Kurzemes Vārds

20:56 Pirmdiena, 17. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Rudens sveicieni

Vēl ir tveice, vēl ir vasara. Vēl varam paspēt aizjozt uz jūru un ielēkt baltajos viļņos, vēl varam izlaist ar laivu kādu līkumiņu pa ezeru, vēl varam pļavā uzsliet telti, cerībā, ka samirksim tikai nedaudz, vēl varam uzcepināt kādu iemarinētu gaļas gabalu. Vēl varam. Bet, ak vai! Vasaras pēdējais mēnesis ir jau pusē.

Lietus. Lai arī kā vasariņu negribas laist vaļā, tā paspruks tik un tā. Dažkārt ziemas otrajā pusē gaisā jau jūtama tāda kā pavasara elpa, bet tagad, kaut lietavas vēl vasarīgas, raugoties uz draudīgajiem lietus mākoņiem, jau ir saredzama rudens maliņa.

Raža – mežā rodamās sēnes un ogas, dārzā izaudzētie augļi un dārzeņi, dobēs ziedošās vasaras izskaņas puķes. Virši taču laikam vēl nezied, ko? Vismaz es neesmu redzējis. Tas ir skaisti. Bet tas ir uz rudeni.

Eirokausu otrā kvalifikācijas kārta futbolā. Tā vienmēr iezīmē vasaras beigas. Spēle taču ir šodien mūsu "Daugavas" stadionā!

Vēl pīlādži nav pavisam gatavi, vēl prom nelido stārķi. Vēl nav rudens. Bet gājputni jau trenējas – ik pa laikam sapulcējas, palidinās bariņos, kāšos, rindās. Viņi dabu pazīst labāk par mums. Tātad rudens atnāks.

Tūliņ taču būs klāt jauns skolas gads. Un parasti tas sākas rudenī. Līdz 1.septembrim vairs nav tālu, bet vēl tik daudz jāpaspēj izdarīt. Jāsavāc izziņas no dakteriem, jāsagādā grāmatas, burtnīcas, rakstāmie. Akurāt šortos jau puika uz skolu arī neies. Lai ar mazs vēl, bet vajag tomēr nopirkt kaut ko solīdāku.

Vēl lapas nedzeltē. Ak, nē, re kur kokā dažas jau ir dzeltenas! Nē, nē, tās tikai tādas apkaltušas pirms pēdējo dienu lietavām… Viss kārtībā – vēl ir vasara.

Pēc nedēļas jau 21.augusts. Kas tad man te kalendārā rakstīts? Latvijas Republikas faktiskās neatkarības atjaunošanas diena, šefam 70 gadu jubileja… Redaktora dzimšanas diena! Tās vienmēr ir vasaras beigas…

Nāks rudens, nāks apkures sezona. Atkal ar dārgāku gāzi, ar dārgāku siltumu, ar dārgāku… visu citu droši vien arī. Un tik labi kā vasarā vairs nebūs... Jau rudens pelēcība smīn, jau rudens depresija glūn. Ai, vai! Tiš, tiš, projām!

Ints Grasis