Kurzemes Vārds

07:28 Pirmdiena, 6. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Lietus jauc sportistu nodomus
Miks Kuncītis
Andris Sudmalis

Vakar Pekinā gandrīz vai visas dienas garumā lija stiprs lietus, un tieši tādēļ uz nākamo dienu tika pārceltas Latvijai tik zīmīgās BMX riteņbraukšanas sacensības. Tiesa, citos sporta veidos olimpiskās spēles turpinājās, un liela daļa līdzjutēju kļuva priecīgāki pēc šķēpa mešanas sacensībām, kuru finālā iekļuva divi mūsējie.

Finālā – divi mūsējie

Šķēpa mešanas sacensību finālā iekļuvuši divi Latvijas sportisti – Vadims Vasiļevskis un Ainārs Kovals. Pirmajā pusfinālā otro vietu izcīnīja Kovals, bet septīto – Ēriks Rags. Pirmie divi mēģinājumi Kovalam netika ieskaitīti, bet trešajā viņš šķēpu raidīja 80,15 metru tālu, sasniedzot otro labāko rezultātu pirmajā pusfinālā. Rags pirmajā metienā uzrādīja rezultātu 79,33 metri, otrais mēģinājums netika ieskaitīts, bet trešajā šķēps tikai raidīts 77,97 metrus tālu. Kovala personīgais rekords ir 85,95 metri, bet Raga – 86,47 metri. Šīs sezonas labākais rezultāts Ragam ir 85,05 metri, savukārt Kovalam – 80,24 metri. Otrajā pusfinālā jau pirmajā metienā Vasiļevskis šķēpu raidīja 83,51 metru tālu, līdz ar to iekļūstot finālā. Otro un trešo mēģinājumu Latvijas sportists nemaz neizpildīja, bet tas netraucēja ieņemt pirmo vietu otrajā pusfinālā. Lai iekļūtu finālā, sportistam bija jāsasniedz rezultāts 82,50 metri vai arī jātiek 12 labāko sportistu vidū. Jāatzīmē, ka no 12 finālā iekļuvušajiem šķēpmetējiem tikai trijiem izdevās vismaz 82,50 metru tāls raidījums. 2004.gada Atēnu olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvēja Vasiļevska šīs sezonas labākais sasniegums ir 85,78 metri, bet personīgais rekords – 90,73 metri. Finālsacensības notiks rīt. Tikmēr šķēpmetēja Sinta Ozoliņa olimpiskajās spēlēs ierindojusies 11.vietā. Pamatsacensību pirmajā metienā Ozoliņa šķēpu raidīja 50,67 metrus tālu, otrajā mēģinājumā sasniedza 53,38 metru atzīmi, bet trešajā un savā pēdējā piegājienā uzrādīja rezultātu 52,23 metri, nespējot kvalificēties finālam, kur startēs astoņas labākās sportistes.

Mūsu soļotāja Jolanta Dukure 20 kilometru distancē ierindojusies 42.vietā, bet par uzvarētāju kļuva Krievijas sportiste Olga Kaņiskina, kura sasniedza jaunu olimpisko rekordu. Kaņiskina finišēja pēc vienas stundas, 26 minūtēm un 31 sekundes, labojot ķīnietes Lipiņas Vanas 2000.gadā uzstādīto olimpisko rekordu, kas bija viena stunda, 29 minūtes un piecas sekundes. Otro vietu izcīnīja Norvēģijas sportiste Kjerstija Placere (1:27:07), savukārt trešajā vietā ierindojās Elīza Rigaudo no Itālijas (1:27:12). Dukure finišu sasniedza pēc vienas stundas, 41 minūtes un trīs sekundēm. Latvijas sportistes personīgais rekords šajā distancē ir viena stunda, 31 minūte un divas sekundes.

Atceļ startu

Vakar agri no rīta pēc Latvijas laika paredzētais BMX sacensību pusfināls, kurā bija jāpiedalās arī Latvijas sportistiem Mārim Štrombergam un Artūrams Matisonam, lietus dēļ tika atcelts. BMX trase Pekinā arī labos laika apstākļos tiek uzskatīta par grūti izbraucamu, bet spēcīgajā lietū vietām slidenā trase kļuva par vēl bīstamāku. Sākotnēji starts tika atlikts uz nenoteiktu laiku, bet dažas minūtes pirms ieplānotā starta (pulksten 4 pēc Latvijas laika), notika komandas pārstāvju sapulce, kurā lēma par tālāko rīcību. Tā kā sinoptiķu prognozes liecināja, ka Pekinā līs visu ceturtdienu, bet šodien tika solīta saulaina diena, tad tika nolemts pusfinālus un arī finālu pārcelt uz šodienas rītu.

