Kurzemes Vārds

16:11 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Skatiens

Valsts attieksme mēž laukus tukšus

Dina Belta

Par tādu vai citādu summu, bet autobusu biļetes arī vietējās nozīmes maršrutos kļūs dārgākas. Ļoti iespējams, ka visos reisos noteiks iekāpšanas maksu, tāpat kā tas jau tagad ir starppilsētu maršrutos, ko tāpat izmanto arī Liepājas rajona iedzīvotāji.

Valsts attieksme iztīrīs laukus tukšus, emocionāli saka Priekules Pagasta padomes priekšsēdētāja un Rajona padomes Sabiedriskā transporta komisijas priekšsēdētāja Arta Brauna. Visā Latvijā pasažieru pārvadātāji un pasažieru pārvadājumu organizētāji saņēmuši valsts SIA "Autotransporta direkcija" vēstuli, kas aicina samazināt vietējās nozīmes reisu skaitu par 15 procentiem un paaugstināt biļešu cenas.

Un tas nekādi nesaskan ar visiem plaši paustajiem izteikumiem, ka reģionālā reforma ir vajadzīga tāpēc, lai ļaudis novados varētu dzīvot labāk. Jo aizvien lielākam skaitam cilvēku, kas tagad cenšas apvienot dzīvi laukos un darbu pilsētā, autobusa biļešu sadārdzināšanās būs vēl viens iemesls domāt, vai tomēr nepārcelties prom no laukiem pavisam.

Kas no tā visa iegūs, kas zaudēs? Vai tie, kurus mainīt dzīvesvietu būs pamudinājuši šādi ekonomiski iemesli, pilsētā jutīsies labāk un laimīgāk? Ir arī tāds, varbūt par provokatīvu saucams, viedoklis, ka latviešiem vispār būtu vēlams pulcēties pilsētās, jo tas, ka latviskais dzīvesveids vislabāk redzams lauku vidē, esot māņu uzskats, kam pamatā atmiņas no vācu kungu un beztiesīgo zemnieku laikiem. Par to lasāms žurnāla "Rīgas Laiks" jūlija numurā. Bet, rau, pilsētā, tuvāk pie kultūras, latvietim no laukiem būs daudz vairāk iespēju dažādi izpausties.

Ja par kaut ko iepriekš paziņo, tad brīdī, kad tas notiek, neviens panikā nekrīt un pat pārāk neuztraucas, lai cik traks un briesmīgs arī notikušais būtu. Piemēram, visi taču atceramies, ka jau pirms krietna laika masu saziņas līdzekļus apskrēja informācija, ka līdz rudenim degvielas cena sasniegs lata robežu. Jā, skarbi, bet matus no galvas ar visu ādu tāpēc nost neplēšam. Jo – par to taču jau laikus paziņoja, brīdināja, ka tā būs, tātad tā ir daļa no plāna.

Bet, ja ir plāns, tātad ir arī kāda nebūt kārtība, lietu secība. Tas it kā mierina. Varbūt. Jo jebkāda kārtība taču esot labāka par NEkārtību un anarhiju. Bet šajā sakarībā atkal prātā nāk viena slavenā holandiešu mākslinieka Morisa Kornēlija Ešera grafika "Kārtība un haoss" – tā, kurā viņš attēlojis nevainojami simetrisku, aprisēs skaidru, tik ļoti kārtīgu kristālu, bet pa malām mētājas viss, kas palicis pāri, skaisto kristālu radot. Lauskas, driskas, suķes, atkritumi. Jo lielāka kārtība vidū, jo lielāka arī nekārtība tai apkārt.