Kurzemes Vārds

15:00 Ceturtdiena, 13. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Visi kopā!

Iespējams, Liepāja pašlaik vēl nevar lepoties ar pašas sakoptākās pilsētas lauriem valstī, jo zāle te vietām joprojām pāraugusi pat centra tuvumā, tāpat kā biedējoši grausti joprojām slejas Karostas galā. Tomēr, apsekojot Liepāju īsi pirms rītdienas Lielās talkas un meklējot teritorijas, kur visvairāk vajadzīgas talcinieku čaklās rokas, varējām secināt, ka situācija pilsētā tomēr ir virzījusies uz labo pusi, jo daudzās vietās, kur iepriekš dēdēja vecas gružu kaudzes, tās jau ir novāktas, parkos un pilsētas centra skvēros zālieni lielākoties apkopti, daudzviet rotājas puķu dobes un acis priecē krāsaini dizaina elementi.

Protams, līdz ideālam vēl tālu. Tāpēc jācer, ka tās gružu kaudzītes, ko ievērojām vienas centra skolas tiešā tuvumā, glīti saslaucītas un paslēptas zem apstādījumu krūmājiem, rītdienas talkas laikā tiks savāktas. Tāpat gribas ticēt, ka rūpīgāka sētnieka gādību sagaidīs, piemēram, vēsturiskais nams Stendera ielā, kura pakājē nezin kāpēc sakrājies daudz sadzīves atkritumu – gar vecajiem mūriem vējš svaida plastmasas pudeles, maisiņus, papīrus. Un ja vēl atbildīgie saņemtos un noorganizētu Centrālās slimnīcas piemētāto āra baseinu iztīrīšanu, lai nekoptā ainava pie medicīnas iestādes neradītu šaubas par iespēju cilvēkiem šeit atgūt veselību, tad būtu pavisam jauki...

Izbraukājot pilsētu no viena gala līdz otram, vissakoptākais šķita centrs, un tas nav nekāds pārsteigums, jo tas rādāms arī pilsētas viesiem, bet gribētos tikpat labu ainu vērot arī pilsētas nomalēs. Kaut gan tās neapšaubāmi kļuvušas pievilcīgākas nekā pirms gadiem un daudzviet vērojamas pozitīvas pārmaiņas, tomēr ir vēl stūri, kakti, pagalmi un ielu malas, kur būtu daudz kas uzlabojams. Talka būtu īstā reize, kad visiem kopā tas vislabāk izdarāms.

Rīt visas Latvijas kopējā talkā katram būs iespēja pārbaudīt un apliecināt savu patriotismu, vispirms jau pašiem sev. Kad nevis zvanām un sūdzamies redakcijai, pašvaldībai, policijai utt., bet paši ejam un izdarām, sakārtojam. Jā, dzirdēti arī noraidoši viedokļi: sak, es jau neiešu vākt citu atstātos gružus. Nu ko, var pieiet arī tā, un bez maksas nekustināt ne mazo pirkstiņu.

Bet var arī atrast citas vērtības un atsaukties talkai rosinošo valsts gaišāko prātu aicinājumam: "Latvija ir pietiekami liela, lai mums visiem pietiktu vietas, kur dzīvot un kur augt nākamajām paaudzēm. Latvija ir pietiekami maza, lai mēs visi kopā spētu tai atdot agrāko tīras valsts slavu."

Sarmīte Pelcmane