Kurzemes Vārds

04:53 Otrdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Valentīna Pikuļa grāmata

Izdevniecība "Kontinents" latviešu valodā laidusi klajā Valentīna Pikuļa grāmatu, kas ir jau trešais tulkotais izdevums. Tajā ir neliels romāns "Parīze trijās stundās" un 19 miniatūras. Šim notikumam, kas iegadījies vienlaikus ar rakstnieka 80.dzimšanas dienu, piektdien viesnīcas "Promenāde" izstāžu zālē bija veltīta prezentācija, kas notika pēc Liepājas Krievu kopienas iniciatīvas un šoreiz bija iecerēta galvenokārt latviešu auditorijai. Vakaru vadīja Rīgas žurnālists Igors Vatoļins. Zālē izvietotā ekspozīcija atšķīrās no agrāk redzētajām, vairāki stendi bija veltīti atsevišķiem V.Pikuļa romāniem, to varoņiem un prototipiem, kā arī vietām, kur risinājušies atainotie vēsturiskie notikumi. Grāmatas fragmentus lasīja aktieris Aivars Kalnarājs. Prezentācijā runāja rakstnieka atraitne Antoņina Pikule, Liepājas domnieks Tālivaldis Vēsmiņš, Krievu kopienas valdes priekšsēdētājs Valērijs Kravcovs, izdevniecības pārstāvji un Krievijas ģenerālkonsuls Jurijs Koteļņikovs.

Nadeždas Tihomirovas dzejoļi

"Sirds mūzika" – tā nosaukts pazīstamās Liepājas dziesminieces Nadeždas Tihomirovas (Abatinas) pirmais dzejoļu krājums. Viņu pazīst galvenokārt no uzstāšanās reizēm literārajos vakaros, autorkoncertos un prestižos festivālos. Grāmatu, kurā ir vairāk nekā 70 dzejoļu un dziesmu tekstu, ir sagatavojis un palīdzējis izdot Murmanskas rakstnieks Nikolajs Rogožins, kas bieži uzturas mūsu pilsētā. Krājums izdots Oņegas pilsētā. Visa tirāža – 400 eksemplāru – Liepājā vēl nav saņemta. Autore savu "Sirds mūziku" prezentēs klausītājiem un lasītājiem tuvākajās tikšanās reizēs.

Remontē siltumtrases

Jaunās apkures sezonas priekšvakarā uzņēmuma "Liepājas enerģija" speciālisti steidz pabeigt savu siltumtrašu remontdarbus un hidrauliskās pārbaudes. Pilsētas dienvidu daļā viss būtu labi, ja ne caurules plīsums Airītes ielā. Šo bojājumu sola novērst divās dienās. Uz dažām dienām pārtraukta karstā ūdens piegāde Dorupes ielas kvartālā. Pēc tam pārbaudīs siltumtrases centra apkaimē. Šodien paredzēts iesākt hidrauliskās pārbaudes trasē, kas ved uz "Laumas" rajonu. Ja tur nebūs plīsumu, tam darbus paveiks divās dienās. Ar spiedienu vajag pārbaudīt arī sadales tīklus Grīzupes ielā.

Mūziķes dziedošā jubileja

Mūziķe, interešu pedagoģe, Bērnu un jauniešu centra mazo dziedātāju vokālo ansambļu "Knēvelīši" un "Ieklausies" vadītāja Mirdza Grauduže savu jubileju atzīmēja ne tikai, apsveikumus saņemot, bet arī dodot prieku atnākušajiem viesiem. Jubilejas koncerts notika metodistu baznīcā, kuru pieskandēja ansambļu dalībnieku balsis, kas dziedāja savas vadītājas sacerētās un iestudētās dziesmas, savukārt Mirdza dziedāja duetā ar Tālivaldi Asni. "Tas bija abpusējs ieguvums, mani draugi man sniedza tik daudz prieka, tik daudz ziedu, mani dziedātāji uzstājās tik mīļi un sirsnīgi!" bija aizkustināta jubilāre. Viņu sveica arī citi draugi – dzejnieki, mūziķi, kluba "Helikons" biedri, dzeju lasīja Aivars Zuzāns, spēlēja flautiste Ieva Birule. Jubilārei atmiņā viena no viesiem – Māra Ceiruļa sacītais, ka viņai ziedu tik daudz kā prezidentei.

Māsas varēs atgriezties savā profesijā

Liepājas Medicīnas koledža jau otro reizi uz kursiem aicina tās medicīnas māsas, kas savulaik ieguvušas izglītību, taču ilgāku laiku savā profesijā nav strādājušas un tāpēc zaudējušas Māsu reģistru. Koledžas direktore Gunvalda Pacunska "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka grupa mācībām jau gandrīz nokomplektēta, taču esot vēl dažas brīvas vietas. Pirmā tikšanās paredzēta 22.septembrī pulksten 13 Medicīnas koledžā, tāpēc līdz tam vēl iespējams pieteikties mācībām, piezvanot pa tālruni 26739382. Mācības ilgs līdz decembra vidum, un māsām, kas nokārtos eksāmenu, atjaunos Māsu reģistru, un viņas varēs turpināt darbu veselības aprūpes iestādēs savā profesijā.

