Kurzemes Vārds

21:36 Svētdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 28. augustā

1928.
Rīgas biržas bagare "Rīga" saskaņā ar Jūrniecības departamenta noslēgto līgumu pabeigusi padziļināt Tirdzniecības ostas reidu, kas nebija padziļināts no pasaules kara laika. Izņēmums ir nedaudzas vietas, kuru padziļināšanu pērn veca holandiešu bagare. Ar velkoni "Austra" pārmērīt izbagarētās vietas dodas loči komandiera Neimaņa vadībā. Pēc pārbaudes noskaidrosies, vai darbi veikti kvalitatīvi. "Rīga" pagaidām vēl prom nedodas, jo pastāv iespējamība, ka dažas vietas būs jāpārbagarē.

3.iecirkņa policisti pamana, ka no Straujas ēdienu veikala, Siena ielā 11, iznāk iereibuši vīrieši. Tiek veikta negaidīta pārbaude. Reibinošos dzērienus bufetē neatrod, bet iedzērušus vīriešus gan. Tad pārmeklē veikala īpašnieku un viņa civilsievu, pie kuras atrod pudeli ar paštecinātu degvīnu. Vainīgie sodīti gan ar arestu, gan naudassodu 50 latu apmērā.

1938.
Augusta sākumā Liepājas ūdeņos nozuda plekstes, un zvejnieki ar savām motorlaivām devās meklēt jaunas zvejas vietas. Pēc vairākiem braucieniem atrada, ka plekstes apmetušās Papes jūrmalas ūdeņos un pie Jūrkalnes. Tagad visi Liepājas plekšu zvejnieki mēro tālo ceļu 7–8 stundu garumā, lai vilku pienācīgus lomus. Viņiem izdodas pārvest 700–1000 kilogramu plekšu. Svaigas zivis maksā 20 santīmu kilogramā, bet kūpinātas – 60–70 santīmu. Tuvojoties rudenim, plekstes kļuvušas biezas un treknas. Zivju kūpinātāji tās sāk jau sagatavot ziemai. Pēc pēdējās vētras jūrā parādījies daudz zušu To cena stipri kritusies. Svaigi zuši maksā 1,20–1,80 latu kilogramā.

1948.
Plastmasas izstrādājumu fabrikā "Jupiters" pogas un citus izstrādājumus līdz šim gatavoja no galalīta. Tagad cehs, uzstādījis jaunas mašīnas un saņēmis vairāk izejvielu, sācis ražot produkciju no liellopu ragiem.

Šajās dienās Liepājas Muzikāli dramatiskā teātra drāmas ansamblis ar K.Isajeva un A.Galiča lugu "Jūs izsauc Taimira" un K.Goldoni komēdiju "Jocīgs gadījums" viesojas laukos. Sākoties jaunajam mācību gadam, pilsētas skolu jaunatnei teātra mākslinieki sniegs divas izrādes: Arbuzova komēdiju "Satikšanās ar jaunību" un Ļeonova lugu "Vienkāršais cilvēks". Tuvākajā laikā teātris viesosies arī pie kūdras fabrikas "Ploce" strādniekiem.