Daudzcīņā aiz desmitnieka

Modernās pieccīņas sacensībās Deniss Čerkovskis ieņēmis 11.vietu. Par divkārtēju olimpisko čempionu kļuva krievs Andrejs Moisejevs, sudrabs tika Lietuvas sportistam Edvinam Krungolcam, bet bronzas godalga tika vēl vienam lietuvietim Andrejam Zadņeprovskim. Pēc pirmās disciplīnas – šaušanas – mūsējais ieņēma dalītu 10.–12.vietu. Otrajā disciplīnā – paukošanas sacensībās – Čerkovskis uzvarēja 15 cīņās, bet zaudēja – 20, kopvērtējumā šajā disciplīnā ieņemot dalītu 24.–28.vietu. 200 metru peldējumā Latvijas sportistam bija tikai 29.rezultāts un summā dalīta 23.–24.pozīcija. Bet pēc jāšanas, kur Čerkovskis izcīnīja devīto vietu, kopvērtējumā izdevās pakāpties uz 13.vietu. Pēdējā disciplīnā, 3000 metru garajā trasē sportisti devās cits pēc cita, iepriekšējās četrās disciplīnās sakrātos punktus pārrēķinot handikapos sekunžu izteiksmē. Deniss Čerkovskis trasē devās 13.vietā, 89 sekundes pēc līdera krieva Andreja Moisejeva, bet 62 vēlāk kā trešais startētājs lietuvietis Edvins Krungolcs. Šādu deficītu samazināt, protams, Čerkovskim nebija pa spēkam, tomēr par dažām pozīcijām Latvijas sportistam izdevās pakāpties.

Savukārt desmitcīņā mūsu Jānis Karlivāns pēc pirmās dienas piecām disciplīnām pašreiz ar 3841 punktu ieņem 28.vietu.

Pietrūka nepilna sekunde

Latvijas smaiļotāju duets Krists Straume un Kristaps Zaļupe vakar 500 metru smaiļošanas distances pusfinālā savā braucienā izcīnīja ceturto vietu (1:32,649) un finālā neiekļuva. Latvieši distanci uzsāka sparīgi, izvirzoties starp vadošajiem un pēc pusdistances bija ceturtie. Straumem/Zaļupem distances otrajā daļā izdevās apdzīt Lietuvas duetu Duonelu un Baļčūnu, taču mūsējos apsteidza dāņi Knudsens un Poulsens, kuri pēc pusdistances bija tikai astotajā vietā, bet pēdējos 250 metrus veica visātrāk, finišējot trešie un izcīnot vietu finālā. Tieši trīs dueti kvalificējās finālam, bet Straumem un Zaļupem līdz tam pietrūka nepilnas sekundes.

18 gadu vecajam kanoe airētājam Miķelim Ežmalim šīs olimpiskās spēles ir beigušās – 500 metru distances pusfinālā viņš ieņēma sesto vietu, līdz ar to finālam nekvalificējoties. Latvijas sportists finišēja pēc vienas minūtes un 56,907 sekundēm, savukārt brauciena uzvarētājs ungārs Atilla Šandors Vajda uzrādīja laiku viena minūte un 51,029 sekundes.

Triumfē ASV duets

Sieviešu pludmales volejbola sacensībās zelta medaļas ceturtdien izcīnīja ASV sportistes Mistija Meja–Trenore un Kerija Volša, kas finālā divos setos (21:18, 21:18) pārspēja Ķīnas pāri Dzja Tiaņu un Dzje Vanu. Arī bronzas godalgas izcīnīja mājinieces – Ķīnas sportistes Čeņa Sjue un Sji Džana, kas ar 2:0 (21:19, 21:17) pārspēja brazīlietes Renatu Ribeiru un Talitu Rohu.

Mūsējo starti šodien
(pēc Latvijas laika)
Vieglatlētika – Ingus Janevics un Igors Kazakevičs 50 km soļošana (pulksten 2.30); Jānis Karlivāns desmitcīņa (pulksten 4; 5.05; 7.55; 14; 16.40).
Smaiļošana – Krists Straume un Kristaps Zaļupe 1000 m fināls (pulksten 11.35).
Modernā pieccīņa – Jeļena Rubļevska (pulksten 3.30; 5; 9.30; 12; 15).

