Kurzemes Vārds

01:02 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Kas sakopj, tas negružo
Ronalds Fricbergs, Liepājas domes izpilddirektora vietnieks

Man ir liels prieks, ka sestdien notikušajā lielajā Latvijas talkā "Par tīru un zaļu valsti", kas bija veltīta Latvijas 90 gadu jubilejas sagaidīšanai, piedalījās daudzi liepājnieki. Protams, varētu vēlēties vēl vairāk, tomēr pirmajai reizei tas, manuprāt, ir labs rezultāts.

Talkas dienā, sekojot līdzi tās norisei, apbraukājot talkošanas vietas un gružu savākšanas laukumus, varēja secināt, kā šādas lietas organizējamas turpmāk.

Šoreiz varbūt nebija izvēlēts tas pareizākais laiks talkai, jo gruži jau ir ieauguši zālē, tāpēc pavasarī šāda talkošana būtu vēl rezultatīvāka. Bet tā mums būs laba pieredze nākotnei. Domāju, ka turpmāk pilsētā regulāri rīkosim pa kādai kopējai talkai, un nemaz nevajag gaidīt jubilejas vai valstisku aicinājumu. Vislabāk būtu talku rīkot pavasara pusē. Jā, Liepājai dzimšanas diena arī ir pavasarī – martā. Varbūt var padomāt par pilsētas sakopšanas talku pirms tās svētkiem. Taču tā ir tikai versija, vēl viss kārtīgi jāapsver, tas arī atkarīgs no laika apstākļiem, arī no tā, kāda bijusi aizvadītā ziema utt. Bet, analizējot tikko notikušās talkas norisi, jau tagad skaidrs, kā nākamreiz racionāli būtu izvietot gružu savākšanas laukumus un virzīt savākšanas transportu.

Visiem talciniekiem saku lielu paldies. Ikvienam, kas parādīja savu labo gribu padarīt mūsu pilsētu sakoptāku un skaistāku. Paldies gan tiem, kas apkopa sabiedriskās teritorijas, gan arī tiem, kas sakārtoja savu sētu un mājas tuvāko apkārtni.

Turklāt ļoti atzinīgi vērtēju jaunās paaudzes aktivitāti šajā talkā, jo tai ir arī audzinoša nozīme. Galu galā talka liek saprast, cik viegli ir nomest papīrīti vai citus gružus un cik grūti to visu pēc tam savākt. Domāju, tie, kas piedalījušies pilsētas sakopšanā, noteikti turpmāk par to padomās un mēģinās nepiegružot.