface" basģitārists Arturs Dāvids pastāstīja, ka viņi ierakstus noklausījušies, tikko tos saņēmuši, un par vairākām apvienībām uzreiz bijis skaidrs, ka tās jāuzaicina. Galvenokārt grupas vērtētās pēc tā, vai piedāvā mūziku, kas interesētu apmeklētājus, un vai tām ir pietiekami profesionāls skanējums. Grupas, kas pieteikušās, pārstāv dažādus mūzikas stilus. Tāpēc bijis ko izvēlēties, lai programma būtu daudzveidīga un apmierinātu dažādu klausītāju vēlmes. "Programma patiešām būs krāsaina," spriež Liena.

Viņa piebilda, ka festivāls "Return to Surface" interesantāks šķitis citu pilsētu pārstāvjiem, kaut gan te darbojas ne mazums jaunu apvienību. Pieteikusies tikai viena grupa, kurā visi mūziķi ir liepājnieki. Visaktīvākie bijuši rīdzinieki. Arī muzikālās pieredzes ziņā dalībnieki ir atšķirīgi – ir gan tādas grupas, kas darbojas tikai pāris mēnešu, gan mūziķi ar vairāku gadu skatuves pieredzi. Vairākas grupas kādu laiku bija paņēmušas pārtraukumu, tādējādi bremzējot ceļu uz panākumiem un popularitāti, bet tagad atkal ir gatavas pulcēt ap sevi arvien vairāk fanu. Protams, festivālā redzēsim un dzirdēsim arī tā vaininiekusņūmetāla grupu "Return to Surface".

Liena neslēpj, ka dažas dienas pirms pasākuma mokot uztraukums. Lielākoties rīkotāji bažījas, vai grupas iekļausies noteiktajā laikā, vai viss notiks pēc plāna. Katra no grupām klausītājus ar savu daiļradi priecēs pusstundu, tikpat ilgs laiks būs atvēlēts dīdžejam Blesam, kas sagatavojis interesantu programmu. Festivāla organizētāji rēķina, ka pasākums, kas sāksies pulksten deviņos, ilgs līdz trijiem naktī. Ieejas cena – pusotra lata.

Festivāla rīkotāji "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka viens no grūtākajiem uzdevumiem ir atbalstītāju atrašana, jo šajā jomā vēl trūkstot pieredzes. Bet tagad viss esot kārtībā – festivāla dalībniekiem balviņas palīdzējusi sagādāt kafejnīca "Balta bize", picērija "Čili pica", ledushalle, klubs "Big 7", "Dzintara boulings", kā arī "Kurzemes Vārds".

Festivāla rīkotāji arī rūpēsies, lai mūziķi no citām pilsētām piektdienu pavadītu lietderīgi un patīkami, respektīvi grupa "Return to Surface" savus kolēģus iepazīstinās ar Liepājas skaistākajām vietām.

Festivāla dalībnieki

DJ Bless (Liepāja)

Artūrs Grosmanis jeb Dj Bless ir 17 gadu vecs liepājnieks, kurš savu radošo darbību iesāka, atskaņojot mūziku privātos pasākumos un draugu ballītēs. "Ar mūziku aizrāvos jau senāk, bet pats to sāku taisīt, kad parādījās pirmās nopietnās mūzikas programmas "Virtual Ejay", "Fruity loops", "Virtual DJ" u.c. Tas viss man ļoti iepatikās, un nolēmu attīstīt savas prasmes," saka Artūrs, kuram šis būs pirmais festivāls.

"Elpo!" (Rīga/Liepāja)

Šās popmūzikas un roka grupas pirmsākumi meklējami 2005.gada vasarā, kad kopīgu muzicēšanu uzsāka Gints Gertners–Purgailis (ģitāra, sākumā arī vokāls), kurš ir arī galvenais dziesmu autors, un Andris Rozenbergs (bass). Pēc dažu bundzinieku nomaiņas grupai 2005.gada rudenī pievienojās Agris Cīrulis. 2006.gada janvārī tā ierakstīja pirmais demo un nolēma, ka nepieciešams vokālists, lai Gints varētu pilnvērtīgi koncentrēties ģitārspēlei. Pēc ilgas solista meklēšanas un dalībnieku maiņas grupai pievienojās Pēteris Ajuts. Pirms "Elpo!" dalībnieki spēlējuši grupās "Newold" (G.Gertners), "G–Spot" (A.Cīrulis), "Ink" un "In Vain" (A.Rozenbergs ).