Latvijas sportistu rezultāti
Vieglatlētika
. Šķēpmešana – Vadims Vasiļevskis (83,51), Ainārs Kovals (80,15), Ēriks Rags (79,33); šķēpmetēja Sinta Ozoliņa 11.vieta (53,38). Soļotāja Jolanta Dukure 20 km 42.vieta (1:41:03).
Kanoe airēšana. Miķelis Ežmalis 500 m finālā neiekļuva (1:56,91).
Smaiļošana. Krists Straume un Kristaps Zaļupe 500 m finālā neiekļuva (1:32,65).
Modernā pieccīņa. Deniss Čerkovskis 11.vieta (5352 p.).
Desmitcīņa. Jānis Karlivāns pēc pirmās dienas ieņem 28.vietu (3841 p.).

MEDAĻU TOPS
(zelta, sudraba, bronzas, kopā)
1. ASV 28 34 31 93
2. Ķīna 46 15 22 83
3. Krievija 16 16 19 51
4. Lielbritānija 17 12 11 40
5. Austrālija 11 13 14 38
6. Vācija 11 8 12 31

Ledushalle sezonai ir gatava
Andris Sudmalis

Pavisam nedaudz atlicis līdz pirmajām lielajām hokeja sacensībām Liepājā jaunajā sezonā. Septembra pirmajās dienās uz mūsu pilsētas ledus dosies piecas dāmu izlases, lai cīnītos par ceļazīmi uz 2010.gada ziemas olimpiskajām spēlēm, bet 10.septembrī SK "Liepājas metalurgs" aizvadīs pirmo Baltkrievijas atklātā čempionāta spēli. "Kurzemes Vārds" nolēma noskaidrot, vai "Liepājas metalurga" ledushalle jaunajai sezonai ir gatava, un sporta bāzes pārstāvji visi kā viens apgalvo: "Jaunajai sezonai esam gatavi!"

Ledushallē šosezon būs vairāki jaunumi, kas varbūt var šķist nelieli, taču būtiski atvieglos gan skatītāju, gan hokejistu, gan tiesnešu, gan arī žurnālistu dzīvi hokeja spēļu laikā. Kā vienu no lielākajiem jaunumiem halles direktora pienākumu izpildītājs Guntis Jēkabsons min kameru uzstādīšanu, lai nodrošinātu Baltkrievijas hokeja federācijas prasības pēc videogola. Katrā laukuma galā ir uzstādītas divas kameras, kuras fiksēs vārtu gūšanas brīdi. Uzstādīšanas laikā pārbaudīti dažādi iespējamie vārtu gūšanas varianti, un šķiet, paredzētas visas situācijas, bet īstās ugunskristības kamerām un tiesnešiem vēl tikai priekšā. Gan mājinieku gan vieskomandas ģērbtuvēs ir arī uzstādīti īpaši pulksteņi, kuru galvenā funkcija ir rādīt laiku, kas vienībām atlicis līdz pārtraukuma beigām. Šādu laikrāžu neesot bijis pat Pasaules čempionāta laikā Halifaksā. Un ir patīkami, ka baltkrievi savā turnīrā prasa mazliet vairāk, nekā citur pieņemts. Profesionālos turnīros sīkumu nav, un tiekties uz augšu ir tikai pareizi.

Vēl pie jaunumiem jāmin atsevišķas telpas piemērošana dopinga analīžu veikšanai, kā arī ātrās medicīniskās palīdzības reanimācijas transporta nodrošināšana visu spēļu laikā. Šī prasība kļuva aktuāla pēc Sergeja Žoltoka traģiskās nāves Minskā 2004.gada 3.novembrī.

Varbūt daudziem sporta draugiem nepatīkama būs biļešu cenu paaugstināšana – ieeja uz Baltkrievijas čempionāta spēlēm maksās divus (stāvvietās) un trīs (sēdvietās) latus, bet jaunums ir sezonas abonementu ieviešana – tie uz visām 26 BAČ spēlēm maksās 50 latu jeb nepilnus divus latus par vienu spēli.

Tāpat hallei ir izveidota jauna mājaslapa internetā (www.lmhalle.lv), kur atrodama informācija par hokeja spēlēm, arī "Liepājas metalurga" BAČ spēļu kalendārs, ledus noslogotības grafiks un publisko slidotavu laiki. Arī aicinājums Liepājas uzņēmējiem atbalstīt ledushalli, kur šosezon norisināsies vairākas augstāka līmeņa sacensības, kas varētu kļūt par īpaši pievilcīgu vietu reklāmdevējiem, uzskata halles mārketinga daļas vadītājs Kārlis Dreņgers.

