Kurzemes Vārds

16:47 Ceturtdiena, 16. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Izlasei objektīvs zaudējums
Andris Sudmalis

Latvijas futbola izlasei neizdevās sekmīgi turpināt 2010.gada Pasaules čempionāta kvalifikāciju – savā laukumā zaudējums ar 0:2 (0:1) Grieķijai.

Daļu vainas par zaudētiem vārtiem var uzvelt pieredzējušajam centra aizsargam Igoram Stepanovam, kuram par labu nenāk nespēlēšana nevienā klubā. Domājams, ka aizsardzības centrā uz nākamajām izlases spēlēm, kas notiks oktobrī, pamatsastāvā vajadzētu atgriezties metalurgam Denisam Ivanovam. Toties valstsvienības nākamajā mačā – 11.oktobrī Šveicē – nevarēs palīdzēt Oskars Kļava, kurš pirmajās divās cīņās nopelnīja pa brīdinājumam un nākamo spēli būs spiests izlaist.

Taču ne jau atsevišķu futbolistu pašreizējā neatbilstība šāda līmeņa spēlēm bija noteicošais iemesls mūsējo zaudējumam. Pēc spēles valstsvienības galvenais treneris Aleksandrs Starkovs uzsvēra cīņas iznākuma likumsakarību, akcentējot pretinieku pārākumu visos spēles komponentos – gan attiecībā uz komandas kopējo sniegumu, gan individuālo meistarību. Abus vārtus dienvidnieku labā guva Teofanis Gekas – 10.minūtē 1:0, 49.minūtē – 2:0.

Sensācija tika fiksēta citā Latvijas izlases apakšgrupas spēlē – Šveice savā laukumā ar 1:2 (1:1) zaudēja Luksemburgai, savukārt Moldova otro reizi pēc kārtas šajā atlasē savā laukumā zaudēja ar 1:2 – šoreiz Izraēlai.


Aivis Tints ātrāks par Jefimu Klemetjevu
Miks Kuncītis

Rīgā beigušās tradicionālās airēšanas sacensības – "Lucavsalas airi", kurās pirmo reizi vismaz pēdējo desmit gadu laikā kādam no Liepājas Kompleksās sporta skolas airētājiem izdevās uzveikt pieredzējušo kanoe airētāju Jefimu Klementjevu.

Mūsu kanoe airētāji Aivis Tints un Antons Knesis startēja 2000 metru distancē, jau tūlīt pēc starta vadībā izvirzījās pieredzējušais Jefims Klementjevs, taču šoreiz viņam nekur tālu aizmukt neizdevās – abi liepājnieki mina turpat uz papēžiem. Distances beigu daļā vienam no mūsējiem – Aivim – vēl bija palikuši spēki, lai palielinātu tempu, un ar to bija gana, lai uzvarētu šajā distancē, otrais bija Klementjevs, bet trešais Antons Knesis. Šajā pašā distancē junioru konkurencē Liepājai medaļu izcīnīja jaunais Roberts Penezis. Mūsu smaiļošanas veterāne Ildze Blumbaha palika nepārspēta 200 metru sprintā, bet kanoe airēšanā veterāniem otrais bija Sergejs Stepanovs.

Šoreiz tika rīkotas arī interesantas divnieku sacensības – noteikumi paredzēja, ka ekipāžas vidējais vecums nedrīkst būt mazāks par 33 gadiem. Šajā sacensībā 333 metrus garajā distancē spēkus pārbaudīja arī Ildze Blumbaha kopā ar ventspilnieci Elīnu Ēdolu un izcīnīja otro vietu. Jāteic gan, ka "Lucavsalas airi" šogad notika 13.reizi un, pēc organizatoru teiktā, pēdējo. Tiesa, cik varēja noprast, tad nebūs tā, ka nākamgad sacensības šajā laikā nenotiks, iespējams, tiks aizsāktas jaunas tradīcijas.

Tagad mūsu airētāji plāno braukt uz starptautiskiem mačiem Lietuvā, bet mūsu veterāni gatavojas startēt airēšanas maratonā Čehijā.


Liepājnieki valda minigolfa laukumos
Andris Sudmalis

Nobeigumam tuvojas Latvijas kausa izcīņa minigolfā, un tikko Ogrē ir aizvadīts sacensību priekšpēdējais posms, kurā tradicionāli sekmīgi piedalījās Liepājas minigolferi.

Komandu vērtējumā šoreiz pirmo vietu dalīja divas vienības – Liepājas minigolfa klubs "Līva" un "Limbažu Olimpiskais centrs" – abām 337 punkti. Sezonas kopvērtējumā "Līva" gan ir pārliecinoši priekšā visiem konkurentiem.

Individuālajā vērtējumā otrajā aplī vadībā izvirzījās liepājniece Ilze Kupce, kurai uz papēžiem mina Madara Kirša. Pēdējā aplī Ilze pieļāva nelielu kļūdu, tādējādi arī šoreiz ļaujot uzvarēt stabili spēlējošai sezonas līderei Madarai Kiršai (151 punkts). Ilzei Kupcei 153 punkti, bet 3.vietā Ģirts Ieleja (155 p.). Pēdējais Latvijas kausa izcīņas posms paredzēts Valmierā, 20.septembrī.

Septembrī ir noslēdzies Liepājas Amatieru minigolfa līgas čempionāts, kas Liepājas minigolfa laukumos norisinājās visas vasaras garumā. Bērnu grupā par uzvarētāju kļuva Staņislavs Vasiļjevs, dāmām, uzvarot visos posmos, čempiones titulu izcīnīja Baiba Vieglā, bet 2.vietā ierindojās pērnā gada uzvarētāja Liene Ādmidiņa, 3.vietu otro gadu pēc kārtas izcīnīja Zane Deimante.

Visspraigākās bija sacensības kungu grupā, kur, lai noskaidrotu sezonas čempionu, bija nepieciešams rīkot pārspēli, jo gan Leo Urbāns, gan Gundars Gedgovds katrs bija uzvarējuši 2 posmos, un arī pārējās izcīnītās vietas abiem bija identiskas. Pārspēlē nedaudz sekmīgāks bija Urbāns, kuram tika čempiona kauss, bet 3.vietā ierindojās Kaspars Gedgovds.

Turnīra rīkotāji saka lielu paldies čempionāta atbalstītājiem –firmām "Trodeks" un "Amigo" un Liepājas domes Sporta pārvaldei.