Tūrisma informācijas birojs atbilst visām prasībām

Tūrisma kvalitātes institūts atkārtoti sertificējis Liepājas reģiona Tūrisma informācijas biroju. Biroja speciāliste Kristīne Galdika informēja, ka jaunais sertifikāts būs līdz 2011.gada 3.septembrim. Sertifikācijas procesā izvērtēta Tūrisma informācijas biroja atrašanās vieta un pieejamība, birojā saņemamā informācija, darbības laiks, personāla atbilstība amatam, klientu apkalpošanas sistēma, ārējais un iekšējais iekārtojums un dizains, kā arī tehniskais nodrošinājums. Liepājas reģiona Tūrisma informācijas birojs atbilstot visām kvalitātes prasībām un standartam LVS 200–7:2002. Pirmo reizi kvalitātes sertifikātu Tūrisma informācijas birojs saņēmis 2006.gada augustā.

Dzejas dienu piedāvājums skolēniem

Vakar Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā pulcējās izglītības iestāžu direktoru vietnieki audzināšanas darbā. CZB direktora vietniece Aina Krauče pedagogus iepazīstināja ar Dzejas dienu programmu. Tikšanās nolūks bija dot informāciju par sarīkojumiem, lai pēc tam skolotāji mudinātu zēnus un meitenes piedalīties dzejas svētkos. Atbilstoši skolēnu vecumam un literatūras stundu prasībām var izvēlēties gan sarīkojumu, kas domāts mazajiem bērniem, gan jauniešiem un pusaudžiem piemērotās norises. Bērni jau apmeklējuši bibliotēku "Vecliepājas rūķis", kur aktīvi piedalījās jaunrades darbnīcās. Savukārt pusaudžus piesaistošs varētu būt gan viesu Ingmāras Balodes un Andra Akmentiņa autorvakars "Padod tālāk", kas risināsies netradicionālā atmosfērā "Zirgpastā", gan "Nakts dzejas" ar studentu piedalīšanos. Arī literārajā seminārā "Autors, teksts, lasītājs" runās par bērnu literatūru. Tradicionālo dzejas rītu viesus skolas jau izvēlējušās, un stundā ies kā jaunie autori, tā pieredzējušie literāti. Interesanti, ka Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskolā ciemosies jaunais dzejnieks Tilmans Dērings no Vācijas.

Amerikas viesi pasniedz balvu Trīnei Sammai

Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskolas 12.c klasē stundu pārtrauca viesu ierašanās. Liepājas domes Ārējo sakaru un protokola daļas vadītāja Ligita Pudža, Belvjū Māsupilsētu asociācijas pārstāvis Vilis Barevics no ASV bija ieradušies, lai nodotu skolniecei Trīnei Sammai apbalvojumus. Trīnes zīmējums ASV Starptautiskās māsupilsētu asociācijas rīkotajā starptautisko jauno mākslinieku zīmējumu konkursā "Sabiedrības, kurā tu dzīvo, atspulgs", novērtēts par vienu no 20 labākajiem. Uz Belvjū starptautisko jauno mākslinieku zīmējumu konkursu, kuru katru gadu rīko ASV Starptautiskā māsupilsētu asociācija, mūsu pilsētas jauno mākslinieku darbi ceļo jau daudzus gadus, bet tāda atzinība kā T.Sammas darbam pēdējos gados nav bijusi. V.Barevics uzsvēris, ka konkursam katru reizi iesūtīti vairāk nekā tūkstotis darbu, tā ka ir liela atzinība iekļūt finālā. Jaunā liepājniece saņēma ne tikai Atzinības rakstu, bet arī Belvjū māsupilsētu komitejas godalgu. Suminājumu saņēma arī Trīnes vizuālās mākslas skolotāja Ērika Hartmane. Priecīgi bija arī meitenes klasesbiedri un skolotāji. Sadraudzības pilsētu skolēnu iesūtītie zīmējumi sākumā bija izstādīti rātsnamā un pēc tam pārsūtīti tālāk Starptautiskajai māsupilsētu asociācijai. Zīmējumu izstāde tālāk ceļos pa dažādām ASV pilsētām.

Kam privatizācija nav izdevīga

21.augustā Liepājas domes Attīstības komiteja lēma, ka dzīvokļi mājās Katedrāles ielā 11 un Atmodas bulvārī 8v netiks privatizēti un paliks pašvaldības īpašumā. Tas bija pamatots ar to, ka turpmāk tur it kā jāturpinās Ģenerāļa Baloža ielai. Tādam traktējumam kategoriski nepiekrīt Saeimas deputāts Valērijs Agešins no "Saskaņas centra". Savu pozīciju viņš izklāstījis vēstulē "Kurzemes Vārdam". Tāda veida nelikumīgi domes lēmumi, viņa vārdiem runājot, pieņemti jau agrāk un atcelti 2006.gadā pēc vēršanās Satversmes tiesā. Satversme paredz cilvēkiem vienādas tiesības likuma priekšā, tas ir, vieniem liepājniekiem bija tiesības savu mitekli privatizēt, bet citiem to liedza pašvaldība. Deputāts vēstulē min SEZ pārstāvja Guntara Krieviņa izteikumu, kurš uzskata, ka lieta neesot saistīta ar zonas darbību, kā to darīja iepriekš, bet gan ar pilsētplānošanu. V.Agešins iesaka lēmumu pārsūdzēt Administratīvajā tiesā, vērsties ar sūdzību pie Valsts tiesībsarga Romāna Apsīša vai prasīt lai dome ierādītu līdzvērtīgu dzīvokli ar tiesībām to privatizēt.