Nelielas, bet būtiskas izmaiņas skārušas arī tiesāšanu. Līdzjutējiem noteikti visinteresantākie jaunumi būs saistīti ar detalizētas spēļu statistikas ieviešanu. Šajā sezonā tiks skaitīti gan metieni pa vārtiem, gan lietderības koeficients, bet Liepājas hokeja galvenais tiesnesis Aldis Cīrulis pastāstīja, ka liepājnieki uzskaitīšot arī zaudētos un uzvarētos iemetienus. Soģiem darbu atvieglos arī jau minētā videogola ieviešana, savukārt prese atkal var priecāties par pēcspēles preses konferenču parādīšanos. Baltkrievijas čempionātā tā ir obligāta prasība, tiesa, "Rīga 2000" tās rīkoja, lai arī Latvijas meistarsacīkšu regulārajā sezonā tās nebija obligātas. Žēl, ka liepājnieki šādai iniciatīvai nesekoja. Taisnības labad gan jāsaka, ka preses pārstāvju skaits tajās lielākoties nepārsniedza 2 – 3 cilvēkus.

Protams, ka līdz ar statistikas ieviešanu, palielināsies arī spēles sekretariāta cilvēku skaits. Interesanti, ka, iesaistoties kaimiņvalsts čempionātā, mēs tiesāšanas ziņā ejam uz priekšu, bet Latvijas līmenī slīdam atpakaļ, jo Latvijas Hokeja federācija uzskata, ka viens cilvēks var vienlaikus virināt divas noraidīto soliņa durvis. Ietaupījums esot grandiozs – astoņi lati par vienu spēli.

Savukārt jau 2.septembrī Liepājā sāksies sieviešu hokeja olimpiskais kvalifikācijas turnīrs, kurā piedalīsies Latvija, Horvātija, Slovākija, Itālija un Bulgārija. Biļešu cenas būs divi lati uz vienas dienas abām spēlēm, bet Latvijas izlases maču laikā skatītājiem būs iespējams tikt pie pārsteiguma balvām.


Lauvu
sastāvu papildinājis krievu centrs
Miks Kuncītis

Gatavošanos jaunajai sezonai turpina basketbola klubs "Liepājas lauvas", kas noslēdzis līgumu ar Krievijas superlīgā uzspēlējušo centra spēlētāju Sergeju Krasavcevu un pašlaik turpina meklēt sastāva pastiprinājumu.

BK "Liepājas lauvas" direkotrs Artūrs Košeļevs pastāstīja, ka ar Sergeju Krasavcevu līgums noslēgts līdz sezonas beigām un šis krievu centrs viņa pieredzē esot pirmais garais, kuram patiešām, ierodoties Liepājā, auguma parametri atbilst iepriekš minētājiem – 206 centimetri. Krasavcevs, kurš iepriekš spēlējis arī vienā no Krievijas superlīgas spēcīgākajiem klubiem – "Ural Great", ar "Liepājas lauvām" trenējies jau labu laiku un bija pamanījies jau sastiept kāju, taču tagad mūsu kluba jaunieguvums atkal treniņos strādā ar maksimālu pašatdevi.

Vēl kopā ar Liepājas komandu trenējas arī iepriekš "ASK/Rīga" klubā spēlējušais Uģis Viļums, kurš pamazām sācis atgūt sportisko formu pēc smagās kājas traumas, kādēļ viņš bija spiests izlaist teju vai visu pērno sezonu. "Liepājas lauvu" ģenerālmenedžeris Edvīns Striks atzina, ka pagaidām vēl nav īstas skaidrības par šī basketbolista pievienošanos mūsu komandai, taču tāda iespēja joprojām pastāvot, kaut arī Viļums tagad jau ir atgriezies Rīgā. Tuvākajās dienās Liepājā varētu ierasties vēl viens Krievijas basketbolists – Aleksandrs Pavlovs, kurš pērn spēlēja "Khimky" kluba dublieru komandā. Tāpat tagad tiekot vestas sarunas ar kādu horvātu spēlētāju.

Vēl joprojām Liepājas klubam savu atbildi nav sniedzis mūsu komandas iepriekšējo sezonu līderis un Latvijas izlases kandidāts Mareks Jurevičus. Nopietnu interesi par Mareku izrāda otrs Kurzemes klubs, to apstiprināja BK "Ventspils" valdes priekšsēdētājs Ralfs Pleinics, atzīstot, ka esot bijušas sarunas ar Jureviču, taču pagaidām neko sīkāk viņš komentēt nevēlējās, piebilstot, ka lielāka skaidrība varētu būt nākamās nedēļas sākumā.

Tagad kļuvis skaidrs, ka septembra otrajā nedēļā Liepājas Olimpiskajā centrā notiks basketbola turnīrs, kurā bez "Liepājas lauvām" piedalīsies divas Ukrainas komandas – "Dnipro Dnepropetrovsk" un Kijevas "Budivelnyk”, kā arī Lietuvas vienība "Šiauliai".