Kurzemes Vārds

19:34 Pirmdiena, 17. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tiesa

Izmantoja svešu maksājumkarti
Inga Liepiņa

Tagad nesen kā pilngadību sasniegušās Santas Krasovskas biogrāfijā ir sodāmība. Pret viņu sāka kriminālprocesu, lietu nosūtīja uz tiesu un iztiesāja, piespriežot nosacītu brīvības atņemšanas sodu.

Jauno sievieti apsūdzēja par to, ka viņa, mantkārīgu tieksmju pamudināta, nelikumīgi izmantojusi svešu maksāšanas līdzekli, t.i., maksājumkarti. Pērn 5.novembrī no rīta Aizputē, zemnieku saimniecības "Kāpenieki 1" veikalā, S.Krasovska ievērojusi, ka kāda pircēja, norēķinoties par pirkumu, veikalā atstājusi savu maksājumkarti. Viņa to piesavinājusies un, izmantojot izdevīgu brīdi, devusies uz Zvaigžņu ielu, kur atrodas "SEB bankas" bankomāts. No cietušās konta izņemti 75 lati. Tiesas sēdē apsūdzētā Santa Krasovska sevi atzina par vainīgu. Šajā lietā bija noslēgta vienošanās ar valsts apsūdzētāju par soda veidu un apmēru. Tiesa šo vienošanos apstiprināja un nosprieda S.Krasovsku sodīt ar brīvības atņemšanu uz 6 mēnešiem, sodu nosakot nosacīti ar pārbaudes laiku uz 6 mēnešiem.


Neatstājiet vaļā logus!
Inga Liepiņa

Šo trīs notiesāto jauniešu krimināllieta varētu būt par labu mācību kā viņiem pašiem, tā visiem pirmo stāvu iedzīvotājiem. Proti, jaunie vīrieši Ēriks Bužers un Arturs Kalniņš, kā arī nepilngadīgais Toms Š. pērn 24.jūnijā, apzogot trīs dzīvokļus, izmantojuši situāciju, jo vaļā bijuši atstāti vai nu logi vai balkona durvis.

Visas zādzības notikušas 24.jūnijā agri no rīta. Kādā Kurzemes ielas dzīvoklī viņi pa atvērto logu iekāpuši pusčetros. No turienes aiznesuši vairāk nekā 200 latu vērtu mūzikas centru. Pulksten pussešos puiši jau bijusī Dzintara ielā pie 24.mājas, kur dzīvoklī iekļuvuši pa atvērtajām balkona durvīm. Tur zagļi piesavinājušies mobilo tālruni. Nākamā vieta – Toma ielā 12/20. Atkal pirmais stāvs, un atkal atvērts logs. Šoreiz guvums bijis DVD video magnetofons un diski. Visās trijās vietās, kamēr divi zaguši, viens palicis pie mājas sardzē un vērojis apkārtni.

Ē.Bužers, A.Kalniņš un Toms Š. bija apsūdzēti par svešas kustamas mantas slepenu nolaupīšanu, iekļūstot dzīvoklī, kas ir tīšs, smags noziegums. Neviens no apsūdzētajiem agrāk nav bijis tiesāts un sodīts. Viens no aspektiem, kuru ņēma vērā, nosakot sodu, bija tas, ka nozagto mantu vērtība nav liela un tās jau atdotas īpašniekiem. Tiesas spriedumā ir teikts: "Izvērtējot visus minētos apstākļus, tiesa uzskata, ka nav lietderīgi vainīgos izolēt no sabiedrības. (..) apsūdzētie ir apņēmušies nostāties uz labošanās ceļa un solās turpmāk neizdarīt likumpārkāpumus." Ē.Bužeru un A.Kalniņu katru sodīja ar brīvības atņemšanu uz vienu gadu un 6 mēnešiem ar pārbaudes laiku uz vienu gadu. Toma Š. sods – brīvības atņemšana uz vienu gadu nosacīti, pārbaudes laiks viens gads. Visiem trim ar tiesas spriedumu uzlikts par pienākumu piedalīties probācijas programmās pēc Valsts probācijas dienesta norādījumiem.