Kurzemes Vārds

04:37 Trešdiena, 5. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Vardarbība nav konstatēta

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka trešdien jūrā pie Ziemeļu mola atrastas akciju sabiedrības "UPB holdings" uzņēmuma "Aile Grupa" direktora Valda Mora mirstīgās atliekas. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse informēja, ka ārēji redzamas vardarbīgas nāves pazīmes neesot konstatētas. Vīrieša nāves cēloņa un apstākļu noskaidrošanai uzsākts kriminālprocess, taču policija notikušo nesaista ar krimināla rakstura noziedzīgu nodarījumu.

Apreibušie turpina stūrēt

10.septembrī pirms pulksten 13 Ceļu policijas darbinieki aizturējuši Sergeju, kurš 2,3 promiļu reibumā un bez vadītāja apliecības vadījis automašīnu "Mercedes Benz" Liepājā pa Pulvera ielu, pastāstīja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Tās pašas dienas vēlā vakarā automašīnas "Audi A6" vadītājs, stūrējot spēkratu pa Brīvības ielu, šķērsojis krustojumu ar Cukura ielu, degot luksoforā sarkanajam signālam, kādēļ notikusi sadursme ar automašīnu "Opel Omega". Cilvēki nav cietuši, bet "Audi" vadītājs nogādāts ekspertīzes veikšanai.

Atsavina narkotikas

Trešdienas pēcpusdienā Liepājā, K.Ukstiņa un Kuršu ielas krustojumā. aizturēta automašīna "Opel Omega", kurā atradies jaunietis, pie kura atrasts viens folija iepakojums ar zaļganbrūnas krāsas augu masu. Viela, kas visticamāk ir marihuāna, ir konfiscēta. Aizturēti arī trīs citi jaunieši. Visi nogādāti Reģionālajā slimnīcā ekspertīzes veikšanai uz aizdomu pamata par atrašanos apreibinošu vielu ietekmē.

Zog cigaretes un desu

Klaipēdas ielā 62 aizturēta Olga, kura centusies no veikala "Maxima" iznest cigaretes, par tām nesamaksājot 92 santīmus. Turpat aizturēts Andrejs, kurš arī mēģinājis par velti tikt pie cigaretēm 1,60 latu vērtībā. Kuršu laukumā aizturēts Jurijs, kurš veikalā "Lielie logi" aizmirsis samaksāt par desu.

Ekskavators pārrauj vadus

Ekskavatora "Fiat–Hitachi" vadītājs, braucot pa Jūrmalas ielu, pie 13.nama nebija ievērojis transportlīdzekļa augstumu, kādēļ norauti elektrības vadi starp diviem Jūrmalas ielas namiem. Policijai informācija par elektropiegādes traucējumiem nav.

Neļauj diedelēt

Trešdien Pašvaldības policijas darbinieki aizturējuši Andri, kurš ubagojis Tirgoņu ielā pie "Fazer" pulksteņa. Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute informēja, ka vīrietim sastādīts protokols. Atgādināsim: Liepājas pilsētas kārtības noteikumi paredz, ka aizliegts uzmākties cilvēkiem ar ubagošanu un zīlēšanu.

Ukrainis pieprasa patvērumu

10.septembrī Rucavas Imigrācijas nodaļā ieradies Ukrainas pilsonis bez derīgiem ceļošanas dokumentiem, kurš amatpersonām mutiski pieprasījis patvērumu Latvijas Republikā, pastāstīja Valsts robežsardzes Liepājas pārvaldes priekšnieka palīdze Aiga Uzare. Latvijā viņš ieceļojis no Lietuvas.

VRS Liepājas pārvaldes Rucavas Imigrācijas nodaļas amatpersonas aizturējušas vīrieti, pamatojoties uz "Patvēruma likuma" 14.panta 1.daļas 1.punktu. Liepājas pilsētas Imigrācijas nodaļas amatpersonas no ukraiņa pieņēmušas rakstisku iesniegumu par patvēruma pieprasījumu. Par iemeslu vīrietis min fiziskas izrēķināšanās draudus Ukrainā. Pēc neatliekamās medicīniskās palīdzības, primāras veselības aprūpes un citām īpašām vajadzībām Ukrainas pilsonis nav vērsies.

