Kurzemes Vārds

13:28 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Uz referendumu dzen gadiem krājies izmisums
Inita Bišofa, Liepājas Nevalstisko organizāciju centra valdes locekle

Tik pretrunīgi ir viedokļi par pensiju likuma referendumu, ka nevar saprast, kurai pusei piekrist. Pašlaik notiek tāda kā politiska raustīšana, bet trūkst normāla ekonomiska skaidrojuma no A līdz Z, ko dod referenduma piedāvājums. Tādām dziļākām lietām jau mēs netiekam klāt!

Taču mums ir pilsoniska sabiedrība, un es uzskatu – uz referendumu ir jāiet, vai esam par vai pret piedāvātajiem grozījumiem. Un cilvēkiem, kuriem ir savs viedoklis, par to nav jākaunas. Galu galā – vai zemnieku tauta var iztaisnot muguras vai ne?

Tautu līdz referendumam ir novedis izmisums. To es arī redzu vecajos cilvēkos, satiekot viņus savā darbā Sarkanajā Krustā. Es redzu cilvēkus, kas dzīvo pusbadā tikai tādēļ vien, ka viņi vēlas būt godīgi pret valsti un samaksāt visus maksājumus. Es varu apbrīnot, cik pacietīga ir mūsu tauta! Es pati jau esmu nonākusi tiktāl, ka prātoju, vai rīkot mammu un bērnu streiku – jo es pati un citas mammas, mēs strādājam nenormāli daudz, lai uzturētu savus bērnus, un bērniem tikai mācām paciesties, paciesties un paciesties.

Kad Pilsētas dome rīkoja Veselības nedēļas pasākumus, sēdēju blakus vecajiem cilvēkiem, palīdzēju izpildīt anketas. Bet viņi tādā lielā nolemtībā teica – rakstīt jau to varot, bet viņu domas tik un tā neviens neņems vērā. Grūtums un izmisums ir krājies gadiem, un daudzi saka – šī ziema ar jauno maksājumu līmeni būšot vēl grūtāka. Daudzi ir izmisumā un bezcerībā, vai šajā valstī vēl kaut ko var mainīt.