Grupa "Elpo!" bieži uzstājas klubā "Depo". Grupa ir kāpusi uz lielām skatuvēm, piemēram, 2007.gadā tā piedalījusies festivālā "Blieziens" un Valmieras orģināldziesmu sarīkojumā "Tu esi pamanīts". Šogad grupa bija redzama konkursā ""MicRec Bārs" Open 5", konkursā "Roka leģions", festivālā "Fonofest 2008", kā arī festivālkonkursā "Spēlēju visskaļāk", kur tā ieguva balvas trīs nominācijās: "Labākā balss", "Labākais ģitārists" un "Labākais basģitārists". 26.jūlijā grupa "Elpo!" spēlēja festivālā "Blieziens" Mazsalacā.

"Ģenerālplāns" (Rīga/Liepāja)

Apvienībā iekļāvušies Reinis Vīgulis (21, vokāls), Jānis Narbuts (20, bass), Jānis Štāls (20, ģitāra) un Eduards Dubra (17, sitaminstrumenti). Šādā sastāvā grupa, kas izpilda roku un alternatīvo mūziku, darbojas kopš šā gada janvāra. Mūziķi paspējuši piedalīties konkursos ""MicRec Bārs" Open 4", ""MicRec Bārs" Open 5" un koncertā "20 minūtes slavas".

"Seat Free" (Rīga)

Grupā muzicē Jānis Pekelis (ģitāra, vokāls), Andris Rūdis (bass, vokāls) un Roberts Vīrs (bungas), viņi spēlē enerģisku popmūziku un pankroku. Grupa koncertējusi daudzviet Latvijā un priecējusi klausītājus arī ārpus mūsu valsts robežām. Par savas iedvesmas avotu grupa uzskata apvienības "Yellowcard", "Mest", "The All–American Rejects", "Donots". Lai arī grupa pastāv tikai divus gadus, puišiem jau ir plašs fanu loks un singli, kas skan radio viļņos. Grupa "Seat Free" sev novēl: "Lai turpinās mūsu muzikālais ceļš vēl ilgi, sniedzot koncertus, rakstot jaunas dziesmas, mīlot savas draudzenes, fanus un, protams, pankroku."

Grupa piedalījusies festivālos "Coca–Cola Soundwave", "Blieziens 2007", "Sutas Balss 2007/08", "Bmx Summer Party" un "Spēlēju visskaļāk".

"aerial plant" (Rīga)

Grupas kodols izveidojies 2006.gada septembrī. Sākotnējās akustiskās dziesmu versijas ātri ieguva elektronisko skanējumu līdz ar taustiņnieka parādīšanos un vairāku instrumentu piepirkšanu. Pusgadu vēlāk tika ierakstīts pirmais "aerial plant" demo piecu dziesmu garumā, kas palīdzēja grupai ātri atrast klausītājus. Otrā demo ieraksta skaņdarbs "Bloody Brilliant" septiņas nedēļas noturējies radio "SWH" topā "Priekšnams".

Grupa piedalījusies konkursos ""MicRec Bārs" Open 4" un "Coca–Cola Soundwave", uzstājusies klubos "Depo", "Studentu klubs" un "Spalvas pa gaisu".

"Snobrand" (Rīga)

Apvienība klausītājiem piedāvā dziesmas alternatīvā, nu metal, pankroka stilā. "Snobrand" darbojas gandrīz gadu, tā piedalījusies dažādos koncertos, bet ne reizes vēl nav spēlējusi vērienīgā festivālā. "Mēs visi pagaidām tikai mācāmies spēlēt. Savā mūzikā cenšamies atspoguļot mūsu dzīvesveidu un skatu uz pasauli," sacīja grupas "Snobrand" dalībnieki.

Apvienība līdz šim piedalījusies konkursā "Coca–Cola Soundwave", festivālā "InnerFede Fest".

"Stonestreet" (Rīga)

Rokgrupa spēlē četri puiši, respektīvi Gatis Belogrudovs (25, vokāls, ģitāra), Valters Osis (18, ģitāra), Edgars Spura (22, bass, vokāls) un Kārlis Vasiļevskis (19, bungas). Festivāls "Return to Surface" apvienībai būs pirmais nozīmīgais pasākums.