Kurzemes Vārds

21:47 Ceturtdiena, 2. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Vairāk bojāgājušo un cietušo
Una Zāģere

Svētdien notikuši daudzi satiksmes negadījumi, vairākos no tiem cietuši cilvēki. Salīdzinājumā ar pērnā gada attiecīgo laikposmu, šā gada astoņos mēnešos nelaimes gadījumu bijis mazāk, taču bojāgājušo un cietušo ir vairāk.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse pastāstīja, ka negadījums reģistrēts jau pulksten 7. Automašīnas "Opel Omega" vadītājs stūrējis spēkratu pa Bunkas – Tadaiķu autoceļu virzienā uz Tadaiķiem. Vīrietis nebija pareizi izvēlējies ātrumu un izraisījis sadursmi ar atpakaļgaitā braucošu transportlīdzekli. Negadījumā cietis "Opel Omega" pasažieris, kas nogādāts Liepājas Reģionālajā slimnīcā.

Pāris stundu vēlāk turpat avarējusi automašīna "Volvo". Stūrējot spēkratu uz Ziemupi, vadītājs bija nepareizi izvēlējies ātrumu, apbraucot šķērsli, mašīna noskrējusi no ceļa un apgāzusies. Negadījumā cietis gan pats "Volvo" vadītājs, gan viņa pasažieri – sieviete un meitene. Visi nogādāti Reģionālajā slimnīcā.

Līdzīgi klājies kādam braucējam Vaiņodes pagastā. Braucot pa vietējās nozīmes ceļu no Varķes uz Augusti, automašīnas "Opel Ascona" stūrētājs, mainoties ceļa virzienam pa kreisi, nebija novaldījis spēkratu, iebraucis grāvī un apgāzies. Cietis vadītājs, viņš nogādāts Reģionālajā slimnīcā.

Uzziņai
Ceļu policijas statistika (no 1.01. līdz 31.08.)
Notikumi 2008.g. 2007.g.
Ceļu satiksmes negadījumos cietuši gājēji 36 41
Aizturēti vadītāji narkotisko vielu reibumā 6 7
Satiksmes negadījumi ar cietušajiem 110 125
Satiksmes negadījumu rezultātā bojā gājuši 8 6
Ievainoti 160 149
Satiksmes negadījumi bez cietušajiem 686 781
Atstājuši negadījuma vietu 125 200
No tiem noskaidroti 98 131
Reibumā pie stūres atkārtoti gada laikā 10 23
Reibumā bez vadītāja apliecības 90 87
Reibumā ar apliecību 206 191
Bez vadīšanas tiesībām 279 271
Pārsnieguši pieļaujamo ātrumu 2518 1958

Kunga prātā un bez tiesībām

Svētdien pieķerts kārtējais dzērājšoferis, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. 1969.gadā dzimušais Pēteris 2,76 promiļu reibumā vadījis automašīnu "Mercedes Benz" pa Ganību ielu. Viņam nav noteiktā kārtībā iegūtu transportlīdzekļa vadīšanas tiesību.

Topā – šņabis

Ziemeļu ielā 10 aizturēts Ruslans, kurš no veikala "Maxima" mēģinājis iznest sāļos grauzdiņus un spēli, par precēm nesamaksājot 3,71 latu. O.Kalpaka ielā 66 aizturēts Herberts, kurš no veikala "Elvi" mēģinājis izzagt degvīna pudeli 2,39 latu vērtībā.

Meklē trīs vīrus

Pagājušās nedēļas nogalē Pašvaldības policijas darbinieki aizturējuši trīs vīriešus, kuri iereibuši gulējuši uz ietves, pastāstīja Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute. Pārbaudot viņu datus, izrādījies, ka 1989.gadā dzimušo Aldi, 1973.gadā dzimušo Georgiju un 1967.gadā dzimušo Aigaru meklē Valsts policija. Tādēļ pēc atskurbšanas visi trīs vīri nogādāti Valsts policijā.

Aizdegas noliktava un laivu būda

Svētdien degušas gan noliktavas, gan laivu māja, "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes komandiera vietnieks Jānis Roga. Pirms pulksten 13 glābēji saņēmuši izsaukumu uz Krūmu ielu 23, kur ugunsgrēks bija izcēlies hidraulisko savienojumu tirdzniecības noliktavā – degušas caurules un logs. Ugunsgrēka iemeslus noskaidro Valsts policija, taču glābēji pieļauj, ka aizdegšanās iemesls bijusi neuzmanība, strādājot ar atklātu uguni.

Pulksten 21.30 ugunsgrēks izcēlies Ezermalas ielā 4, kur laivu kooperatīvā "Kaija" dedzis eliņa otrais stāvs un jumts 31 kvadrātmetra platībā. Arī šajā gadījumā aizdegšanās iemesla noskaidrošana uzticēta Valsts policijai.

Uguns noposta māju

Pagājušās nedēļas nogalē plašs ugunsgrēks izcēlies Nīcas pagastā. Saimniecībā "Oliņas" aizdegusies ēka, izdegusi istaba un bēniņi 52 kvadrātmetru platībā. Cilvēki nav cietuši, jo māja nav bijusi apsaimniekota. Iespējams, kāds neuzmanīgi rīkojies ar uguni vai neuzmanīgi smēķējis, taču tas vēl jāpārbauda.

