Kurzemes Vārds

14:44 Trešdiena, 12. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Bruģē ielas un ietves

Daiga Lutere

Pavasarī un vasarā Liepājā ļoti daudz padarīts ielu un ietvju bruģēšanā. Izmanto gan vēsturiskos bruģakmeņus, kas izņemti no citām pilsētas ielām, gan jauno, dekoratīvo betona bruģi.

Komunālās pārvaldes valdes priekšsēdētājs Ģirts Reinbergs pastāstīja, ka bruģēšanu varēja sākt tādēļ, ka pilsētai palielinājies Autoceļu fonda finansējums, kā arī veiksmīgajai ielu objektu izsolei. Bruģēšana notiek ārpus šim gadam plānotās ielu renovācijas un rekonstrukcijas programmas, tātad papildus sākotnēji plānotajiem ielu infrastruktūras sakārtošanas darbiem. Pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls saka: "Ielu un ietvju pārbruģēšanu veic SIA "A–Land". Šis uzņēmums pirmo reizi uzvarējis darbu izsoles konkursā un vēlas apliecināt, ka ir nopietns pašvaldības sadarbības partneris."

Jauns betona bruģis šopavasar uzklāts gājēju ietvei gar Raiņa parku gandrīz viena kilometra garumā. To ērti un droši var izmantot kā gājēji, tā velosipēdisti. Ierīkotas arī 29 jaunas apgaismojuma laternas. Objekts izmaksājis 80 tūkstošus latu.

Betona bruģa segums ieklāts Lielās, A.Pumpura, Sūnu, Toma un Grāvju ielas ietvēs, kā arī laukumā pie Liepājas Universitātes parādes kāpnēm. Jūrmalas parkā atjaunoti gājēju celiņi pie tenisa laukumiem un pie bērnu rotaļlaukuma. Izmantojot vēsturiskos bruģakmeņus, ir saremontēti K.Valdemāra ielas (starp tramvaja sliedēm), A.Pumpura un Sūnu ielas atsevišķi posmi.

Lielākais objekts, kas šogad iegūs jaunu bruģa klājumu Liepājā, ir Annas tirgus laukums Jaunliepājā. Šeit 10 tūkstošu kvadrātmetru platībā būs bezmaksas autostāvvietas Liepājas Olimpiskā centra apmeklētāju automašīnām. Darbus paredzēts pabeigt septembrī. Annas tirgus laukuma pārbruģēšanai atvēlēti 160 tūkstoši latu no ielu renovācijas programmas līdzekļiem, bet pārējo objektu – brauktuvju, ietvju, laukumu vai gājēju celiņu pārbruģēšanai – 200 tūkstoši latu no Autoceļu fonda līdzekļiem, tas ir, no naudas, ko pašvaldība katru gadu saņem no valsts ielu uzturēšanai un remontam.