Kurzemes Vārds

23:43 Svētdiena, 5. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Pazudušais atrasts miris

Aptuveni pirms mēneša no mājām izgājušais un meklētais Iļja Šišuļins, kurš dzimis 1992.gadā, diemžēl atrasts miris, informēja Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Bezvēsts pazudušais atrasts Tosmares meža masīvā sadalīšanās stadijā bez ārēji redzamām vardarbīgas nāves pazīmēm. Atpazīšanā noskaidrots, ka tas ir Iļja Šišuļins. Nāves apstākļu un cēloņa noskaidrošanai policijā sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13.nodaļas.

Liesmo divstāvu ēka

Jau kādu ceturto reizi uz Pērkones ielu 32/38 ar ieslēgtām sirēnām bija spiesti traukties mūsu ugunsdzēsēji. VUGD Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva sacīja, ka netālu no "Piejūras slimnīcas" degusi neapsaimniekota divstāvu ēka, proti, apšuvums un griesti. Ir pamatotas aizdomas, ka Prometeja cēlo misiju ir pārpratuši bērni. Aizzibējušās pēdas esot bijušas maza izmēra.

Tikmēr Klaipēdas ielā 82 kāds tik ļoti gribējis ēst, ka izmantojis ātrvārāmo katlu. Glābēji steigušies dzēst piedegušo ēdienu.

Neatstājiet mašīnā vērtīgas mantas!

Jūrnieku ielā pie mājas bijusi novietota aizslēgta automašīna "BMW 316", un no tās salona kāds pamanījies nozagt virsjaku, dvieli, kredītkarti, pilsoņa pasi, transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību un OCTA polisi. Nodarītais materiālais zaudējums atbilstot 40 latiem, bet lielākus kreņķus saimniekam droši vien rada morālais kaitējums.

Zūdošo velosipēdu vasara

Lāčplēša ielā no kādas mājas pagalma šķūnīša, pārkniebjot piekaramo atslēgu, nozagts velosipēds "Haro Flight Line Sport", kura vērtība ir 180 latu. Bet E.Tisē ielā no stāvvietas nozagts kalnu velosipēds pelēcīgi sudrabotā un sarkanā krāsā. Šī braucamā īpašniecei nodarīts 130 latu liels materiāls zaudējums.

Mantas aiziet pa neaizslēgtām durvīm

Namdaru ielā no neaizslēgtas ēkas dzīvojamās istabas pazudusi 1948.gadā dzimušas sievietes rokassomiņa. Tajā bijis mobilais telefons "Nokia 6060", atslēgas, pensionāra apliecība, kredītkarte un nauda. Saimniece bija piemirsusi aizslēgt durvis, bet šo situāciju veikli izmantojuši garnadži.

Citādas, bet arī bēdas piedzīvojusi kāda liepājniece tirdzniecības centra "Ostmala" veikalā "RIMI". Pircēja secinājusi, ka gaišā dienas laikā no somiņas pazudis naudas maks, kurā bijusi vadītāja apliecība, transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība, kredītkartes un nauda.

Cigarešu dūms saulesbrillēs

19 gadu vecais Sandis bija nolēmis jūras malā uzvilkt kādu cigarešu dūmu, bet, lai acīs nespīdētu saule, bruņoties ar saulesbrillēm. Tā kā pie rokas vajadzīgie aksesuāri nav bijuši, tos viņš devies iegūt uz veikalu "Maxima" Klaipēdas ielā. Tikai maksāt nav gribējis, turklāt pamanījies sabojāt gan cigaretes, gan acenes.

Grobiņā sakostais puisēns atlabst

Grobiņas pagastā suņu sakostā astoņus gadus vecā zēna stāvoklis ir stabils, aģentūru LETA informējis slimnīcas "Gaiļezers" Mikroķirurģijas nodaļas ārsts Dzintars Ozols. Bērns slimnīcā tika nogādāts ar plašām plēstām brūcēm galvā, uz rokām un kājām, kā arī pārējām ķermeņa daļām. Ārstējošais ārsts norādījis, ka puisēnam slimnīcā būs jāpavada vēl aptuveni divas nedēļas, bet pēc tam ārstēšanos viņš varēs turpināt mājas apstākļos. Parasti šādos gadījumos trauma ir ne tikai fiziska, bet arī dziļi psiholoģiska, tāpēc īpaša uzmanība jāvelta bērna psihiskajam stāvoklim.

Jau rakstījām, ka 17.augustā Grobiņas pagastā kādās mājās zēnu sakoda divi suņi un cietušais bērns tika pārvests uz Rīgas slimnīcas "Gaiļezers" Mikroķirurģijas nodaļu. Puisēns rotaļājies savas mājas sētā, kurā atradušies arī divi pašu ģimenei piederošie sugas suņi. Tie sākuši savā starpā plēsties, un puisēns centies dzīvniekus izšķirt. Cīņas karstumā viens vai abi suņi zēnu sakoduši.

Cietušā vecāki nekavējoties veduši bērnu uz slimnīcu, kā arī paši bijuši iniciatori nogādāšanai uz slimnīcu "Gaiļezers", lai pilnībā pārliecinātos par traumu nopietnību. Kriminālprocess šai gadījumā netiks sākts, jo nav konstatēts noziedzīgs nodarījums. Tāds lēmums pieņemts Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē.

Apgāna piemiņas vietu

Šonedēļ Liepājā vēl nenoskaidroti ļaundari apgānījuši piemiņas vietu 14.novembra bulvārī. Bojāta dekoratīvā siena pirms mūžīgās uguns memoriāla par piemiņu 1941.–1945.gadā kritušajiem. Sasisti divi betona pārsegi, cietis apmetums.

Memoriāls 1966.gada 25.jūnijā tika atklāts par godu Liepājas aizstāvēšanas 25.gadadienai, tajā kādu laiku dega mūžīgā uguns, padomju valsts svētkos memoriāla apkārtnē notika liela cilvēku pulcēšanās un mītiņi, pie tā skolēnus uzņēma pionieru organizācijā, pastāstīja Liepājas muzeja filiāles "Liepāja okupāciju režīmos" vadītāja Aina Burija.

Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone aģentūru LETA informēja, ka memoriālu Šķēdes ielā reizi nedēļā apseko un uzkopj SIA "Komunālā pārvalde", tās speciālisti šodien novērtēs izdarītos postījumus un lems par tālāko rīcību.