Kurzemes Vārds

11:52 Piektdiena, 7. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Skanēs ne tikai roks...

Ja vēl vēlaties kārtīgi izdziedāties un izdejoties kādā brīvdabas sarīkojumā, tad šovakar un rītvakar jādodas uz koncertestrādi "Pūt, vējiņi!", kur notiks pēdējais šās vasaras festivāls – "RocknRoll visām paaudzēm". Šis festivāls šogad norisināsies otro gadu. Salīdzinot arī pagājušo gadu, tas notiks divas dienas un pulcēs vairāk dažādu mākslinieku. Pirmās dienas pasākumā "House Of Rock" darbosies Latvijā labi zināmi dīdžeji: Bogdan Taran, Kaspar Kondrat, Samson un Franzo Kolms un Crash. Uz skatuves house mūzikas ritmos iejutīsies arī Latvijā labi zināmais vijolnieks Dzintars Beitāns, leģendārais "Līvu" ģitārists Ainars Virga un soliste Catherine, kas ir vecākā dziedātāja Gunāra Kalniņa vadītajā korī "GG Choir".

Savukārt otrās dienas pasākums "Pop & Rock" iesāksies ar jauniešu koncertu, kurā jaunie dziedātāji uzstāsies kopā ar profesionāliem mūziķiem. Viņu vidū būs arī Andris Ērglis, kurš šoreiz savu meistarību un atraktivitāti rādīs pie sitamajiem instrumentiem. Koncertu turpinās divu populāru liepājnieku uzstāšanās – uz skatuves kāps Ivo Fomins kopā ar saviem draugiem un Andris Ērglis ar grupu, dziedot sirdij tīkamas balādes un priecējot publiku ar savu šarmu.


Kā radās skaņu kino?

Svētdien pulksten 19 klubā "Fontaine Palace" notiks kinolektorijs "Pirmās skaņu filmas". Kinolektorija vadītāja Kristīne Jākabsone turpina sadarbību ar starptautisko kinoforumu "Arsenāls", kas šogad pievērš uzmanību mēmā un skaņu kino robežai. Jūlijā liepājniekiem bija iespēja iepazīt pēdējās mēmās filmas, bet tagad varēs vairāk uzzināt par pirmajām skaņu filmām, to rašanās laiku un veidotājiem. Kinolektorija nobeigumā skatītājiem piedāvās noskatīties filmu "Brodvejas melodijas", kas savulaik iekaroja skatītāju lielas simpātijas, kā arī ieguva kino balvu "Oskars" kā 1929.gada labākā filma.


Gribam zināt!
Šlāgerfestivālā, kas rīt notiks Bunkā, piedalīsies arī Vērgales grupa "Tandēms", kurā spēlē AIVARS LAUMANIS.

Kas ir šlāgeris?
– Deju mūzika, kas piederas kājām.
Kura dziesma asociējas ar vārdu zaļumballe?
– Tas jau no situācijas atkarīgs. Bet noteikti kaut kas populārs, lecams un līdz asarām pazīstams.
Vai latvieši var spēlēt kantrī mūziku, ja viņiem nav kovboju?
– Mierīgi. Šī mūzika ir tuva mūsu mentalitātei.
Mūziķis – autoritāte?
– Pilnīgi noteikti Ēriks Kleptons! Arī Marks Knopflers.
Vai rokenrols ir miris?
– Noteikti nē!
Kad nospēlējāt savu pašu pirmo ballīti?
– Tas varēja būt 1977.gadā, kad tikko atnācu no dienesta. Tas bija laikos, kad uz skatuves vēl kāpa lielie, dzīvie sastāvi, ar bungām un ģitārām.
Vai mūzika labāk skan CD vai vinila formātā?
– Tas atkarīgs no mūzikas mīļotāja paša. Ir jau cilvēki, kas vinilam uzticīgi. Pats, kaut gan plašu kolekcija vēl aizvien ir, plašu atskaņotāju sen neesmu kustinājis. Ar kompaktdiskiem ir vienkāršāk.
Kuram sporta veidam visvairāk jūtat līdzi olimpiskajās spēlēs?
– Ļoti gaidīju svarcelšanu, jutu līdzi mūsu Viktoram. Mazliet jau, protams, vīlos, ka sanāca tikai bronza, bet nekas, gan jau citreiz būs labāk!