Kurzemes Vārds

04:00 Pirmdiena, 1. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 9. septembrī

1928.
Ostā iebrauc dāņu tvaikonis "Douro", krava – zirgi no Karalaučiem. Divi no tiem ir paredzēti Dānijas karalim, šie zirgi "ir reti skaisti, dzeltenā krāsā, pakaļkājas baltas", viena zirga cena ir miljons rubļu. Bez šiem zirgiem no Karalaučiem tiek vesti arī 60 zirgi dāņu kavalērijai, katrs – 100 tūkstošus rubļu vērts. Liepājā uz kuģa uzņems vēl 80 mazus lietuviešu zirgus Dānijas lauksaimniekiem.

Latvijas Tuberkulozes apkarošanas biedrības Liepājas nodaļa slēdz līdz nākamajam pavasarim savu bērnu koloniju Bātā. Šovasar tajā, neraugoties uz finansiālajām grūtībām, uzturējās 41 bērns no trūcīgo tuberkulozes slimnieku ģimenēm. Tieši šiem bērniem pastāv vislielākie draudi saslimt ar tuberkulozi. Biedrība izsaka pateicību visiem kolonijas atbalstītājiem: Liepājas pilsētas valdei, Kopējai slimokasei, visiem atsaucīgajiem veikaliem un citiem līdzekļu ziedotājiem, kā arī ārstiem Krāmeram un Vēberam par prasmīgu un rūpīgu kolonijas vadīšanu.

1938.
Kara slimnīcā Tosmarē 30 gadu vecā Auguste Kapeniece dzemdējusi trīnīšus: puisēnu un divas meitiņas. Mazuļi un māte jūtas labi. Zēns sver 2,8 kilogramus, mazulītes: 2,6 kilogramus un 2,5 kilogramus. Laimīgais tēvs ir Kurzemes artilērijas pulka kaprālis Mārtiņš Kapenieks. Viņi apprecējušies 1929.gadā, ģimene audzinājusi dēlu Egilu un meitu Valdu, bet Egils 6 gadu vecumā miris. Vecāki pēc viņa neizsakāmi skumuši, bet tagad nolēmuši jaundzimušajam puisēnam dot mirušā brālīša vārdu. Par ģimenes kuplo pieaugumu priecājas arī māsiņa Valda, bet māte saka: "Ja Dievs dos veselību, izaudzināsim visus četrus." Liepājā Kapenieku trīnīši ir otrie pēdējo sešu gadu laikā. Pirmie ir trīs puikas, kas līdz šim ir sveiki un veseli.

1948.
Celtniecības un montāžas tresta Liepājas kantoris šajās dienās nodos ekspluatācijā namu Peldu ielā 25. Tajā dzīvokļus saņems rūpnīcas "Tosmare" strādnieki, kalpotāji un inženiertehniskais personāls. Lokomotīvju remonta depo celtnieki drīz pabeigs atjaunot namu Raiņa ielā 13. Tajā dzīvos remonta rūpnīcas strādnieki.

Liepājas Valsts zinātniskajā bibliotēkā un Liepājas Pilsētas bibliotēkā iekārtotas izstādes, kas veltītas Ļeva Tolstoja 120 gadu dzimšanas dienas atcerei. Izstādīti gandrīz visi Ļ.Tolstoja darbi, kas iznākuši latviešu valodā, senākie ir 1890.gadā izdotie "Sevastopoles stāsti".