Kurzemes Vārds

00:48 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 14. augustā

1928.
Dzelzceļa virsvalde aizrādījusi, ka konduktoriem pret pasažieriem ir jābūt laipniem un izpalīdzīgiem gan pie iekāpšanas vilcienā, gan pie izkāpšanas no vilciena. Īpaši uzmanīgiem jābūt pret veciem un slimiem pasažieriem, kā arī sievietēm un bērniem. Tomēr redzams, ka konduktori ļoti reti ievēro šos ieteikumus. Tādēļ pieņemts lēmums, ka turpmāk tos konduktorus, kuri neievēros šīs elementārās pieklājības prasības, nepielaidīs pie pasažieru vilcienu apkalpošanas.

Annas gadatirgus pavisam neizdevies. Trūkst tirgotāju, ir tikai vietējie ar precēm, kuras veikalos var nopirkt daudz lētāk. Darbojas tikai pāris karuseļu un zvērnīca, kurā vēl nav neviena dzīvnieka. Toties piedzērušos nemiera cēlāju netrūkst. Miķelis Urbans dzērumā cenšas noraut izkārtnes. Žanis Strazds saldi dus uz Baseina ielas ietves, bet uzmodināts sāk trakot. Voldemārs Jarošs tirgū dzēruma dullumā uzbrūk tirgotājiem un pircējiem. Mieru un kārtību traucē arī Indriķis Piņķis. Galīgi piedzērušies uz ielas tiek apcelti Agafija Moicehoviča un Hugo Cīrulis: "Sen policijas aresta telpas nav bijušas tik pilnas ar piedzērušiem, kā tagad, kad savesti Annas tirgus svinētāji."

1938.
Liepājā ieradusies Francijas karakuģu eskadra. Iebraucot ostā, franču mīnu kreiseris "Jaguar" sveicina ar salūtu – 21 lielgabala šāvienu. No Latvijas "Virsaiša" pretim atskan 11 šāvienu. Viesus uz kuģa sagaida Latvijas karaflotes komandieris jūras kapteinis T.Spāde. Pēc abpusējas sasveicināšanās viesu kuģi iebrauc ostā, trīs mīnu kreiseri: "Jaguar", "Leopard" un "Chacal" noenkurojas Jaunajā ostmalā pie elevatora, bet tankkuģis "Rouen" – Ziemas un Tirdzniecības ostas stūrī. Līdz vēlam vakaram liepājnieki plūst uz ostmalu aplūkot kuģus. Savukārt 30 franču virsnieki dodas uz Liepājas garnizona priekšnieka ģenerāļa O.Dankera sarīkotajām svinīgajām pusdienām, bet vakarā Liepājas valde Pilsētas viesnīcā uzņem franču flotes un Liepājas garnizona virsniekus. Bez tam viesi noliek vainagu Liepājas Brāļu kapos, bet pēcpusdienā sniedz koncertu Kūrmājas dārzā.

1948.
Celtniecības un transporta arteļa "Piegāde" utilizācijas ceha darbinieki jūlijā savākuši ap 250 tonnu dzelzs lūžņu, kas nodoti rūpnīcai "Sarkanais metalurgs". Savākts arī ievērojams daudzums krāsaino metālu un lupatu. Daļu no savāktajiem materiāliem arteļa darbnīcas izmanto par izejvielām. Piemēram, no lupatām izgatavoti ap 30 tūkstoši pāru darba cimdu.