Kurzemes Vārds

05:44 Svētdiena, 7. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Dāvana no aptiekas. Kāpēc ne?

Kad tuvojas kārtējie svētki, mūs sāk urdīt doma, ko uzdāvināt? Ko dāvināt mammai, tētim, omītei, draudzenei, labai kaimiņienei vai kādam citam? Trauki jau dāvināti daudzas reizes, gultas veļa arī, dvieļi – cik tik uziet? Kosmētiku? Jā, bet, kā lai izvēlas to īsto, kas dāvanas saņēmējam patiešām sagādās prieku un, galvenais, būs noderīga? Dāvanu karti? Bet no kura veikala? Varbūt no aptiekas? Hm, tā gan varētu būt laba doma!

Dāvanu kartes no aptiekas ir cieņā

To, ka pēdējos gados cilvēki aizvien vairāk izvēlas saviem mīļajiem pasniegt dāvanas vai dāvanu kartes no aptiekas, rāda šogad veikts pētījums. Tajā secināts, ka šādu dāvanu labprāt saņemtu 27 procenti aptaujāto sieviešu, taču to nesmādētu arī stiprā dzimuma pārstāvji. Taču tas nebūt neliecina, ka cilvēki ar dāvanu karti iegādātos zāles. Nebūt ne! Vislabprātāk viņi to izmanto, lai sevi palutinātu, un tāpēc aptiekā iegādājas gan ārstnieciskās kosmētikas līdzekļus, gan dažādus vitamīnus, uztura bagātinātājus un citas preces, kas stiprina organismu un ko ikdienā daudzi neatļaujas. Pētījums rāda, ka visvairāk šīs dāvanas iegādājas, tuvojoties Ziemassvētkiem, gadumijai un arī Sieviešu dienai. Un, starp citu, liela daļa šo dāvanu karšu pircēji ir tieši vīrieši, kas tās pasniedz savām mīļotajām sievietēm. Pētījuma veicēji apgalvo – tas parāda vīriešu rūpes par sieviešu labsajūtu.

Paldies par padomu!

"Paldies par padomu!" – tā uz "Brīvbrīža" jautājumu, vai esi kādreiz dāvanai izvēlējusies dāvanu karti no aptiekas, atbildēja 35 gadus vecā liepājniece Gunta, kuras vīratēvam tuvojās nozīmīga dzīves jubileja. Viņa ar vīru jau ilgāku laiku prātojot par dāvanu, bet tā arī nevarot izdomāt, ko īsti pirkt. Bijusi doma par jaunu spiningu, bet vīratēvs pavisam nesen to iegādājies pats. "Viņš mums ir tāds aktīvs un dzīvespriecīgs cilvēks, kuram patiesībā nekā netrūkst," sacīja Gunta. "Nekāds slimotājs nav, bet ziema nāk, un patiešām – kāpēc lai mēs viņam nepasniegtu dāvanu karti no aptiekas, lai nopērk sev ko stiprinošu. Paldies!"

45 gadus vecā Ilona smejas – pēdējā laikā visiem saviem radiniekiem to vien dāvinot kā dažādus spēcinošus līdzekļus no aptiekas. "Nupat vīramātei bija dzimšanas diena, un viņa patiešām priecājās, kad uzdāvinājām dažādus vitamīnus un citus labumus. Teica, ka pati visiem tiem spēcinošajiem, bet dārgajiem līdzekļiem vienmēr žēlojot naudu un izvēloties to lētāko," saka Ilona.

Trīs divdesmitgadnieces "Brīvbrīdim" pastāstīja, ka aptiekā pirkt dāvanas ceturtajai draudzenei izvēlējušās, kad uzzinājušas, ka viņa gaida mazulīti. "Es zinu, cik daudz visādu vajadzību ir mazam bērniņam un cik viss ir dārgs," dalījās pieredzē viena no viņām, kas arī pati ir māmiņa. "Bet aptiekā var nopirkt visādus pūderus, salvetes, arī autiņbiksītes un ko tikai vēl ne, kas mazulītim un arī māmiņai pašai vajadzīgs."

Bet cita draudzeņu kompānija vienai no savējām aptiekā sapirkušās dažādas pikantērijas: prezervatīvus, grūtniecības testus un citas lietiņas, gatavojoties vecmeitu ballītei. "Aptieka ir patiešām laba vieta, kur nopirkt dāvanai ko neikdienišķu," sacīja viena no viņām.

Aiz letes stāvošajam jāpalīdz izvēlēties

To, ka dāvanu kartes vai pašas dāvanas no aptiekas kļūst aizvien populārākas, apstiprināja arī Liepājas aptiekās strādājošie. "Visbiežāk dāvanas aptiekā cilvēki izvēlas uz Ziemassvētkiem," sacīja Ģimenes aptiekas vadītāja Astra Višņevska. "Mūsu pieredze rāda, ka vismaz pie mums dāvanai visbiežāk pirktais produkts ir zivju eļļa. Acīmredzot tas tāpēc, ka cilvēki sapratuši –tajā esošās vielas organisms pats neražo, tāpēc tam jāpalīdz," viņa sacīja. "Un otra dāvanām biežāk pirktā lieta ir asinsspiediena mērāmie aparāti." Astra, zinot, ka dāvana domāta kādai omītei, dažkārt pat mēģinājusi cilvēkiem teikt – varbūt omīte labāk gribētu sudraba gredzenu, bet pircēji tomēr palikuši pie sava, ka tos stiprinošos līdzekļus viņa pati neatļausies. "Cilvēki kļūst aizvien izglītotāki un daudz vairāk domā par veselības profilaksi," – tā šo tendenci vērtēja aptiekas vadītāja.

Centra aptiekas farmaceita asistente Agrita Kalēja arī ievērojusi, ka, tuvojoties lielākiem svētkiem, cilvēki dāvanām aptiekās izvēlas gan visdažādākos vitamīnus, gan uztura bagātinātājus un citus spēcinošus līdzekļus. "Ja cilvēkiem ir pasniegta dāvanu karte no aptiekas, viņi sevi palutina ar ko tādu, ko ikdienā neizvēlas," viņa sacīja.

Veikala "Medicīnas preces" darbiniece Agra Vīksna šo tendenci vērtē ļoti pozitīvi: "Kas šajos laikos, kad daudziem klājas tik grūti, var būt labāks!" Cilvēki dāvanām izvēlas gan organismu spēcinošus līdzekļus, gan arī citas preces, piemēram, griķu spilvenus, dažādas magnētiskās aproces un tamlīdzīgas lietas. "Un ļoti daudz kas ir atkarīgs no cilvēka, kas stāv aiz letes, jo bieži ir tā, ka cilvēks nāk un jautā, ko uzdāvināt," saka Agra. "Tad ir svarīgi, lai pārdevējs mācētu izjautāt par dāvanu saņēmēju un kopīgi ar dāvinātāju izvēlētos vispiemērotāko."

Uzziņai

Aptiekās biežāk pirktie produkti dāvināšanai:
dažādi vitamīni;
uztura bagātinātāji;
zivju eļļa;
ārstnieciskā kosmētika;
asinsspiediena mērāmie aparāti;
tējas.

Sagatavojusi Kristīne Pastore