Mazulis smagi apdedzinās ar esenci

Nedēļas nogalē Liepājā, iedzerot etiķa esenci, smagus apdegumus guvis pusotru gadu vecs puisītis. Bērns nogādāts Reģionālajā slimnīcā, kur mediķi viņam konstatējuši kā iekšējos, tā ārējos ķīmiskos apdegumus.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse apstiprināja, ka policijā saņemta un reģistrēta informācija par šo negadījumu. Slimnīcas Reanimācijas nodaļā puisītis nogādāts sestdien pussešos no rīta. Mazulis atvests no Aizputes. Policija izmeklē notikušo. Pagaidām zināms tikai tas, ka nelaime notikusi, kad puisēns bijis atstāts vecvecāku uzraudzībā.

Katastrofu medicīnas centra speciālisti ziņu aģentūru LETA informējuši, ka nopietni cietusi bērna rīkle, barības vads, kā arī seja, krūtis un vēders. KMC darbinieki puisīti pārveduši uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu Rīgā, kur turpinās viņa ārstēšanu.

Gadu un piecus mēnešus vecais bērns kodīgo vielu esot nejauši iedzēris un sevi ar to aplējis. Lai gan situācija šajā ziņā ir nedaudz uzlabojusies un pieaugušie ķīmisku vielu uzglabāšanai pievērš arvien lielāku uzmanību, tomēr joprojām mediķiem nākas saskarties ar aizvien jauniem etiķa esences upuriem, norāda KMC direktors Mārtiņš Šics. Tāpēc viņš aicina vecākus vēl rūpīgāk un uzmanīgāk sekot līdzi tam, lai bērniem bīstamas ķīmiskās vielas nebūtu pieejamas.

Smagsvaru kontakts

Vakar pēcpusdienā "Kurzemes Vārds" saņēma informāciju, ka mūsu pilsētā notikusi smagsvaru sadursme – uz Tramvajtilta saskrējusies kravas automašīna ar tramvaju. Kravas automašīnas "Volvo FH12" ar puspiekabi vadītājs, braucot pa Rīgas ielu un izdarot kreiso pagriezienu uz Jauno ostmalu, nedeva ceļu tramvajam un tādēļ notika sadursme. Cilvēki negadījumā nav cietuši, arī avārijā iesaistītajiem smagsvariem tikai skrambas vien. Neērtības negadījumā iesaistītie gan sagādāja pārējiem satiksmes dalībniekiem, jo uz laiku bija apgrūtināta satiksme.

Ceļu policisti pilda Ūdens policijas pienākumus
Ita Cērmane

Austrālijas seriāla par ūdenspoliciju cienīgi notikumi risinās arī mūsu pilsētā. Kā zināms, šovasar Liepājas policija saņēma laivu, lai lielākajās ūdenstilpēs kontrolētu peldlīdzekļus. Nedēļas nogalē notika kārtējais reids, kura laikā kontrole tika veikta gan Tirdzniecības kanālā un Liepājas ezerā, gan ostas akvatorijā.

Ceļu policijas darbinieki pārlūkoja gan Liepājas ezeru, gan kanālu un ostas akvatoriju. Kanālā un ostā pārbaudīja trīs motorlaivas. Šoreiz pārkāpumi netika konstatēti – visiem laivotājiem bija kārtībā gan dokumentācija, gan peldlīdzekļu aprīkojums.

Ceļu policijas priekšnieks Madars Kleinbergs pēc reida pauda cerības, ka situācija drošības ziņā uz ūdeņiem varētu uzlaboties. Regulārie policijas reidi radina laivotājus pie kārtības. Un tā mūspuses ūdeņos patiesi nepieciešama, jo iepriekš konstatēts ne viens vien nopietns pārkāpums. Piemēram, augustā Ceļu policijas darbinieki aizturēja kādu laivotāju, kurš bija vairāk nekā 2 promiļu stiprā reibumā. Aizturēti arī laivotāji bez peldlīdzekļa vadīšanas dokumentiem.

"Kurzemes Vārds" jau rakstījis, ka vasarā Valsts policija Liepājas Kārtības policijas pārziņā nodeva desmitvietīgu motorlaivu "Bush Stormbringer T530", kas aprīkota ne tikai ar glābšanas vestēm un citiem rīkiem drošībai, bet arī ar bākugunīm un sirēnām.

Papildu darbinieku patrulēšanai uz ūdens policijai nav, viņi arī netikšot pieņemti – tie esot papildu pienākumi jau esošajiem darbiniekiem. Kontroli veic gan Kārtības policijas darbinieki, gan iecirkņu inspektori, kas jau bijuši kursos un ieguvuši motorlaivas vadīšanas apliecības. M.Kleinbergs gan atzīst, ka, viņaprāt, patrulēšanai ūdenstilpēs būtu nepieciešami papildu darbinieki, kas visu laiku un spēkus varētu veltīt tieši šā uzdevuma veikšanai, strādājot regulāri, nevis kampaņveidīgi, kā to pašlaik var darīt ceļu policisti.