Kurzemes Vārds

16:05 Ceturtdiena, 16. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Atskaņos J.Ā.Hases mūziku

"Mūzika vieno" – ar rādu nosaukumu Rīgā, Kuldīgā, Ventspilī un Liepājā notiks koncerti, kas tapuši, sadarbojoties E.Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolas meiteņu korim "Cantus" un Hamburgas Mūzikas un teātra augstskolas Hases ansamblim.

E.Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolas meiteņu koris "Cantus" (mākslinieciskā vadītāja – Maruta Rozīte) un Hamburgas Mūzikas un teātra augstskolas Hases ansamblis (diriģents – prof. Volfgangs Hohšteins, solisti – Kristiāna Laukempere, Zuzanna Proskura un Sabīne Neumane) koncertos Latvijā iedzīvinās 18.gadsimta slavenības – komponista Johana Ādolfa Hases mūziku. Savulaik dēvēts par "padre della musica" – mūzikas tēvu, Haidna dievināts un Mocarta pielūgts, Hase mūsdienās pazīstams tikai šauram cienītāju lokam.

Interesanti, ka sākotnēji šo programmu Kuldīgas un Hamburgas jaunieši atskaņojuši 2007.gada rudenī Ķīnā, kur ar sajūsmu uzņemti. Panākumi iedvesmojuši mūziķus organizēt koncertus arī Latvijā. Liepājā koncerts notiks 14.septembrī pulksten 16 Mārtiņa Lutera baznīcā.

Gribam zināt...
Dace Lūkasa

Šodien Liepājas teātrī saistībā ar Dzejas dienām notiks divas muzikālas tikšanās ar dziedātāju Mārtiņu Freimani un studentu teātri "Rikošets", kurā darbojas arī VITA RUBĪNA.

– Vai esat sarakstījusi kādu dzejoli?
– Ir nācies. Par pārdzīvojumiem, bēdām un priekiem – iekšējo pasauli. Turklāt es tos šodien nolasīšu.
– Kas jums vislabāk patīk dziedātājā Mārtiņā Freimanī?
– Tas, kā viņš sevi pasniedz, kā viņš parāda savu ideju caur slēptām metodēm, pauž savas jūtas klausītājiem.
– Kādas Freimaņa dziesmas ir nācies dziedāt?
– Ar studentu teātri "Rikošets" ir dziedātas vairākas no viņa dziesmām. Iemīļotākās ir "Draugi" un "Teātris", turklāt arī 12.septembrī izpildīsim dažas no viņa dziesmām.
– Kādi smieklīgi starpgadījumi gadījušies Liepājas Universitātes studentu teātrim?
– Grūti teikt. Interesantas ir uzstāšanas, arī mēģinājumos gaisotne ir jautra. Mēs cits citu lieliski papildinām un mums ir lieliska režisore – Maija Kalniņa.
– Kādas šokējošas un baisas situācijas "Rikošets" ir piedzīvojis?
– Pati gan to neesmu piedzīvojusi, jo tas notika pirms manas pievienošanās teātrim. Taču bija izrāde, kur pa minūtēm bija sadalīta mūzika un ieskaņoti dažādi stāsti. Uzstāšanās laikā pazuda elektrība un nojuka aparatūra.
– Kāpēc jums patīk teātris?
– Uz Liepājas teātri esmu vesta jau no bērnības. Man patīk dziedāt, kustēties, un to arī dara "Rikošetā". Vislabākais ir tas, ka mēs neiestudējam lugas un netēlojam. Mēs parādām skatītājiem savas jūtas.
– Ar kādu personu gribētu kāpt kopā uz skatuves?
– Viens no tiem būtu Mārtiņš Freimanis.
– Kur jūs gribētu uzstāties ar "Rikošetu".
– Sapnis ir uzstāties Liepājas teātrī. Bet aizraujoši to būtu darīt arī, piemēram, tuksnesī.