VRS Liepājas pārvaldes priekšnieka vietnieks robežapsardzības un imigrācijas jautājumos Olevs Zutis "Kurzemes Vārdam" apstiprināja, ka tas ir pirmais gadījums, kad mūsu robežsargi no personas, kas ienākusi valstī, saņem lūgumu piešķirt patvērumu. Amatpersona skaidroja, ka patvēruma pieteikums no aptuveni 40 gadu vecā vīrieša ir pieņemts, tagad Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde izvērtēs, vai to dos, vai atteikt. Atteikuma gadījumā personai būs jāatgriežas valstī, no kuras ieradusies.

No mušas taisa ziloni?
Una Zāģere

Uz redakciju bija atnācis kāds liepājnieks, kurš cietis no zagļu uzbrukuma. Roberts Dēlands sūdzējās, ka garnadži apzaguši viņa šķūnīti Ventspils ielā – aiznesuši kapara un alumīnija vadus, lāpstas, zāģīšus u.c. instrumentus, kā arī ievārījuma burciņas.

Cietušais stāsta, ka ļaundari ne tikai redzējis, bet pat sastapis – atvēris šķūnīša durvis, kad zaglis no tā gatavojies izstumt saimnieka velosipēdu. Braucamo kungs svešiniekam esot atņēmis, taču aizturēt gados jauno vīrieti gan neesot izdevies. Turklāt ļaudis uz ielas, ko R.Dēlands sakās saucis palīgā, neesot snieguši atbalstu. Arī policija neizrādot ieinteresētību. Izsauktie un uz notikuma vietu atbraukušie likumsargi neesot pat neko pierakstījuši, nemaz nerunājot par to, ka būtu sekojuši zaglim pa pēdām. Taču R.Dēlands apgalvo, ka tās bijušas labi redzamas – zaglis aizsteidzies pa J.Asara ielu.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse apstiprināja, ka policijas darbinieki 7.septembrī devušies uz izsaukumu Ventspils ielā. Vīrietis stāstījis, ka viņa šķūnī iekļuvis kāds bezpajumtnieks un nozadzis vadus. Cietušais sūdzējies tikai par vadu zādzību. Viņš neko nav minējis par burciņām. Savukārt velosipēds, ko viņš "Kurzemes Vārdam" teicās atsavinājis zaglim, izrādās, bijis nevis paša saimnieka, bet gan bezpajumtnieka. Tas apstiprinājies policijas pārbaudē. Tur arī noskaidrots, ka braucamais nav zagts. Saimnieks, kurš teicās zagli pieķēris, spēja viņu arī raksturot. Neapstiprinās R.Dēlanda teiktais, ka policisti nav veikuši vietas apskati un meklējuši zagli. Likumsargi kopā ar cietušo apsekojuši ne tikai tuvāko apkārtni, bet iegriezušies arī Nakts patversmē, taču tur vīrieša nav bijis. Savukārt vīrieša iesniegums policijas sekretariātā saņemts un reģistrēts. Policija noskaidros notikušo.

Jāpiebilst, ka cietušais ne tikai ar sūdzību vērsies laikrakstā un ar iesniegumu policijā. Viņš arī izplata anonīmus uzaicinājumus zaglim ierasties vēlreiz Ventspils ielas adresē. Tiesa gan, šie uzaicinājumi pauž slēptus draudus. Savukārt pretrunīgā informācija, ko vīrietis sniedza laikrakstam un policijai, mudina domāt, ka viņš notikušo pārspīlē, lai iežēlinātu sabiedrību. Tā vedina domāt arī kunga sašutums uz citiem cilvēkiem, kuri neesot piedalījušies zagļa tvarstīšanā.