Kurzemes Vārds

06:10 Trešdiena, 5. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Gružu problēma pastāv lielo pilsētu tuvumā
Biruta Strēle, Vaiņodes Pagasta padomes priekšsēdētāja

Vaiņodes pagasts 13.septembrī arī piedalīsies Lielajā talkā. Pieteicāmies vieni no pirmajiem, tiklīdz talka tika izsludināta.

Pie Pižuku dīķa atjaunosim pērn nezināmu huligānu nodedzināto ozolkoka galdu. Ozolkoka plankas jau ir sagatavotas. Tāpat sakopsim tuvējā meža apkārtni, kā arī Raiņa ielas garajā posmā starp centru un internātskolu uzstādīsim divus soliņus, lai gājējiem būtu kur piesēst un atpūsties.

Talkas rīkošanu nepārprotami atbalstu. Šādās reizēs cilvēki tiešām sapurinās. Lai gan informācija par gaidāmo talku ir izziņota visos iespējamos veidos, cilvēki aizvien zvana un jautā, kur un ko darīsim. Tātad interese ir.

Tomēr jāatzīst, ka vismaz Vaiņodes apkārtnē nepastāv tāda problēma, ka meži būtu pamatīgi piegružoti. Pati regulāri dodos sēņot, taču neko tādu neesmu novērojusi. Manuprāt, gružu kalni mežos ir lielo pilsētu apkārtnes problēma. Tur parasti pilsētnieki atbrīvojas no atkritumiem, lai nebūtu jāmaksā atkritumu savākšanas firmām. Īpaši Rīgas apkārtnē. Šausmas, kas tur darās! Kam vien nav slinkums, izgāž mēslu kaudzi tur. Iespējams, tādēļ rīdzinieki izdomāja šādu talku. Tālāk par Pierīgu viņi parasti nedodas. Ierauga tur netīrību un domā, ka tā ir visur. Taču pie mums, dziļos laukos, tik traki nav.

Pagastā iedzīvotāju talkas parasti netiek rīkotas. Tam ir arī savs iemesls. Pagastā regulāri tiek nodarbināti bezdarbnieki, kurus norīko dažādos sakopšanas darbos. Un viņi ar to tiek galā.

Čakli talkotāji ir skolēni. Viņiem gan mācību iestādes divreiz gadā – pavasarī un rudenī – rīko talkas. Tā, piemēram, šogad bērni attīrīja aizaugušās sliedes pie Vaiņodes stacijas. Paldies viņiem un arī skolotājiem!