Kurzemes Vārds

16:58 Ceturtdiena, 16. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 12.septembrī

1928.
Liepājas ostas valdes ūdenslīdējs atrod reidā nogrimušu peldošo boju, kuru viņam nav pa spēkam izcelt. Talkā pieaicina lielo peldošo celtni "Titāns", kas izceļ boju kopā ar visu smago ķēdi un enkuru. Boja dabūjusi sūci, tāpēc arī nogrimusi.

Helenes ielā 23 pagalmā pie vārtiem iedzīvotāji atrod nomestus vairākus saiņus. Tos atverot, atrod dažādas manufaktūras preces. Izrādās, ka naktī pa sētas puses logu drēbnieka Gūda darbnīcā ielauzušies zagļi, kuri tad arī izzaguši visu, kas atrasts saiņos. Viņi mēģinājuši pārkāpt pāri žogam. Domājams, ka zagļi nobiedēti, tāpēc, steigā bēgot, nometuši saiņus pie žoga.

Valsts Liepājas tehnikuma audzēkņi kopā ar saviem pedagogiem izbrauc ekskursijā uz Dunalku.

1938.
Ar katru dienu lasītāju skaits Liepājas bibliotēkā pieaug. Lai apmierinātu viņu prasības, pēdējos gados grāmatu skaits papildināts ar vairākiem tūkstošiem sējumu par apmēram 30000 latiem. Līdz ar to līdzšinējās pilsētas bibliotēkas telpas kļuvušas par šaurām. Tāpēc tai pievienotas četras lielas telpas, kurās līdz tam darbojās pilsētas poļu pamatskola. Tā pārvietota, bet bibliotēkā patlaban veic telpu pārbūvi un remontu. Kad šie darbi būs pabeigti, lasītava atradīsies apakšējā stāvā, bet līdzšinējo lasītavu otrajā stāvā pievienos abonementa telpām. No otrā uz pirmo stāvu pārvietos arī bērnu nodaļu, bet iepriekšējās bērnu nodaļas telpās iekārtos krātuvi un otru lasītavu, kur lasīšanai izsniegs tikai krātuvē esošās grāmatas. Līdz ar telpu pārkārtošanu bibliotēkas darbība kļūs elastīgāka, lasītājiem tiks sagādātas lielākas ērtības.

Drāšu fabrikas strādniekam Paulam Zībertam no Ālandes ielas 20, strādājot velmētavas nodaļā, paslīdējusi kāja, un tai uzkritis nokaitētas dzelzs gabals. Zīberts guvis nopietnu traumu un aizvests uz slimnīcu.

1948.
Pilsētas tekstila un galantērijas rūpniecības darbnīcu 21.jūlija ielā pašlaik rekonstruē, taču tā turpina strādāt ar līdzšinējo jaudu. Darbnīca atrodas vienstāva ēkā, taču to paplašina, uzbūvējot otro stāvu.