Kurzemes Vārds

14:17 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 22. augustā

1928.
Liepājas centrālās kapsētas izbūves darbi tuvojas nobeigumam. Ierīkota kanalizācija, izveidoti un apstādīti celiņi. Veikti kontroles rakumi, lai pārliecinātos, ka kapu bedrēs neuzkrāsies ūdens. Kapsētā atstāts neskarts lielāks laukums, kurā paredzēts būvēt krematoriju. Nākamajā nedēļā gaida no Rīgas ierodamies Medicīnas departamenta pārstāvi, kurš iepazīsies ar jaunās kapsētas stāvokli. No tā būs atkarīgs kapsētas iesvētīšanas termiņš.

Policija uzsākusi nesaudzīgu cīņu pret nelabojamiem huligāniem. Liepājā uzturas kāds Pēteris Serackis, kurš sodīts jau 22 reizes. Tikko viņu no cietuma atbrīvo, viņš tūlīt piedzeras, kaujas, aizskar citus cilvēkus. Turpmāk nolemts, ka nelabojamos huligānus vedīs uz Rīgas Centrālcietumu, kur tos ieslodzīs uz nenoteiktu laiku, cerot, ka viņi varētu laboties. Serackis jau arestēts un nogādāts Rīgā.

Uz Liepājas – Grobiņas šosejas policija atrod kokā sarkanu karogu ar lieliniecisku uzrakstu. Policija to noņem.

1938.
Aiz Ziemeļu mola stipra vēja sabangotā jūrā peldējušies četri jaunekļi. Iznākuši krastā, viņi pamana, ka trūkst 22 gadus vecā Kārļa Buivida. Visi steigušies meklēt pazudušo. Taču sakarā ar augstajiem viļņiem viņu atrast neizdodas. Tiek izsaukts loču velkonis "Austra". Taču arī ar to un ūdenī nolaisto laivu meklēšana ir veltīga – pārāk lieli viļņi. Naktī noslīkušais krietnu gabalu tālāk no peldēšanās vietas tiek izskalots krastā. Domājams, ka Buividu apdullinājis kāds spēcīgs vilnis, viņš pakritis un nav bijis spējīgs piecelties. Straume viņu ievilkusi jūrā.

1948.
Centrāltirgū pārdošanā agro vīnogu raža, kas izaudzēta Liepājas labierīcību kantora 4.dārzniecībā. Tās audzējis un kopis pieredzējušais dārznieks Grants.

Desmit dienu pirms termiņa pabeigta jaunā aka Ventspils un J.Asara ielas stūrī. Darbus veikusi Gāzes, ūdensapgādes un kanalizācijas tresta aku racēju brigāde Baloža vadībā. Nākamajā nedēļā tā uzsāks jaunas akas izbūvi Jūras un Enkuru ielas stūrī.