Kurzemes Vārds

20:45 Otrdiena, 11. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Skatiens

Izkustināt vezumu
Anda Pūce

Šovasar iepazinos ar panu Kleksi. Tas ir onkulis, kas radio "SWH" ik darbdienu mēdz uzdot dažādus jautājumus politiķiem un sabiedrībai. Jautājumus, kas nereti nemaz neprasa atbildi, jo paši pasaka to priekšā. Jautājumus, uz kuriem dažkārt nemaz nevar atbildēt, bet kuru parādīšanās publiskajā telpā vien izraisa virkni pārdomu. Runājāmies par tautas iziešanu ielās, par to, kāda šādiem manifestiem jēga un vai ar tiem iespējams ko panākt. Mūspusē lielāki ļaužu pulki pavasarī devās aizstāvēt Priekules slimnīcu. Problēmas apraksts īsajā versijā – šai vienīgajai rajona slimnīcai pēc dažiem mēnešiem draud pārtraukt piešķirt valsts finansējumu.

Pavasarī Liepājas Rajona padomes amatpersonu, Priekules pašvaldību un iedzīvotāju rosīšanās noveda tik tālu, ka mūspusē viesojās gan veselības ministrs Ivars Eglītis, gan Saeimas Sociālo un darba lietu komisija. Un gandrīz visi ciemiņi no galvaspilsētas vienā balsī apgalvoja, ka ir iedzīvotāju pusē un saprot viņu vēlmi slimnīcu saglabāt, turklāt iepazinušies ar Priekulē paveikto un atzina, ka iestādei ir pamats valsts naudu saņemt arī turpmāk.

Pēc Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas 13.jūnijā notikušās izbraukuma sēdes Priekules slimnīcā un problēmu uzklausīšanas saistībā ar nākamgad paredzamo slimnīcas pievienošanu Liepājas Reģionālajai slimnīcai gan slimnīcas vadītāji un darbinieki, gan pacienti, gan arī Liepājas Rajona padomes vadītāji ar nepacietību gaidīja komisijas slēdzienu. Komisijas vadītāja Aija Barča tikusies ar veselības ministru un apspriedusi šo jautājumu, un sarunā ar "Kurzemes Vārdu" A.Barča atsaucās uz ministru teikto, ka tiekot gatavoti Ministru kabineta noteikumu Nr.1046 grozījumi un nākamā gada budžetā finansējums Priekules slimnīcai būšot. Amatpersonas izteica pārliecību, ka cerīga ir šīs slimnīcas pastāvēšana arī nākotnē...

Ministrs vēl toreiz pavēstīja, ka noteikumu grozīšanai nepieciešami vismaz trīs mēneši, taču jau 13.jūlijā grozījumi MK noteikumos Nr.1046 steidzamības kārtā tika virzīti saskaņošanai. Taču pants par finansējuma saglabāšanu Priekules slimnīcai 2009.gadā tajos iekļauts nebija. Tagad Liepājas Rajona padome saņēmusi jaunu solījumu, ka izmaiņas, kas svarīgas priekulniekiem, varētu tikt juridiski noformētas gada nogalē. Ja vien līdz tam laikam nebūs mainījusies valdība un darbu nesāks jauns ministrs, kam atkal vajadzēs izrauties no saspringtā darbu grafika un atbraukt līdz Priekulei, lai paskatītos, par ko ļaudis satraukušies.

Onkulis Kleksis, to visu noklausījies, uzdeva daudz jautājumu. Viens no tiem bija arī par to, vai Priekules slimnīcas glābšanas stāsts neatgādina Krilova fabulu par vēzi, līdaku un gulbi, kur katrs no varoņiem velk vezumu uz savu pusi un nevar no vietas izkustināt. Nez kāpēc izskatās, ka amatpersonas tikai imitē aktīvu darbošanos, bet panākt rezultātu joprojām ir ieinteresēti tikai paši priekulnieki.

Veselības ministrs sola drīzus grozījumus, bet pats tos nemaz nesteidzas veikt. Un tādēļ pašlaik joprojām spēkā ir tā Ministru kabineta noteikumu redakcija, kura nepārprotami pasaka, ka ar 2009.gada 1.janvāri VOAVA ar Priekules slimnīcu līgumu neslēgs. Tāpēc izskatās, ka mums atkal nācies sastapties ar tukšiem solījumiem un pēc kartupeļu talkām cilvēkiem atkal vajadzēs posties uz Priekuli, lai vēlreiz apliecinātu, ka slimnīca tiešām ir vajadzīga.